Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z radiem. Slaby odbior.


greego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegos czasu borykam sie z pewnym problemem. Posiadam a4 b6 1.8t avant bfb 2004r. Problem jest taki ze w gdy wlaczam radio wszystko smiga elegancko i nie ma problemow. Odbiera idealnie nic nie trzeszczy. Natomiast gdy wpinam ladowarke notabene oryginalna samsunga do telefonu radio zaczyna gozej grac. Szumi trzeszczy itp itd. Ogilnie odbiera tylko jedna stacja lokalna a reszta trzeszczy. Ostatnio zakupilem sobie wideorejestrator i woiolem go tak jak niektorzy podpinali. Czyli bezposrednio pod bezpiecznik 37. Zeby napiecie szlo w momencie przekrecenia stacyjki. I z kamerka od razu trzeszczy wszystko lub nie odbiera. Procz tej kednej stacji lokalnej. Jak odepne kamerke wszystko jest ok. Prosze o pomoc :(

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego! Mam ten sam problem co Ty w moim b5, opisywalem go już na forum ale nikt nie potrafił pomóc mi rozwiązać tego problemu. Troche już przy tym grzebałem; wymieniałem anteny, radio(nie z aktu desperacji- po prostu poprzednie sie skończyło), zakładałem różnego rodzaju wzmacniacze, separatory, filtry przeciwzakłóceniowe(do radia jak i wideorejestratora) podawałem kamerce napiecie bezpośrednio z akumulatora ale dalej to samo... jedyne co mi jeszcze przychodzi do glowy to dać napiecie do radia bezposrednio z akumulatora i zobaczyć co wtedy bedzie sie dzialo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowales kombinowac cos ze wzmacniaczem antenowym. Dam sobie reke uciac ze po instalacji lpg cos zaczelo sie pitolic. No i wywala mi jakis blad z koncowka mocy czy cos od radia jak podepne vag. Pogmeram po kablach w bagazniku bo cos mi sie wydaje ze mogli sie wj***c z instalacja w wiazke od wzmacniacza angenowego. Sam juz nie wiem. Podmieniales swoj wzmacniacz antenowy ?? Masz lpg ??

