Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Napinacz łańcucha wałków rozrządu


Raftik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy w silnikach ADR z 98r występowały dwa rodzaje napinaczy łańcucha wałków rozrządu ze zmienną fazą rozrządu i i bez zmiennej fazy rozrządu ? Chodzi mi o to czy jest wtyczka jakaś i bez wtyczki ? To pytanie zadał mi facet w sklepie z częściami bo cena jest różna i duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak miałeś napinacz Zwykły i ten droższy elektroniczny.... także są dwa rodzaje... :hi:

w 1997r roku chyba były jeszcze zwykłe napinacze

a po drugim lifcie dali te z elektroniką...

ale niech się wypowiedzą jeszcze inni :)

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec życzył bym ci żebyś załapał się na ten tańszy napinacz :) bo róznica jest w cenie znacząca.... może po nr vin sprawdzili by ci to w serwisie... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem i według VIN to chyba ten tańszy bo 430 zł firmy FEBI, Pan w sklepie sprawdzał po VIN. Zamówiłem i jutro będzie.[br]Dopisany: 23 Luty 2010, 19:34_________________________________________________No i niestety dotarł dzisiaj ten napinacz, według VIN bez wtyczki a okazało się, że ja jednak mam z wtyczką (jakiś czujnik), oddałem, dobrze, że sprzedawca bardzo wporządku człowiek. Chyba dam se spokój z wymianą.[br]Dopisany: 24 Luty 2010, 18:40_________________________________________________Edit:

A jednak nie taki pies pogrzebany z tym napinaczem w sumie to jutro się okaże po rozebraniu ale jest szansa że ten co kupiłem 430 zł z Febi będzie pasował bo okazuje się, że u mnie jest z tyłu wtyczka i jest to wtyczka do elektrozaworu który podobno można ściągnąć ze starego napinacza i założyć na nowy i jutro będzie okazja się o tym przekonać. Będą też wymieniane wszystkie popychacze zaworów ale to osobny wątek.

Jutro napiszę czy operacja zakończyła się sukcesem.

Edit:

Niestety są to dwa różne napinacze, z elektroniką i bez u mnie musi być z elektroniką więc darowałem sobie zakup bo koszta za wysokie, kupiłem łańcuch rozrządu i tylko jego wymieni mechanik. Może to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co udało sie zmienić tylko łańcuch i jest dobrze czy musisz jeszcze ten nieszczęsny napinacz zmienić. :notworthy:

No i nastała cisza. Wymieniłem popychacze na INA i łańcuch Febi i jest super. Nie to auto tak ładnie i cichutko chodzi silniczek. :> Wczoraj jak go zagrzałem to non stop pod maskę zaglądałem ale za każdym razem super zero klekotania, teraz to słychać tylko ten zaworek przy filtrze powietrza czy to węgiel aktywny jakoś tak on sobie cyka.

Naprawdę polecam wymianę przede wszystkim łańcucha (koszt 75 zł z Febi), mech. powiedział, że napinacz spoko tylko stary łańcuch był luźniejszy od tego nowego, już przy zakładaniu widział różnicę w naciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...