Treść opublikowana przez TOOL
-
[B5 ADR] Większy akumulator niż powinien - czy to właściwy wybór
jeszcze w tym miesiącu bede u magika zeby mi sprawdził co i jak, ale korci mnie wymieniĆ na mniejszy, znowu te koszty ...
-
[B5 ADR] Większy akumulator niż powinien - czy to właściwy wybór
ładowanie bez bypassa nie dawało rady z bypassem jest ok
-
[B5 ADR] Większy akumulator niż powinien - czy to właściwy wybór
Witam, w swoim aucie posiadam akumulator 60Ah. Mam go w spadku w raz z autem. Do mojego modelu (po sprawdzeniu kodów wyposażenia) powinienem mie 44Ah. Co więcej mam założony bypass z alternatora do akumulatora. Ten bypass ma doładowywac akumulator bo normalnie alterantor nie nadąża z ładownaiem i napiecie spadało. Z bypasem chodzi, ale mam pytanie o spalanie. Czy takie rozwiązanie ma wpływ na zużycie paliwa? Jeśli tak to w jakim stopniu? pozdrawiam
-
[B5 ADR] Szumy w przednim prawym kole (więcej ich na zakrętach)
dzięki za pomoc poszukam teraz jakis łożysk i w przyszłym tygodniu zmienie :beer1:
-
[B5 ADR] Szumy w przednim prawym kole (więcej ich na zakrętach)
moje niedopatrzenie zapomniałem dodać że taki efekt mam od maja, a wtedy nie było lodu :>
-
[B5 ADR] Szumy w przednim prawym kole (więcej ich na zakrętach)
Witam, nie jestem pewien czy mój problem powinien wylądowac w tym dziele czy w dziale zawieszenia ale mówię o co chodzi. podczas jazdy słychac z przedniego prawego koła odgłos jakby opona ocierała o plastiki. Na prostej słychac szuuuu, szu... i szu.... Na zakręcie więcej tego jest. Nie jest to jednostajne szuranie/ocieranie, ale periodyczne. Co można podejżewac w tym temacie?
-
[B5 ADR] jest jeden czy dwa czujniki temp wody?
piotrek: 1. nie masz czujnika i masz luźny nie podłączony kabel czy 2. nie masz czujnika i nie masz kabla do zapięcia?
-
[B5 ADR] jest jeden czy dwa czujniki temp wody?
mstan: wskazania są takie: po 5 min jazdy temp wody na kanale 51 osiąga 90 st i trzyma się. W tym samym czasie temperatura oleju jest 50 st. (na kanale 49). Temperatura na kanale 49 jest zgodna z temp na desce (na desce jest od 60). Jeśli stoję w korkach to temperatura rośnie, nawet do 85 st. Więcej nie miałem okazji stać w korkach -> patrz temperatura maleje jak ruszę z miejsca. Jak pisałem wcześniej na VAGu mam błąd 16500 który mogę wykasować, ale pojawia się zawsze przy kolejnym podłaczeniu komputera. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Po tankowaniu falują obroty i gaśnie
Witam, dzisiaj zatankowałem i na końcu odpowietrzyłem zbiornik. Nic się nie działo złego podczas jazdy. Podczas odpowietrzania słychac było mocne syczenie. Tak jak podejrzewałem w zbiorniku są syfy, które pewnie zapchały system odpoweitrzający i tzeba dodatkowo odpowietrzac. Takie rzeczy normalnie nie mają prawa istniec. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Po tankowaniu falują obroty i gaśnie
podejrzewasz wodę w baku? możliwe. Poprzedni właściciel miał instalację gazową, ja ją zdemontowałem. Może jak nie tankował często 95 to jakieś syfy się zebrały na dnie.
-
[B5 ADR] Po tankowaniu falują obroty i gaśnie
leję na razie tylko orlen i tesco 95. podejrzewam ze moze byc pompa paliwa i filtr do wymiany, ale poczekam na wyniki z podpiecia vaga
-
[B5 ADR] jest jeden czy dwa czujniki temp wody?
