Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje A4 B5 1,9 TDI AVANT


kiciafirerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Chciałem pochwalić się bardzo udanym zakupem jakim jest A4 B5 1,9 z osławionym silnikiem AVG 110KM jednocześnie chciał bym oficjalnie bardzo podziękować koledze z forum CHOPENOWI za pomoc przy zakupie auta.
Rocznik 1999 jeden właściciel w niemczech.
Na liczniku 250tyś potwierdzony w serwisie audi historią serwisową.
Z wyposażenia :

elektryczne szyby przód x2

ręczne korbki tył x2 :wink:

elektryczne lusterka x2

klimatronik

poduszki powietrzne ilość co najmniej 2

podgrzewane siedzenia przód x 2

alufelgi 15"

wspomaganie kierownicy

regulacja ręczna fotela góra dół

hak

więcej nie pamiętam...

Ze zmian jakie planuję to tylko takie które poprawią komfort poruszania tak więc :

silniczek wycieraczek tył -wymieniony

zamek tylnej klapy zacina się - wymieniony

rozrząd - wymieniony komplet

filtry oleje - wymienione na MOTUL 50500 5W-40

pompa wody - wymieniona na hepu

sprzęgło alternatora - wymienione na conti

amortyzatory tył - wymienione MONROE

poduszki amortyzatorów - wymienione

wymiana czujnika teperatury cieczy chłodzącej - wymienione

amortyzatory przód - wymienione na MONROE

wielowahacz przód - wymienione na lemfordera

sprzęgło alternatora - wymienione

odboje osłon amortyzatorów tył - wymienione

klocki tył - wymienione TRW

tarcze tył + łożyska - wymienione TRW

program delikatny aby poprawić dynamikę, nie skracając żywotności podzespołów ani silnika :decayed::wink: celuje w okolicę 130KM - do zrobienia

licznik planuje wymienić na rozbudowany fis - do wymiany

tapicerka tylniej klapy ma urwane 3 zaczepy -wymienione

kierownica od s-lina - wymienione

prawe duże lusterko - wymienione

wkład prawego lusterka - do wymiany

spryskiwacz szyby strona pasażera - wymieniony

usunąć katalizator - zrobione

usunąć EGR-a - zrobione

założyć kolektor od AWX-a - zrobione

wymiana sprzęgła - wymienione

jeszcze myślę nad zamontowaniem takiego cudu techniki jak by ktoś to montował testował będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami



drugi komplet felg koniecznie 15" na lato tylko jakieś ładniejsze czekam na propozycje te pójdą na zimę bo są w nie najlepszej kondycji.

chętnie przyjmę uwagi co jeszcze polecicie aby autem codziennie podróżowało się komfortowo i wygodnie.

Poniżej kilak zdjęć zrobionych telefonem :kwasny:


Świeżo po zakupie na parkingu jeszcze na anonimowych tablicach.

DSC_0090.jpg

i już pod domem :

DSC_0095.jpg

DSC_0096.jpg

DSC_0097.jpg

DSC_0099.jpg Edytowane przez kiciafirerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z niemieckiego SOsnowca:facepalm::decayed:

Auto kupione w Głubczycach z podwórka. Handlarz nie miał nic do ukrycia zawiózł na kanał i był cierpliwy podczas trochę ponad 3 godzinnych oględzin :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z niemieckiego SOsnowca:facepalm::decayed:

Auto kupione w Głubczycach z podwórka. Handlarz nie miał nic do ukrycia zawiózł na kanał i był cierpliwy podczas trochę ponad 3 godzinnych oględzin :whistling:

kolega chyba nie do konca zrozumial zart:wink: chodzi o rejestracje i poczatek SO......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko porobisz i będziesz śmigał powodzenia :wink: żebyś widział jaką ja lalunie kupiłem dla żony wpadniesz kiedyś na pranie to zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z niemieckiego SOsnowca:facepalm::decayed:

Auto kupione w Głubczycach z podwórka. Handlarz nie miał nic do ukrycia zawiózł na kanał i był cierpliwy podczas trochę ponad 3 godzinnych oględzin :whistling:

kolega chyba nie do konca zrozumial zart:wink: chodzi o rejestracje i poczatek SO......

aaaa nie te tablice nie są od tej audicy :decayed: chciał nam dać tablice od tego auta próbne już nie ważne z naklejką na tablicy do kiedy były ważne, to zabraliśmy tamte do auta a te żeby się nie rzucać w oczy że nie ważne tablice z jakiegoś innego auta które miał na podwórku :whistling: w brifie musiał bym zerknąć skąd auto było kupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tam u ciebie 12 miesięcy zima? że zmeiniasz 15ki na 15ki:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tam u ciebie 12 miesięcy zima? że zmeiniasz 15ki na 15ki:shock3:

hehe nie lato chcę jakieś ładne 15" (wiem wiem ładne to są 19",20")a te lekko podmęczone 15" na zimę zapakuję. Zależy mi na komforcie i żywotności zawieszki to priorytet :thumbup1:

---------- Post dopisany at 12:00 ---------- Poprzedni post napisany at 11:57 ----------

No i elegancko porobisz i będziesz śmigał powodzenia :wink: żebyś widział jaką ja lalunie kupiłem dla żony wpadniesz kiedyś na pranie to zobaczysz

A zapomniałem rzeczywiście jak skończę ganianie po warsztatach to chętnie odświeżę tapicerkę :decayed: jeszcze raz dzięki za usunięcie kata. Zastanawiam się nad wypruciem środkowego tłumika...bo coś w nim brzęczy :kwasny: chętnie obejrzę, żony honda powoli się kończy to może też bym jej poszukał A4 B5 w 1,8 chociaż z tego co mówiłeś równie ciężko ideał znaleźć jak 1,9 110KM .

---------- Post dopisany 09-07-2014 at 14:12 ---------- Poprzedni post napisany 04-07-2014 at 12:00 ----------

Wymieniona tapicerka tylniej klapy oraz kierownica od s-lina jak kogoś interesuje to wrzuce fote z nową kiermaną :wink: oczywiscie dla pewnosci odpiąłem akumulator przy wymianie kierownicy żeby poducha mnie nie zabiła i teraz problem z kodem do radia papierów mam tysiące wszystkie książki ale oczywiście karteczka z kodem do radia wyrwana :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co , cała przyjemność po mojej stronie :wink: jak tak dalej będziesz działał z autkiem jak do tej pory to będzie służyło długie lata :thumbup1:

i kolorek nam się udał nawet :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...