Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] HELP Leci niewiem skąd woda na skrzynie i nie łapie temp


graba83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki mały problemik, otóż jakiś miech temu byłem zmuszony zalać wodą układ chłodzenia, na początku wszystko ok ale jakoś tydzień temu zaczeły się warjacje, tzn. trzym, atem 85-88 rzadko 90, raz nadmuch mam ciepły, a raz nie i do tego jak ruszam to słyszę lekkie rzęrzenie z silnika jakby parę metalowych opasek położył na metalowej rurze i potrząsał. Pozatym auto zachowuje sie całkiem normalnie. Dodam, że przy wymianie rozrządu (styczeń 2010) nie wymieniałem pompy anie termostatu.

HELP

Dzis zaobserwowałem że leci delikatnie mi płyn jakby woda bo ani to tłuste ani z kolorowe gdzieś jakby spod tej półki co jest na niej akumulator woda spada na skrzynie na tą gumową uszczelkę z jakims przewodem, a potem na ziemię plamka jest nieduża, lecz denerwująca. Dziwniejsze jest to że półka jest sucha, stan w układzie chłodzenia mam max i wody nie ubywa bo sprawdziłem na zimnym silniku jest oki, dla pewnosci posprawdzałem wszystkie płyny i stan się zgadza, a jak tylko silnik pochodzi troszkę to zaraz tam się skrapla, czy ma to jakiś związek z tym co napisałem na początku odnosnie łapania temp i tym, że jest zalany H2O. Jutro zrobię fotkę tego miejsca.

dsc00062ui.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę zazwyczaj wymienia się jak ją jest słychać, chodzi o łożysko, a kolejnym mankamentem wymieny jest jej cieknięcie. Stawiam na termostat w Twoim przypadku. Ja z temperaturą mam to samo, na klimie jest 90 a bez ok80... Diagnoza w moim przypadku prosta - termostat ewidentnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do metalicznego odgłosu to na pewno łożysko na pompie wody, ale co do nie trzymania temperatury to raczej odpowiedzialny jest termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wymienie jedno i drugie, a powiedzcie mi jeszcze bo kumplowi mechanik w takiejsamej a4 musiał rozpiąć klimę i teraz jest nieszczelna, rozpinana była na wężu koło chłodnicy, cvzy mógła sie jakas uszczelka rozwalić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na połączeniach elementów klimatyzacji nie ma uszczelek lecz gumowe oringi. nie możną zastosować czarnych olejowych ze względu na szybkie ich stwardnienie.należy kupić zielone bądź fioletowe.

pewnie mechanik złożył to na starym oringu który po ponownym wciśnięciu nie trzyma lub go przytrzasnął ,chyba ze coś uszkodził w miejscu rozłączania przewodu...[br]Dopisany: 28 Sierpień 2010, 15:58_________________________________________________

leci delikatnie mi płyn jakby woda bo ani to tłuste ani z kolorowe gdzieś jakby spod tej półki co jest na niej akumulator woda spada na skrzynie na tą gumową uszczelkę z jakims przewodem, a potem na ziemię plamka jest nieduża, lecz denerwująca. Dziwniejsze jest to że półka jest sucha, stan w układzie chłodzenia mam max i wody nie ubywa bo sprawdziłem na zimnym silniku jest oki, dla pewnosci posprawdzałem wszystkie płyny i stan się zgadza, a jak tylko silnik pochodzi troszkę to zaraz tam się skrapla, czy ma to jakiś związek z tym co napisałem na początku odnosnie łapania temp i tym, że jest zalany H2O.

nie ma to zwiazku z twoim problemem. a to co ci sie skrapal to woda ze skraplacza-dzieje sie to tylko wtedy jak jeździsz na klimie...

takze to norma tak jest u kazdego... skraplacz znajduje sie w komoze klimatyzacji kabiny koło nagrzewnicy. stamtąd jest odprowadzana woda która powstaje na osuszenie powietrza... takze tym sie nie porzejmuj. po za tym sprobuj tej wody- jest słonawa... jak by płyn chłodzacy to był to bys czuł tłuszcz i w smaku jest słodkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze skraplacza to oki tylko ja na klimie 2 tyg nie jeżdziłem bo jest pusta jak bębenek i dlatego sie zapytałem czy ma to coś wspólnego bo układu nieodpowietrzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...