Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Wymiana/uzupełninie płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Będąc w ASO na przeglądzie, uzyskałem informację, że płyn chłodzący zalany w moim aucie, ma temperaturę zamarzania tylko - 5*C, poradzono mi, aby uzupełnić przed zimą, płyn koncentratem (G12). Obecnie zalany jest różowy płyn, a czytałem o dwóch rodzajach tj. G12 i G12 ++.

Stan płynu jest w normie i moje pytanie brzmi, czy należy wymienić cały płyn w układzie, czy też tylko uzupełnić i jak wówczas zachować proporcje?

Pozdrawiam

Opublikowano

Masz do wybory dwie opcje . Możesz dolać koncentratu co ułatwi zadanie ,mniej roboty bo wystarczy odciągnąć przez zbiorniczek wyrównawczy trochę płynu i dolać koncentratu co zwiększy odporność na temp.Albo zlać płyn z układu chłodzenia i zalać nowy. Co do proporcji to na koncentracie będzie napisane co i jak.

Opublikowano

ja bym zalal koncentratu, jak spuscisz plyn z samych wezy i chlodnicy tio wcale duzo wiecej nei zejdzie a jak zaczniesz z nagrzewnicy itp to potem sie narobisz zeby to odpowietrzyc.

skutek powinen byc taki sam a roboty zaoszczedzisz..

Opublikowano
  • Autor

Masz do wybory dwie opcje . Możesz dolać koncentratu co ułatwi zadanie ,mniej roboty bo wystarczy odciągnąć przez zbiorniczek wyrównawczy trochę płynu i dolać koncentratu co zwiększy odporność na temp.Albo zlać płyn z układu chłodzenia i zalać nowy. Co do proporcji to na koncentracie będzie napisane co i jak.

dziękuję za odpowiedzi;

rozumiem, że odciągając płyn ze zbiorniczka, dolewam samego koncentratu? ile odciągnąć, ile dolać?

Opublikowano

Im więcej tym lepiej. Dobrze jak byś miał (miernik ) do sprawdzenia płynu w jakiej temp. zamarza.

Opublikowano

ja bym zalal koncentratu, jak spuscisz plyn z samych wezy i chlodnicy tio wcale duzo wiecej nei zejdzie a jak zaczniesz z nagrzewnicy itp to potem sie narobisz zeby to odpowietrzyc.

skutek powinen byc taki sam a roboty zaoszczedzisz..

OT.

uuu to audi nie odpowietrza się samo ... Vectra z '96 nei wymagała żadnego odpowietrzania ;)

Opublikowano

Audi też samo się odpowietrza.Jak wyjmiesz kratkę ze zderzaka to tam jest zaworek przy chłodnicy na wężu . Możesz spuścić cały płyn tamtędy.Dobrze jest zdjąć osłonę pod silnikiem.

Opublikowano
  • Autor

kończąc wątek, powiedzcie proszę, ile płynu znajduje się w całym układzie? gdyż zamierzam, wymienić cały płyn.

:hi:

Opublikowano

Osobiście radzę kupić płyn febi i wymienić całość. Glikol zaleca sie wymieniać co 2 lata lub co 60kkm.

Po okresie przydatnosci robi sie błotko w układzie i zamula sie nagrzewnica i chłodnica, później są posty nie grzeje zimą, a w lato wentylator kręci sie non stop.

Najlepiej zlać cały płyn i przepłukać wodą destylowaną.

1,8T odpowietrza sie przez sciągnięcie weża z nagrzewnicy - fabryczny otwór jest nawet do tego celu.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Ponawiam pytanie, zakupiłem 3 l koncentratu G12 ++ w ASO, oraz 3 l wody destylowanej, czy to wystarczy, aby całkowice wymienić płyn w ukladzie?

Opublikowano

jak rozrobisz płyn 1:1 to odpornosc zamarzania bedziesz miał do -20stp

szkoda ze nie masz glikomierza- bys sobie w butli przygotował chłodziwo. bo to trzeba co najmniej do tych ponad -30stp. ogólnie do układu wchodzi jakos własnie 6L

jak spuscisz przez kranik w chlodnicy zawartosc to zejdzie z 5L. i to starczy zmieszaj 3L koncentratu z 2L wody- to jeszcze w układzie sie wybełta i te około 130stp powinno byc.

Opublikowano

Nie chce mi sie isć do garazu żeby sprawdzić ale chyba jak rozcieńczysz 1:1 to będziesz miał -37*C

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.