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja mam diesla także to odpada. Ewentualnie slyszalem ze mogą być jakieś zakłócenia od padającego alternatora ale u mnie ładowanie jest książkowe także nie wiem co o tym myśleć.. ja mam antene dachowa(avant) ze wzmacniaczem w stopce anteny także z tym mam też wszystko ok bo widać róznice po podaniu na niego plusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo ladowania. Ja na pelnym obciazeniu pokazuje mi na mierniku 13.9 - 14.0. Dlugie swiatla klima radio grzanie szyby. Wiec to chyba nie alternator. Poprostu jakas padaka jednym slowem. Ale ze nigdzie nie ma info w czym problem to tez dziwne.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam pojecia co to może być... wydaje mi sie ze próbowałem już wszystkiego i przeszukałem chyba cały internet... jak ja kupiłem auto to miałem odcięty kabel przy antenie tzn ten wtyk raku i po zakupie anteny po prostu zlutowałem ten kabel ale nie wydaje mi sie żeby to robiło aż takie duże zamieszanie. Kamerke też mam dość dobrą także nie wydaje mi sie zeby po jej stronie leżala wina... przecież inni też takie maja i normalnie korzystaja... gdzieś wyczytałem że gdyby alternator siał zakłócenia to byłoby z glośników slychac wzrastający wraz z obrotami silnika gwizd a u mnie tego nie ma... jedyne co delikatnie slychac to krótki delikatny szum podczas wbijania wstecznego(chyba gdy zapalają sie światła) dlatego też podejrzewam jakieś nieprawidłowości w elektryce samochodu (może gdzieś słaba masa czy cos ale jak to odnaleźć) i dlatego myśle nad podpięciem radia bezpośrednio do akumulatora... kwestia zasięgu z anteny to raczej też nie jest bo zjeździłem tak pół Polski i nawet w Warszawie zakłócało rmf'ke. Radio masz ori? Bo ja nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio mam ori. Co lepsze to nie tylko z kamerka mam taki problem. Cokolwiek podepne pd gniazdo zapalniczki powoduje ze radio.zaczyna szumiec. Jak tylko wypne ladowarke dontelefonu kamerki czy gpsu to wszystko wraca do normy. Kamerke wpialem bezposrednio przy bezpiecznikach i jest taki dam.efekt co na gniezdzie zapalniczki. No nic sproboje dzisiaj dostac sie do wzmacniacz i sprawdze co i jak.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam też dodatkowe gniazdo zapalniczki zrobione nad nogami kierowcy wpięte w zasilanie pod kierownica. Ale nawet jak to gniazdo podpiąłem do akumulatora to tez bylo to samo... daj znac jak coś wymyślisz może znajdziemy przyczyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tylko znajde chwile czasu. Pewno na weekendzie rozbiore tyl tam gdzie jest wzmacniacz i ogarne temat z wzmacniaczem. Na forach zagranicznych znalazlem jakied drut mody i tym podobne, zobaczymy moze pomoze. Ja mam dodatkowe gniazdo zapalniczki wpiete do bezpiecznika nr 37+ i mase - wziolem ze sruby do ktorej przymocowana jest cala puszka z bezpiecznikami moze tutaj jest problem nic bede sprawdzal wszystko po kolei. Ale najlepsze jest to ze jak tego nie bylo wpietego to i tak przy jednym gniezdzie byl problem bo cokolwiek nie podpiolem to tak samo trzeszczalo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja teraz chwilowo tez nie mam czasu... sprawdzilbym co by bylo gdybym podpiął kamere w bagazniku mam tam drugie orginalne gniazdo zapalniczki ale tak zamaskowalem kabel od kamery ze nie usmiecha mi sie go wyciagac... a próbowałeś kamere podłączać w innym aucie? może z tymi kamerami jest cos nie tak? No chociaż jezeli ladowarki tez szumia to juz nie wiem sam co o tym myslec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest wina kamerki. Dzisiaj sprawdze z gniazdem w bagazniku tez kabel mam w slupku i w podsufite ale mam jeszcze przedluzke i wepne sie w bagaznik i zobacze. A na weekendzie dobiore sie do wzmacniacza antenowego bo jak podepne vaga wywala mi 00858 antena amplifire... blad.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Hej. W sobote bede robil totalne rezanko dodatkowych 2 gniazd zapalniczki w schowku. Sprawa wyglada nastepujaco kamerka podlaczona pod akumulator i problemu z radiem nie ma. Wymiana wzmacniacza mnie czeka bo jest walniety i wtedy przestanie mi trzeszczec jak podpinam ladowarke telefonu. Od soboty ladowarka telefonu i kamerka beda mialy zasilanie ze schowka. Zaloze temat odpowiedni dla potomnych jak to bedzie robione. Ogolnikowo ( plus z przekaznika nr 37 - doprowadzony do schowka i wpiety do przekaznika, plus i minus bezposrednio z aku ... no i 2 gniazda w schowku pasazera ) wszystko spiete tak ze po przekreceniu zaplonu zasilanie pojdzie na przekaznik ktory posci prad bezposrednio z aku na 2 gniazda zapalniczki w ktore bedzie wpiete kamerka i ladowarka do telefonu ).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolega kupił tłumik, który wsadził w zapalniczke i wszystkie problemy przez was opisywane ustaly. jutro zapytam go dokładnie co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem czas na roboty. Wszystko zrobione. W schowku dodatkowe 2 gniaza zapalniczki. Do gniaz podlaczona ladowarka kamerki i ladowarka telefonu. Wszystko smiga jak nalezy !! Jutro na spokojnie opisze co i jak bo robilem zdjecia tego co zamontowalem i jak zamontowalem. Bedzie temat dla zainteresowanych. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Zapraszam do nowego wątku odnośnie mojej modyfikacji:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/370213-dodatkowe-gniazda-zapalniczki-w-schowku-pasazera/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...