Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Dziwne wskazania temperatury płynu chłodzącego


A4-Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj zauważyłem dziwną rzecz. Jak zapalam ZIMNY silnik to wskaźnik pokazuje mi 90 stopni C a jak się już nagrzeje silnik to temperatura wychodzi poza skalę (120) ale płyn chłodniczy się nie gotuje bo poziom mam na max. Trochę silnik poci się pod głowicą ale chyba uszczelki nie wywaliło. Szukałem czegoś na ten temat ale więcej znalazłem problemów z niedogrzanym silnikiem.[br]Dopisany: 26 Sierpień 2010, 15:22_________________________________________________Jeszcze sie zastanawiałem czy czegoś nie uszkodziłem przy wskaźnikach bo wczoraj wymieniałem żarówki od podświetlania zegarów. Sprawdzałem wtyczki i to ustrojstwo co porusza wskaźnikiem i wygląda wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpewniejszym sposobem jest podpięcie Vaga i porównanie wskazań pomiędzy czujnikiem G62 a G2 - ten ostatni podaje wartość na wskaźnik w zegarach, wskazania pomiędzy G62 a G2 mają być zbieżne ze sobą z tolerancją +/- 5*C i jeśli będzie inaczej to w pierwszej kolejności podejrzany jest czujnik G2 ale zanim zdecydujesz się go wymienić to trzeba przeprowadzić próbę rezystorem stałym lub nastawnym aby sprawdzić czy odchylenia wskazań od normy powoduje sam czujnik czy też wskaźnik w zegarach lub instalacja pomiędzy. Warto też przy tym przeprowadzić Vagiem test wskaźników ale obawiam się, że w 1Z z tego rocznika "output test" w grupie 17 Instruments nie będzie możliwy - pewności jednak nie mam bo nigdy nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że w 1Z z tego rocznika "output test" w grupie 17 Instruments nie będzie możliwy - pewności jednak nie mam bo nigdy nie sprawdzałem.

Potwierdzam. Niestety mozliwosci zrobienia testu nie ma :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem żeby podpiąć Vaga ale skąd będę wiedzieć który z dwóch czujników padł? Czujnik G62 to jest ten przy głowicy czy za silnikiem? Bo już zapomniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Sztomel pisal wczesniej porownaj wskazania z 01 Engine i 17 Instruments na cieplym silniku. Jak beda duze rozbieznosci to bedzie wiadomo ktory czujnik zle podaje wartosc. Z tym ze G2 pokazuje minimalnie 30 st. takze trzeba o tym pamietac jak sie porownuje. Jesli padl by G62 to pojawiaja sie z reguly problemy z rozruchem silnika bo ECU dostaje przeklamane wartosci. G2/G62 jest przy glowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik odpala jak zwykle wiec może to tylko czujnik przekazujący dane na licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli padnięty jest czujnik G62 lub brak jest z nim łączności to ciepły silnik wchodzi po odpaleniu na wyższe obroty i po tym właśnie można się zorientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli padł ten drugi czujnik bo silnik pracuje równo jak odpalam[br]Dopisany: 30 Sierpień 2010, 10:33_________________________________________________Żebyśmy się zrozumieli. Czujnik przy głowicy znajduje się w dziale 01 Engine a czujnik za silnikiem w dziale 17 Instruments?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...