Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 Wymiana rozrządu 1.8


wrc1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zamierzam wymienić rozrząd w Audi A4 B5 1.8. Otóż mam problem jaki pasek wybrać, z iloma zębami, mechanicy twierdzą że trzeba koniecznie sprawdzić ilość zębów bo w tym modelu występowały dwa rodzaje. Przeszukując fora nie spotkałem się z oznaczeniem silnika ARG. Proszę o pomoc.

Parametry mojego auta:

nr VIN: WAUZZZ8DZYA059764

data produkcji: 07.10.1999

kod silnika: ARG

kod skrzyni: DWH, 5S

rok modelowy: 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Etce nie ma dla tego silnika różnych pasków, jest tylko jeden 058 109 119 C i ma 153 zęby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrc1994 jaki jest koszt wymiany rozrządu? Powoli muszę się szykować, ale nie wiem z jakim kosztem muszę się liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę wody też trzeba wymieniać przy wymianie rozrządu? Przy każdej wymianie czy tak po prostu wymagała wymiany? Pytam, bo jest to mój pierwszy wózek z grupy oooo/vw. Wcześniej kulałem się fordami i oplami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć wsio na tip top to wymień... chyba że lubisz płacić dwa razy za robotę :) do tego wszystkie paski i heja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku silnika ARG jest jeszcze coś do wymiany okresowej o czym należy pamiętać? W jednej istrukcji obsługi silnika ARG znalazłem informacje, że w silniku tym znajduje się pasek zębaty i łańcuch napędowy. Czy ten łańcuch też należy okresowo wymieniać czy tylko kontrolować. Pytam się, bo jak pojadę do mechanika, to muszę wiedzieć co trzeba, co można a czego nie trzeba wymieniać. Niestety po wielu wpadkach z różnymi mechanikami mie mam do nich pełnego zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...