Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wspomaganie piszczy i zanika


Maraas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś spotkała mnie kolejna usterka :) otóż nagle coś się porobiło z wspomaganiem, na wolnych obrotach strasznie piszczy i przerywa wspomaganie, mamy ulewny dzień, nie wiem może wjechałem w kałużę (nie mam osłony pod silnikiem) zamokło i ślizga się pasek? Jak dodam gazu na jakieś 2k obrotów piszczenie ustaje, ratunku :)[br]Dopisany: 30 Sierpień 2010, 20:41_________________________________________________Diagnoza sprzęgiełko jednokierunkowe alternatora, wieczorkiem wymieniamy i dam znać czy pomogło[br]Dopisany: 31 Sierpień 2010, 16:27_________________________________________________Diagnoza trafna sprzęgiełko wymienione i cisza ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatm mam podobny problem

po odpaleniu zimnego silnika słychać jęczenie jakby pompa wspomagania po ok 5 sekundach silnik jakby się lekko dławił (spadają obroty jakby coś się załączało) później dalej słychać ten dziwek dopiero na dobrze rozgrzanym silniku ustaje dochodzi z okolic alternatora lub pompy wspomagania. co to możne być i ja się tego pozbyć kontrolka ładowania i ciśnienia oleju gasną zaraz po rozruchu silnika klima wyłączona silnik 1.8 AEB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to tak że jak uruchamiałem silnik to przez chwilę było ok a później przy kręceniu kierą dochodził głos jak by kogoś zarzynali :)

sprzęgiełko alternatora jest bardzo łatwo sprawdzić powinno swobodnie się obracać w 1 stronę tak że pasek stoi a w środku się kręci. Jeżeli nie idzie w żadną z stron bez ruchu paska tzn że się zatarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...