Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Problem z klaksonem w VW T4


majkel_majki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z klaksonem w VW T4, nie działa od kupna tego samochodu. Wymieniłem syrenę bo była zgnita totalnie, sprawdziłem wtyczki i część wiązki znajdującą się w komorze silnika, przejście jest, bezpiecznik oczywiście cały. Na razie podejrzewam raczej brak kontaktu między kierownicą a kolumną, nie miałem czasu i klucza by dzisiaj zdjąć kierownicę i sprawdzić jak wygląda pierścień. Jak sterowany jest klakson w tym aucie, przez przekaźnik czy po prostu płytka w kierownicy jako zwykły włącznik podaje + lub - ? Wydaje mi się, że działa przez podanie plusa bez żadnych przekaźników ale głowy nie dam. Oddałbym to elektrykowi żeby zrobił za parę groszy, ale podszedłem do sprawy ambicjonalnie i chcę naprawić sam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik naturalnie sprawdziłem w pierwszej kolejności, nawet podmieniłem na inny żeby mieć 100% pewności. Nie słyszę cyknięcia przekaźnika po wciśnięciu klaksonu. Nowa syrena jest sprawna, spięta do aku na krótko działa. [br]Dopisany: 26 Sierpień 2010, 19:32_________________________________________________Chętnie przygarnąłbym jakiś schemat elektryczny do T4 1.9TD z 96 roku :) nie mogę namierzyć takiego w sieci :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...