Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o analizę logów


20hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie nie dawno kupiłem Audi B6 2,5Tdi z silnikiem BDG. Miałem problem z rozszczelnieniem dolotu, który usunąłem - zsunięty wąż. Po naprawie postanowiłem zlogować samochód na początku mojej znajomości z nim.

Proszę doświadczonych kolegów o analizę zapisów w celu wykrycia jakiś nieprawidłowości lub koniecznych do wykonania napraw. Mnie osobiście zastanowiły pomiary dotyczące turbo, bardzo słabo ładuje do ok. 2k obr/min. Niestety nie udało mi się znaleźć zalecanych wartości dla silnika BDG. Czy w zakresie wartości pomiarowych jest on tożsamy z jakąś inna jednostką? Inne problemy jakie dostrzegam w aucie to utrudniony rozruch w niskich temperaturach. 8-15'C jest najgorzej jeśli temperatura jest niższa samochód odpala jakby żwawiej. Rozrusznik kręci sprawnie lecz musi przekręcić wałem kilka razy żeby silnik ruszył (ok. 2 sec?) i robi to jakby na sucho/bez paliwa. Rozruch jest zawsze związany z puszczeniem dymu z wydechów, potem silnik szybko się uspokaja i samo dymienie także.

Z góry dziękuje za poświęcony czas :decayed:.

Statyczne:

Log (0 - 004)

Log (1 - 013)

Log (2 - 001)

Log (3 - 018)

Log (4 - 003)

Log (5 - 000)

Log (6 - 007)

Log (7 - 014)

Basic settings:

Log (0 - 000)

Log (1 - 003)

Log (2 - 011)

Log (3 - 004,004BS)

Dynamiczne:

Log (0 - 003)

Log (1 - 000)

Log (2 - 008)

Log (3 - 011)

Log (4 - 004)

Log (5 - 001)

Log (6 - 010)

---------- Post dopisany 09-11-2013 at 16:08 ---------- Poprzedni post napisany 06-11-2013 at 11:43 ----------

Up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie mam zastrzezen.

Aczkolwiek te objawy ktore opisales mogą byc spowodowane slabymi wtryskiwaczami. Nie powinienes tego jednak rozpatrywac jako usterke, a jedynie rozwazyc w przyszlosci oddanie wtryskiwaczy do sprawdzenia w serwisie BOSCHa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co do wtrysków to trochę się spodziewam, że będzie trzeba o nie zadbać chociażby ze wzg. na przebieg.

Powiedz mi jeszcze przemik czy zachowanie turbiny jest normalne - chodzi o zakres niskich obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...