Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziwnie chodzi autko na 5 biegu


gawey

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wam mam taki problem otoz zauwazylem ze autko gorzej chodzi na 5 biegu przy predkosci ok 130 auto chodzi tak jakby prosilo sie o 6 bieg tzn nie wyje mocno ale slychac jakby sie meczyl bo do 120 zbiera sie normalnie co to moze byc

z gor dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz wtedy obroty ?? czy nie jest tak ze na 5tce dajesz mu w gaz obroty rosna a auto nie jedzie dlej - tzn jedzie ale jakby chciało a nie mogło...(slizganie sie sprzegła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przypadkiem notlauf? Dodajesz gazu a one jedzie gorzej niz jak ujmiesz? Zrób logi...pewnie VTG zapieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uklad wydechowy, lub silnik wpada w drgania. sprawdz plecionke, poduchy, mocowanie ukladu wydechowego. o ile oczywiscie problem dotyczy efektow akustycznych i a nie osiagow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionke mialem ostatnio wymienana i tu takie pytanie bo podczas wymiany plecionki gosciu odkrecal poduuszke zeby wyciagnac wydech razem z katem i czy gdy wszystko skladal do kupy to czy mogl za mocno przykrecic poduszke i to powoduje lekkie buczenie i drganie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionke mialem ostatnio wymienana i tu takie pytanie bo podczas wymiany plecionki gosciu odkrecal poduuszke zeby wyciagnac wydech razem z katem i czy gdy wszystko skladal do kupy to czy mogl za mocno przykrecic poduszke i to powoduje lekkie buczenie i drganie

Jeżeli wymieniałeś plecionkę to jej uszkodzenie jest efektem zużytych poduszek. Również zaczynałem od plecionki ale po wymianie problemy z buczeniem i drganiami po jakimś czasie zaczęły powracać i nasilać się. Wówczas przypomniała mi się informacja producenta złączy elastycznych którą znalazłem w internecie, że plecionka się uszkadza ponieważ poduszki już nie tłumią drgań mimo, że zewnętrznie wyglądają dobrze. Po wymianie kompletnego zawieszenia skrzyni i silnika problemy ustały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki .... to chyba nie ominie mnie wymiana poduszek a ktos wie ile takie poduszki kosztuje i czy jest sie samemu w stanie to zrobic a jak u mechanika to ile sobie licza za wymiane

Najpierw sprawdź dokładnie poduszki pod skrzynia i silnikiem ponieważ koszt kompletu oryginalnych poduszek to ok 1000 zł i można je wymienić samemu. Potrzebny kanał oraz podnośnik do podniesienia silnika. Tak jak radzi kolega goldik na forum było już kilka tematów na temat poduszek i sam korzystałem z informacji w nich podanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...