Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 APU] Zwiekszenie zużycia oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam tak jak w tytule ale od poczatku,

Przebieg 180 tys zmienilem olej z mobila 10W40 na 15w40 i robie 10 tys i wymiana tak ze dwa razy i zero dolewek miedzy wymianami ale jak zmienialem to nowy na MAX a jak juz szedl do zmiany to nie wiele ponad MIN, potem dolozylem gazik i po 7 tys komuterek wywalil informacje ze dolac oleju bo jest MIN, zaznacze ze byla trasa 1200 km 4 osoby plus bagaze 130km/h srednio juz sie nie pokoic czy jeszcze nie? ;(

Aha i turbo juz gwizdaniem przypomina o sobie :wallbash:

Opublikowano

Ja bym już się lekko zastanawiał nad pierścieniami i uszczelniaczami chociaż jeszcze tragedii nie ma. Szkoda silnika dla oleju mineralnego ale jeśli już to zrobiłeś a jego ubywa to już tylko naprawa pozostaje. Wiesz, że ten przebieg to oryginał?? Bo przy takim przebiegu to pierścienie raczej jeszcze nie są do wymiany...

Opublikowano

Przebieg, 180 tys zmienilem olej z mobila 10W40 na 15w40 i robie 10 tys i

brak qu.....a słów :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Kolego sorry że Cie obrażę, ale chyba masz jakiś problem ze sobą

wlałes gó...o i jeszcze pytasz na forum dlaczego żre olej i turbo dogorywa ??????

Opublikowano
  • Autor

ok wiem wiem za najlepsza decyzja to nie byla z tym olejem ale tez byl problem z tym piszczeniem oleju i pewien "mechanik" polecil wymienic na gestszy a okazalo sie ze to tylko czujnik za 20euro (wtedy jezdzilem po Irlandii) no i teraz jest klops, a co do tego przebiegu to sam nie wiem koledzy bo niby orginales ksiazki nie ma i ciezko to okreslic bo ostanio zmienialem lozyska w kolach w tylu i jedno bylo orginalne a niektore rzeczy np kiera troszke wytarta auto ogolenie spoko zrobilem 70 tys i narazie tylko lozyska z tylu a w silniku to rozrzad ze wszystkimi dodatkami i olej co te 10 tys no i ten czujnik :) teraz ok 8 tys temu gazik doszedl i dalej bajka troszke tylko poprawek typu tylni zderzaczek bo dziewczyna nie zauwazyla bramu :wallbash: a ja malo zawal to co teraz polecacie? myslalem nad tymi uszczelniaczami i perscieniami no i turbinka regeneracja albo nowa co myslicie? :decayed:

Opublikowano

Podepnę się do tematu też mam silnik APU 1.8T po chipie ABT przebieg autentyczny 284000.

Właśnie będę zmieniał olej myślałem nad Castrolem 10W40 Czy to dobry olej do tego silnika przy takim przebiegu?

Opublikowano

czym sie kierujesz jezeli chcesz zalac silnik olejem 10W40 ??? Bo dla mnie jest to samobojstwo.

Opublikowano

To jaki olej proponujesz do tego silnika z takim przebiegiem?

Opublikowano

moja padaka ma ponad 300tkm, i cały czas jezdze na nim

wymieniam co 7-8tkm, ubywa moze ze 2-3 setki

Opublikowano
  • Autor

to teraz cóz mam robic na pol syntetyk juz chyba nie mozna wrocic :wallbash:

Opublikowano

to teraz cóz mam robic na pol syntetyk juz chyba nie mozna wrocic :wallbash:

Nawet trzeba... :wallbash:

Kupujesz taki cudo: http://allegro.pl/gdansk-liqui-moly-engine-flush-dodatek-do-oleju-i1186617910.html

i lecisz z tematem, nie wiem w jakim stanie sa uszczelniacze i turbo po tym szlamie co wlales wiec zrobilbym szybkie 2 wymiany na pol oraz pelen syntetyk

Opublikowano
  • Autor

to teraz cóz mam robic na pol syntetyk juz chyba nie mozna wrocic :wallbash:

Nawet trzeba... :wallbash:

Kupujesz taki cudo: http://allegro.pl/gdansk-liqui-moly-engine-flush-dodatek-do-oleju-i1186617910.html

i lecisz z tematem, nie wiem w jakim stanie sa uszczelniacze i turbo po tym szlamie co wlales wiec zrobilbym szybkie 2 wymiany na pol oraz pelen syntetyk

ok super juz zamowilem z allegro :good: wielkie dzieki!!! a uszczelniacze i turbo to po zimie trzeba zobaczyc! :notworthy:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.