Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie benzyny podczas jazdy na gazie


XC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie czy to normalne, że podczas jazdy na LPG auto spala mi minimalne ilości LPG? Nie mówię tu o spalaniu podczas odpalania auta tylko w trakcie, auto potrafi sobie jechać na LPG i ciach, zapala się rezerwa.. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Rozumiem, że miałeś na myśli spalanie benzyny podczas jazdy na LPG? :>

Nie napisałeś co za instalkę masz tam wstawioną. W niektórych systemach sterowniki LPG podpierają się benzyną jeśli instalacja LPG nie jest w stanie zasilić wystarczająco silnika. Czasem "monterzy" którzy nie potrafią ogarnąć instalacji (lub jeśli elementy zostały źle dobrane) celowo ustawiają wspomaganie na benzynie, żeby klient się nie czepiał i był zadowolony. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zawór ustalający ciśnienie na belce wtryskowe, taki mały grzybek i podpiętym wężykiem podciśnieniowym. Jak zdejmiesz wężyk i poleci lub pachnie benzyną to znaczy zawór ma nieszczelność i w czasie jazdy na LPG poprzez wężyk zasysa do kolektora benzynę przez ten zaworek. Wewnątrz zaworka jest membrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz że ubywa dużo tej benzyny?? Bo jeśli kierujesz się tym że wartość na komputerze niekiedy spala to jest to normalne. Wystarczy że zmienisz tryb jazdy na bardziej ,,agresywny" wtedy normalne, że pokazuje mniejszy zasięg na posiadanym paliwie gdyż jest dostosowany do tej jazdy. Jednak zauważ że jeśli powrócisz do spokojniejszej jazdy km te zwiększają się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Rozumiem, że miałeś na myśli spalanie benzyny podczas jazdy na LPG? :>

Nie napisałeś co za instalkę masz tam wstawioną. W niektórych systemach sterowniki LPG podpierają się benzyną jeśli instalacja LPG nie jest w stanie zasilić wystarczająco silnika. Czasem "monterzy" którzy nie potrafią ogarnąć instalacji (lub jeśli elementy zostały źle dobrane) celowo ustawiają wspomaganie na benzynie, żeby klient się nie czepiał i był zadowolony. :wink4:

witaj jaką masz instalkę?

jestem dystrybutorem i doradca technicznym staga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie podpierac PB musiałbys sprawdzic w ustawieniach czy masz właczona opcje "wyłacz przy 1-szym" jezeli nie masz tego właczonego to przy max bucie i spadku cisnienia bedzie sie podpierał PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaką masz instalke. Ale nie wiedziałem że przy "bucie" gaz podpiera się PB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej odlaczyc bezpiecznik od pompy paliwa i sprawdzic co sie z samochodem bedzie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej odlaczyc bezpiecznik od pompy paliwa i sprawdzic co sie z samochodem bedzie dzialo

A można tak przy sekwencji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO nie wiem jeśli pompka chodzi nawet jak jest na gazie to myślałem że nie mozna jej odłączyć. Dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

jeśli masz instalkę staga to jest tam taki myk , jeśli ciśnienie gazu spadnie po niżej określonej wartosci minimalnej sterownik gazu przełą czy na kilka sekund 1 cyl na benzynę jeśli spadek w dalszym ciągu będzie się utrzymywał przełączy drugi itd w skrajnych przypadkach silnik może chodzić na 1 cyl na gazie i reszta na benzynie , jeśli tak sie dzieje to coś nie tak jest z reduktorem, albo jest za małej wydajności do naszego autka albo jest zapchany syfem z gazu i czeka nas czyszczenie jeśli masz instalkę staga to da się wyeliminować ten problem wystarczy odznaczyć w programie opcję "wyłącz przy pierwwszym" jak kolega wojtek zauważył

i w momencie spadku ciśnienia gazu w układzie będziemy widzieli że coś jest nie tak może być również źle zmapowany sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

jeśli masz instalkę staga to jest tam taki myk , jeśli ciśnienie gazu spadnie po niżej określonej wartosci minimalnej sterownik gazu przełą czy na kilka sekund 1 cyl na benzynę jeśli spadek w dalszym ciągu będzie się utrzymywał przełączy drugi itd w skrajnych przypadkach silnik może chodzić na 1 cyl na gazie i reszta na benzynie , jeśli tak sie dzieje to coś nie tak jest z reduktorem, albo jest za małej wydajności do naszego autka albo jest zapchany syfem z gazu i czeka nas czyszczenie jeśli masz instalkę staga to da się wyeliminować ten problem wystarczy odznaczyć w programie opcję "wyłącz przy pierwwszym" jak kolega wojtek zauważył

i w momencie spadku ciśnienia gazu w układzie będziemy widzieli że coś jest nie tak może być również źle zmapowany sterownik

a nie lepiej poprostu wyregolowac instalacje?

to jest "awaryjna" opcja a nie po to zeby caly czas na niej jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak graty będą za słabe do mocy silnika to ani regulacja ani czyszczenie nie pomoże. :wink4:

Ale tak to możemy gdybać do usr.... śmierci. :gwizdanie:

Podaj kolego co masz po maską a najlepiej fotki wszystkich komponentów instalacji. Zrób też test o którym pisał "Buba". Uruchom samochód, pozwól mu przełączyć się na gaz i wyjmij bezpiecznik pompy paliwa. Następnie w trasę i deptać mocno, obserwując jednocześnie zachowanie się samochodu. Jak wyczujesz, że auto jest słabsze niż z pracująca pompą paliwa to masz przyczynę ubywania benzyny w czasie jazdy na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie ubywa Panowie tylko komp przekłamuje i pokazuje spalanie gazu i paliwa

przeciez pompa od pb pracuje cały czas

prosto to sprawdzić wlej za 30 zł pb pojeżdzij troche nie ubędzie potem kleme ściągnij i wsiądź znów po paru minutach

wskzówka pokaże znów tyle ile wlałeś

ja tez tak mam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem Stag 4 , reduktor Alaska i wtryski pojedyńcze Rail i wszystko było dobrze do pierwszego przeglądu gdzie mi skalibrowano instalacje . Teraz zauważyłem że podbiera benzynę i to ostro . Spalanie gazu spadło o 2 litry ale benzynę żłopie bestia . To nie są przekłamania kompa bo nie mam wskazań zużycia paliwa . Warsztat zaoferował ponowną kontrolę bo jak twierdzi czasem 1 cylinder może się przełączać na benzynę . Z wężykiem i pompką sprawdzę i w tym tygodniu podjadę do warsztatu . Zobaczymy co powiedzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...