Treść opublikowana przez sitas
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Witajcie drodzy forumowicze. Orientuje się ktoś czy istnieje możliwość takiego zakodowania świateł przeciwmgielnych aby po włączeniu „halogenów” włączały się same przeciwmgielne bez świateł mijania?, kolejne pytanie to czy można tak zakodować halogeny, żeby włączały się nawet gdy przełącznik świateł jest ustawiony na „0” . Szukałem trochę w kodowaniach ale albo nie znalazłem albo nie da się tego tak zakodować? Ktoś coś? Pomożecie?
-
Spoty Olsztyńskie
Wszystkiego Dobrego na Święta ludziska...
-
Spoty Olsztyńskie
Strasznie wieje tu nudą...
-
Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV w Audi A4 B8
Zestaw 1 to bedzie 1ba a drugi 1be Dzięki GIBSON... będę atakował z tym drugim zestawem... Pozdro...
-
Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist w Audi A4 B8 2008-2012
Kurczaki... możesz podpowiedzieć gdzie dokładnie ? Który serwis i kiedy to było? Dzwoniłem wczoraj do jednego w Gdańsku (nie pamiętam gdzie) i mówili że nie mogą tego zrobić. HELP ps. dawaj na PW jak coś...
-
Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist w Audi A4 B8 2008-2012
A robił ktoś z forum już taką kalibracje i gdzie ? Na jakie koszta trzeba się nastawić?
-
B8 TrOOOOp
No tak tylko wtedy spryski na lampy nie działają... i bądź tu mądry... wiecie może gdzie jakieś kostki od pompki czy czujnika idą bo od góry nic nie widać..?
-
Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist w Audi A4 B8 2008-2012
Witajcie. Ostatnio w zakładzie lakierniczym ludziska lakierowali mi tylny zderzak no i po odebraniu autka pojawiły się problemy z ASS... diody świeciły jak kolorofony kiedyś na dyskotekach (bez ładu i składu i z sobie tylko znanej przyczyny ) W drodze powrotnej od lakiernika system nawet sam się wyłączył uprzedzając mnie komunikatem o treści "........ sensor blocked...." (tyle z tego komunikatu zapamiętałem). Zajechałem pod domek. Podpinam VCDS... oczywiście same błędy... pokasowałem... niby błędy nie wracają ale dziś w drodze do roboty znowu miałem mały przedsmak dyskoteki w lusterkach... Dzwoniłem do ludzi z lakierni i mówili że nic nie ruszali (tego nie wiem na pewno)... jak myślicie czy mogli jakoś wtyczki poprzekładać ? ( w sumie nie wiem jak to jest tam po podłączane). A może adaptacje zrobić na nowo ? Czy faktycznie zostanie mi ta kalibracja ? Wcześniej ASS działał normalnie i troche dziwne że tylko zdjęcie zderzaka porobiły by takie cuda? Poradzicie coś?
-
B8 TrOOOOp
Nom powiem Ci że jest "coś" w tym co piszesz.. hahaha A tak poza sprawami z "glebowaniem" autka to mam jeszcze dwa pytanka... Od jakiegoś czasu świruje mi komunikat wskazujący małą ilość płynu do spryskiwaczy.... zapala się czasem w czasie jazdy a po ponownym uruchomieniu samochodu gaśnie... albo znowu świeci.... (uprzedzam komentarze...- dolewałem płyn ) Wiecie może gdzie szukać przyczyny ? miał tak ktoś ?
-
B8 TrOOOOp
ufff... czyli odpuszczam sobie zestaw z 1BD i biore z oznaczeniem PR-1BE Dzięki.. ps. Rozumiem że jak zmienie z 1BA na 1BE to autko obniży się o ok.20mm ?? i tak dla pewności dla tych co posiadają ETKE .. możecie sprawdzić 8T0 413031AF i 8T0513035M - czy to jest 1BE do avanta 2.0tdi ?? Żebym kota w worku nie kupił? Prosze Sa to AMORKI do 1BE a co ze sprazynami ? bo sa rozne klasy wagowe Na springach są 3 paski jasnoróżowe i 1 fioletowy... Tyle wiem Nie wiem jak to scharakteryzować? Pomożecie ?
