Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czy mam alarm w Avancie? dziwne piloty.. brak przycisku na słupku


notorious

Rekomendowane odpowiedzi

hej chlopaki

mam audika a4 b5 avant 1998 i :

Samochod zamyka sie z pilota i z klucza. Pilot wyglada tak:

21vD0.jpg

Jest domykanie szybek z klucza. Działa dobrze (odpukac). Zamyka 4 drzwi i wlew paliwa i bagażnik..

Działają tylko 2 duze przyciki ten mniejszy z glosniczkiem nie. Podejzewam ze zepsul sie centralny zamek, badz byl tylko z kluczyka i ktos wczesniej sobie dorobil pilociki..

i tutaj moje pytanie bo znalazlem na allegro alarm niby pasujacy do a4 b5. o taki:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=1194622470&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

link archi-aukcji jak by wygasła

http://archi.inosak.org/imgdb/item1194622470_1.html

Doszukałem sie ze centralny zamek silowniki sa raczej oryginalne ale pewnie centralka juz nie i zwie sie ona EXUS CL-05

jak podlaczyc ten alarm? Czy te alarmy maja wbudowane sterowanie centralnym zamkiem czy centralke zamka podlacza sie pod alarm??(lub odwrotnie)

Szukałem na forum ale główne problemy to nie działający zamek etc. ja podejzewam ze nie mam alarmu choc nie patrzyłem pod nadkole czy jest syrenka..watpie(pada deszcz). Jesli dobrze sie doczytałem to centralka powinna byc w bagazniku w schowku przy pompie..? jakie jest podlaczenie tego alrmu i schemat? Głownie chodzi mi o to czy go da rade podlaczyc bo nei wiem jakie sa kable przy centralce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje to jest poprostu założony centralny zamek fabryczny oraz pilot ktoś dołożył a alarmu nie zakładał - te marne alarmy z allegro to i tak nic specjalnego.. szczególnie do takich pilotów za 50zł...

wszystko jest ok - nic ci się nie psuje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze wszystko działa ale wolał bym nawet marny alarm dorzucic niz jak go nie ma byc wcale..

chodzi mi o połączenie tego wszystkiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz syrenę, podłączasz w sterowniku co trzeba i powinno działać, ale pewności nie mam , więc niech ktoś się jeszcze na ten tamet wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak mozna powiedziec tylko kwestia podlaczenia czy centralka alarmu wspolpracuje z centralka zamka czy poprostu idzie do wywalenia?(centr zamka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o sterownik - powinieneś mieć wyjście w sterowniku na alarm :good: spójrz jaki masz model i poszukaj instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast marnego alarmu zamontuj dobrą blokadę zapłonu. Koszta podobne, a skuteczność nieporównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mam rozumiec centralka centralnego zamka musi miec wyjscie na alarm abym mogl to polaczyc.. wtedy ktorymi pilotami mozna sterowac? tymi starymi czy nowymi

tutaj jest rozpiska w instrukcji jak mozesz to zerknij....

http://exus.pl/products,product,411

http://www.exus.pl/download,manual,14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dołożysz alarm (pilotowy), to sterownik który posiadasz (exus) musi zostać wycięty, bo do niczego nie będzie potrzebny. Każdy alarm (pilotowy) ma wyjścia sterujące centralnym zamkiem.

Inaczej jest w przypadku alarmu bezpilotowego, wtedy pilotami z exusa sterujesz c.z. jak dotychczas, a alarm bierze sygnał z kierunków lub centralnego zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie rysiu mi o to chodzilo bo to burzyło moje wątpliwości.. bede w pażdzierniku w katowicach to podjade do ciebie na odciecie zaplonu[br]Dopisany: 29 Sierpień 2010, 21:28_________________________________________________znalazlem jeszcze cos takiego

http://allegro.pl/alarm-dedykowany-audi-80-90-100-a3-a4-a6-a8-tt-i1182165548.html

ktory bedzie lepszy?? czym tak dokladnie sie roznia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory bedzie lepszy?? czym tak dokladnie sie roznia?

Nie wiem czym się różnią, ale wiem co mają wspólnego.

To buble, i koło alarmów, które są w ofercie zakładów instalacyjnych nawet nie stały.

Dokładając niewiele ponad 100zł można kupić alarm z homologacją, 3 letnią gw., syreną z własnym zas. i czujnikami ultradźwiękowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale czy montujac jakis alarm u ciebei bede mial scyzoryk? - kluczami obdrapalem sobie 2 telefon kom. takze wyszedlem na sporej stracie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem serie alarmów ze scyzorykami, ale już jakiś czas temu wycofałem je z oferty. W większości przypadków scyzoryki to tandeta, która poprawnie funkcjonuje tylko przez krótki okres. Niektóre nie wytrzymywały okresu gwarancyjnego, nie mówiąc o kilku latach. Żaden instalator świadomie nie będzie sprzedawał i montował czegoś, co będzie się w przyszłości odbijać czkawką.

Być może niektórzy producenci poprawili buble, które w scyzorykach występowały, ale jestem przeczulony na punkcie solidności montowanych przez mnie podzespołów i nie preferuję robienia z klienta królika doświadczalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...