Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Takie fele będą OK ? Proszę o poradę


OFF

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy poratujcie radą.

Napaliłem się na te felgi za 700zł, made in Germany firmy Ronal ET35 8Jx17 : Alufelgi audi vw skoda seat 5x112 17" Kolonia PrzeroĹl ⢠OLX.pl

Pytanie jest takie bo słabo się znam.

1) Co to znaczy że mają pierścienie centrujące metalowe tylko do Audi A4 B5 ?

2) Były kiedyś czarne, ktoś pomalował teraz na srebrne (tak jak jest na zdj.) tylko zwykłą bazą i klarem - i moje pytanie Czy to jest trwałe takie malowanie i czy np na myjce nie będzie to schodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poratujcie radą.

Napaliłem się na te felgi za 700zł, made in Germany firmy Ronal ET35 8Jx17 : Alufelgi audi vw skoda seat 5x112 17" Kolonia PrzeroĹl ⢠OLX.pl

Pytanie jest takie bo słabo się znam.

1) Co to znaczy że mają pierścienie centrujące metalowe tylko do Audi A4 B5 ?

2) Były kiedyś czarne, ktoś pomalował teraz na srebrne (tak jak jest na zdj.) tylko zwykłą bazą i klarem - i moje pytanie Czy to jest trwałe takie malowanie i czy np na myjce nie będzie to schodziło ?

1. Oznacza to, że felga jest na większą średnice piasty niż w A4 B5, gdzie masz 57,1 mm. Słowo "tylko do" jest błędnie użyte, bo A4 B6, A6 C5, passeratti b5 i wiele innych potrzebują pierścień centrujący w takim przypadku. Poproś sprzedającego o takie parametry jak:

a) felga oryginalnie na jaką średnicę piasty jest (trzeba uważać, bo znam magików którzy zwykłą wiertarką rozwierali otwór mocujący.

B) szerokość felgi

c) et felgi

2. Malowanie proszkowej jest bardziej trwałe. Dla przykładu samochód też myjesz myjką i nic nie ma prawa schodzić. Nie dawał żadnego podkładu ?

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasz102

a) 80mm a pierścień centrujący na 55

b ) w pierwszym poście napisałem 8J więc to jest chyba szerokość

c) też w pierwszym poście podane ET 35 :)

Edytowane przez OFF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakoś mi umknęło.

a) u Ciebie jest teraz 57,1mm. Więc ten pierścień centrujący na 55mm odpada. Musiałbyś wtedy nowe kupić.

b,c) przy tym ET będzie felga na przedniej osi minimalnie wystawała. Policja nic za to nie zrobi, ale typowy "pies" dowód zabierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi pierścieniami ale patrzyłem na allegro 4x pierścienie do Audi 57,1 = ok. 15 zł więc nie majątek

Teraz to mnie wystraszyłeś tymi psami, seriooo takie rzeczy się dzieją ?! aż nie mogę uwierzyć, kurde no jak będzie (strzelam) 2mm wystawało z każdej strony to aż takie konsekwencje są tego ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie centrujące to stosunkowo niewielki koszt i na allegro na pewno ktoś Ci takie zaoferuje.

Tak, zdesperowany psiak potrafi nawet zabrać dowód za nic "bo ma podejrzenie" kolega tak miał :)

Oczywiście nie będziesz miał "german style", ale dla psiaka już wystarczający powód, żeby zwąchać Twoją furę. Zacznie patrzeć, schylać się i w rezultacie zabierze dowód. Wystawać będzie około tyle co napisałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam wąskie opony np 215 i może nie będzie się tak rzucało w "niebieskie" oczy.

A jeśli mówisz że będzie wystawało to czasami nie będzie rysowało opon na dziurach przy miękkim zawieszeniu ?

PS Znalazłem podobne fele w podobnej cenie tylko że ET 42 to już będzie równo z nadkolem czy się troche schowa ? http://olx.pl/oferta/041-felgi-17-5x112-et-42-8j-CID5-ID6Phi1.html

Edytowane przez OFF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam wąskie opony np 215 i może nie będzie się tak rzucało w "niebieskie" oczy.

A jeśli mówisz że będzie wystawało to czasami nie będzie rysowało opon na dziurach przy miękkim zawieszeniu ?

PS Znalazłem podobne fele w podobnej cenie tylko że ET 42 to już będzie równo z nadkolem czy się troche schowa ? http://olx.pl/oferta/041-felgi-17-5x112-et-42-8j-CID5-ID6Phi1.html

Tu nie będzie wystawało. Powinno być w sam raz :) (tył będzie miał z 7mm zapasu a przód z 2 mm)

Odnośnie opon na felgi to daj 225/45/17 - bo w innym przypadku licznik będzie przekłamywał. Nie będzie to wyglądało baloniasto i felga będzie w miarę zabezpieczona. Można jeszcze 205/50/17, ale to już będzie naciąg opony widoczny.

Jeżeli chodzi o rysowanie opon to nie odpowiem, jeżeli nie wiem jakie masz zawieszenie. Generalnie jeżeli teraz rand błotnika nie schodzi na wysokość opony to nie będzie problemu. Ja mam -35 i nic mi nigdy nie obtarło.

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ze swoim pytaniem a jeśli jest zbiorowy do tego to proszę o link bo nie mogę znaleźć.

Czy felgi o parametrach 18/8,5J ET45 przód i 18/9,5J ET40 podejdą do a4 b6 na zawieszeniu 1BV. Czy felga schowa się w nadkola czy będzie wystawać a może dobrze się z nimi spasuje? Czy nie będzie przypadkiem tarło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18/8,5J ET45 przód - przypasuje i jeżeli nie masz zmęczonych sprężyn to nie będzie tarło.

18/9,5J ET40 - będzie wystawało nawet z tyłu więc odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem 17/8J ET35 i opona 235/45. Spasowanie do nadkola było bardzo dobre i obtarcia nie występowały. Śmiało można było zmieścić felgi o ET30. Tutaj trochę różnica jest w ET jednak im jest wyższe tym felga jest bardziej schowana w nadkolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...