-
B8 TrOOOOp
ufff... czyli odpuszczam sobie zestaw z 1BD i biore z oznaczeniem PR-1BE Dzięki.. ps. Rozumiem że jak zmienie z 1BA na 1BE to autko obniży się o ok.20mm ?? i tak dla pewności dla tych co posiadają ETKE .. możecie sprawdzić 8T0 413031AF i 8T0513035M - czy to jest 1BE do avanta 2.0tdi ?? Żebym kota w worku nie kupił? Prosze
-
B8 TrOOOOp
Hej, witajcie. Mam takie małe pytanie... A mianowicie... Panowie co oznacza rodzaj zawieszenia -1BD ???? 1BV to chyba S-line 1BA to zwykłe 1BE jakieś sportowe.. ? A co z tym 1BD ? Wie ktoś ?
-
Szukam zaufanego speca od prostowania felg
Kolego polecam zakład w Elblągu na ulicy Mazurskiej.
-
Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV w Audi A4 B8
Witajcie. Chodzi mi po głowie modzik ze zmianą zawieszenia w audiczce i tak się zastanawiam nad np. takim o to zestawem. http://allegro.pl/audi-a4-b8-8k9-s-line-amortyzatory-sprezyny-kombi-i5070220309.html Ktoś się na tym zna? Chodzi mi o to czy to 1BE czy 1BV ? W ogóle czy taki zestaw jak prezentowany tu na przykładzie podejdzie na zasadzie plug&play Pytanie do znawców tematu... Czy możecie podpowiedzieć czy któryś z 2 wymienionych zestawów podejdzie dom mojego autka...? Zestaw nr 1 amory przód oznaczone 8K0413031BA oznaczenie na sprężynach (pomarańcz x3 i fiolet 1) - chodzi mi o te kreski malowane amory tył 8K0513035 AB springi (niebieski, szary zielony) Zestaw nr 2 amory przód 8T0413031AF springi (różowe x3 fiolet 1) amory tył 8T0513035M springi (szary i zielony ale co i jak dokładnie nie widać) Poradźcie coś jak wiecie, chcecie i możecie... plisss
-
Spoty Olsztyńskie
Jestem za Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Spoty Olsztyńskie
No tak... Tylko warto było by to wcześniej ustalić i napisać na forum żeby się ludzie później nie szukali i nie wkur... Ustalta "coś" konkretnie... [emoji6] napiszta i błędzie.... łoo... [emoji12] Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Spoty Olsztyńskie
Tak sobie myśle że warto by było napisać na wypadek zamknięcia poziomu "-1" co robimy? Zjeżdżamy na "-2" (co wydaje się oczywiste) ??? A jeśli tak to gdzie tam dokładnie. W sumie jutro niedziela i pewnie parking będzie zayeb... [emoji6] Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Spoty Olsztyńskie
eSPe będziesz jutro? To powiem co i jak... [emoji6] Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Spoty Olsztyńskie
Hej witajcie. Obecnie Audiczka nabiera blasku na wiosne (polerka u "Stępnia" na Morwowej) ale poruszam się volvo s60 więc jak nie będzie przeszkadzać to moge podjechać co by każdy mógł sobie np porównać toto z naszymi A4... Co wy na to? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Spoty Olsztyńskie
Czyli 1 warsztat w Olsztynie?
-
Spoty Olsztyńskie
Panowie możecie polecić jakiś dobry warsztat blacharsko-lakierniczy w Olsztynie lub okolicy? Potrzebuje pomocy z moim A4 przez kobiete która wymusiła mi na skrzyżowaniu pierszeństwo i mam teraz troche kłopotu. Na szczęście nie dużo.... Opłaca się w ogóle oddawać samochód do Palmowskiego? Potrafią i znają się tam coś? Nie chce przycinać na naprawie tylko porządnie naprawić autko.
