Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tylne głośniki - brak dźwięku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam problem z uruchomieniem tylnych głośników w A4 Avant 2000r. Nie mam Bose. Prawdopodobnie było radio kasetowe. Po zakupie auta już było zainstalowane nowsze radio ale widocznie właścicielowi(starsza osoba) nie przeszkadzało, że tylne głośniki nie działały.

Podchodzę do tego tematu już n-ty raz przerabiając wątki i tutoriale na tym forum i tak nie działają:P

Dzisiaj rozebrałem tapicerkę w tylnych i przednich lewych drzwiach.

Z tyłu są dwa kabelki fioletowy i fioletowo-żółty. Z przodu dwa grubsze zielony i zielono-żółty.

W przednich drzwiach nie widzę żadnego wzmacniacza. Próbnikiem nie sprawdzałem bo przy kostkach kolory kabli są inne i nie pokrywają się z kolorami kabli prowadzących do głośników.

Trochę mojej teorii wyniesionej z tego forum:

Kostka brązowa zasila przednie głośniki. Czarna to sterowanie i zasilanie do radia. A ta druga czarna nie podłączona to zapewne jej lewa część do tylnych głośników, a środkowa do sterowania oryginalnego radia. (dobrze godom??:P)

Po podłączeniu adaptera (z czerwoną kostką) i wpięciu Cinch głośniki i tak nie działają. Te 4 chinche to pewnie wyprowadzają sygnał z radia bez mocy do aktywnego zestawu audio(wzmacniacza). Różowy kabelek trochę mnie irytuje i nie wiem gdzie go i czy w ogóle podłączyć. Nie chcę czegoś przepalić. Podobno steruje wzmacniaczem, którego jak do tej pory nie znalazłem!? hmm...

POMOCY!! :)

Radio GRUNDIG 4 kanałowe dobrze ustawione na 50% przód 50% tył.

P.S. Dodatkowe podłączone 2 cinche to AUX IN

Zrobiłem kilka fotek:

obrazek_(1).JPG

obrazek_(2).JPG

obrazek_(7).JPG

obrazek_(8).JPG

obrazek_(9).JPG

obrazek_(10).JPG

obrazek_(11).JPG

i adapter, który dokupiłem ale nie wiem czy jest właściwy

obrazek_(12).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowy z przejściówki miniISO-> RCA podepnij do niebieskiego wychodzącego z radia. Przewód powinien być opisany jako remote/el. antenna itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :> DZIAŁAJĄ!!!! :good:

...to była wina różowego kabelka :wallbash: Tak jak napisałeś musi być zlutowany z niebieskim wychodzącym z kostki od radia (w moim przypadku kolor się zgadza). Kabelek od sterowania anteną, wzmacniaczem itp. z napięciem +12V (0,5A). <- objaśniam do końca dla osób o podobnym problemie

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...