-
Spoty Olsztyńskie
Hejka. Tylko zamiast w piątek wieczorem... Może w niedziele ....rano...popołudniu.... Myślę że większej ilości będzie odpowiadać.
-
Aktywacja nawigacji MMI 3G Basic
Potwierdzam to co kolega lorekA4 napisał. Również zrobiłem aktualizacje pomijając pośrednie wersje softu i wszystko poszło bez problemu. MMI 3G LOW
-
MMI 3G po Spolszczeniu nie działa
Witam. Bzdury piszecie Pany i tyle. Dwa tygodnie temu aktualizowałem mapy z wersji 2011 do 2014 i co za tym idzie soft oczywiście. Zrobiłem to bez wgrywania poszczególnych aktualizacji i wszystko działa bez problemu... Jak to ktoś napisał wyżej "nie problem w zbyt wysokiej aktualizacji tylko lipnych źródeł plików do aktualizacji"
-
Szczelna, Nabita A Nie Działa.
Witam. Koledzy od kilku dni mam problem z niewłączającą się klimatyzacją. Przycisk AC zapala się normalnie lecz nie klima chłodzi. Pojechałem do ludzi od klimy którzy wymienili olej, dodali raptem 25g gazu, sprawdzili szczelność i niby wszystko ok ale klima dalej nie startuje. Spec od klimy na początku twierdził że chłodnica jest za mocno zabita i nie schładza odpowiednio ale polewanie zimną wodą i sztuczne schładzanie chłodnic nic nie dało. (zdziwił się). Nie chcę żeby ktoś mnie naciągał na naprawie klimy bo już zaczęli wymyślać wymianę całego układu. VCDS pokazuje następujące błędy: Address 08: Auto HVAC (J255) Labels: Redir Fail! Part No SW: 8T1 820 043 AK HW: 8T1 820 043 AK Component: KLIMA 3 ZONEN H08 0180 Revision: C1000000 Serial number: 01180220111358 Coding: 34300000 Shop #: WSC 06335 000 00000 VCID: 7AF1EC31F5C4789 2 Faults Found: 00457 - Control Module for Network (J519) 013 - Check DTC Memory Freeze Frame: Fault Status: 01101101 Fault Priority: 6 Fault Frequency: 11 Reset counter: 129 Mileage: 203814 km Time Indication: 0 Date: 2014.07.20 Time: 11:52:56 00256 - A/C Pressure/Temperature Sensor (G395) 008 - Implausible Signal Freeze Frame: Fault Status: 01101000 Fault Priority: 7 Fault Frequency: 11 Reset counter: 129 Mileage: 203814 km Time Indication: 0 Date: 2014.07.20 Time: 11:52:56 Freeze Frame: Temperature: 28.0°C PLUS 1 błąd z tąd.... Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: 8K0-907-063.clb Part No SW: 8K0 907 063 P HW: 8K0 907 063 P Component: BCM1 1.0 H30 0392 Revision: 10030001 Serial number: 00000000802327 Coding: 260050114234AF000001000300001D0D0F1C070806010141000000 Shop #: WSC 06335 123 12345 VCID: 3C7D2A29BF70869 Subsystem 1 - Part No SW: 8K1 955 119 A HW: 8T1 955 119 Labels: 1KX-955-119.CLB Component: WWS 150211 H07 0070 Coding: 00FD11 Subsystem 2 - Part No SW: 8K0 955 559 HW: 8K0 955 559 Labels: 8K0-955-559.CLB Component: RLS H04 0003 Coding: 025028 Subsystem 3 - Part No SW: 8K0 941 531 AS HW: 8K0 941 531 AS Component: E1 - LDS H03 0031 1 Fault Found: 00256 - A/C Pressure/Temperature Sensor (G395) 004 - No Signal/Communication Freeze Frame: Fault Status: 01100100 Fault Priority: 3 Fault Frequency: 25 Reset counter: 129 Mileage: 203532 km Time Indication: 0 Date: 2014.07.18 Time: 19:24:00 Może jakieś podpowiedzi bo w sumie to się na tym nie znam...