Witam też mi sie wydaje, że dwa, ale: jeden czteropinowy i jeden dwupinowy, oba "niebieskie" - sprawdziłem w ETCE jeśli chodzi o kabelek to w tym problem bo go nie ma. Moższ mi powiedziec skad on wychodzi, z którego miejsca, gdzie mam szukac poczatek wiązki? Może mi go ktoś uciął na warsztacie. Jeśli chodzi o błędy to wskazuje mi na 16500 - czyli czujnik G62 a ten jest 4-pinowy - i tylko ten mam zapięty. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] jest jeden czy dwa czujniki temp wody?
Witam, czy ktoś może zajrzec do swojego ADRa i popatrzec na króciec z czujnikami temperatury wody? Ile macie tam czujników? Ja jeźdże z jednym i zaślepką, ale nie jestem przekonany czy to tak ma wyglądac. Dzięki za pomoc
-
[B5 ADR] Po tankowaniu falują obroty i gaśnie
stacja nie ma wpływu tankowałem na Tesco i Orlenie efekt ten sam
-
[B5 ADR] Po tankowaniu falują obroty i gaśnie
Witam, mam problem, a mianowicie po tankowaniu zaczynają mi falowac obroty i silnik gaśnie. Potrzymałem go na wyższych obrotach (3-4 tys.)i wszystko jest w normie. Musiał się przepalic. Dlaczego tak się dzieje i co należy zrobic? dzieki za podpowiedź
-
[B5 ADR] W ADR w króccu powinien byc jeden czy dwa czujniki wody?
Witam, mam problem następujący. Za silnikiem jest króciec na dwa czujniki temp wody. Wg ETKI powinny to byc czujniki: dwupinowy 025 906 041 A (niebieski) i czteropinowy 059 919 501 (niebieski). Ja mam tylko jeden włożony czteropinowy. Co z drugim - powinien byc? Do tego drugiego nie mogę znależc przewodu. Może fachowcy przy demontażu gazu go wycieli? Na kanale 51 mam 90 st. i ani drgnie natomiast na 49 mam 51 st. czyli niedogrzanie. Na Vagu pokazuje mi ciągle błąd 16500. Drogi prowadzą teoretycznie do tego czujnika czteropinowego, ale on jest nowy (dwa miesiące). Jak myślicie, o co tu chodzi ?
-
[All B5] czy warto zaryzykowac zakup tanich opon 16?
ja się skusiłem podonie jak ra-v nie mam dużych możliwości wyboru trasy (Wrocław). Wyglądają całkiem dobrze. zobaczymy jak się będą spisywały na drodze. Każdy z poprzedników ma trochę racji: - "opony to twoje życie" - "dobra przyczepność" - ... ale trzeba spojrzeć obiektywnie na sprawę. Kwestia opon przypomina mi czasy kiedy w sklpach były tylko Levisy i Big Stary (aczkolwiek mało kto widział też inne marki które dzisiaj się świetnie sprzedają i TEŻ są w cenie. Powiem tak. Zawsze jest pewne ryzyko, które ponosisz. Jak nie spróbujesz nie będziesz wiedział. Na dwoje babka wróżyła. Ale czy do gupy Bridgestone wzięli by firmę KOGUCIK HANDMADE? Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od opon i czy ważne jest żeby się "pokazać". It's up to you.
-
[B5 ADR] Jaka pompa wody do ADR ?
znasz może oznaczenia SKFu i FEBI odpowiedników do 050 121 010 CX?
-
[B5 ADR] Jaka pompa wody do ADR ?
Witam, mam problem z dobraniem dobrej pompy do silnika ADR. Nr części to 050 121 010 CX. Problem w tym że nie wiem jaka pompa np. SKFa czy KWFa będzie pasowała do tego silnika. W większości przypadków numer się zgadza ale końcówka CX ... Nie mogę jej rozszyfrowac. Znacie jakieś odpowiednie? Jeśli tak to podrzucie jakieś numerki.
-
Kody climatronika Audi A4 B5
dzieki, lece sprawdzic :>[br]Dopisany: 17 Sierpień 2008, 10:11 _________________________________________________teraz pytanie takie? jesli kanał 51 to temp. cieczy chłodzącej (90 st.), kanał 49 to temperatura oleju (49 - 55 st.) to gdzie jest temperatura silnika, na którym kanale ?
-
[B5 ADR] Z którego czujnika cieczy chłodzącej sygnał idzie do komputera ?
może gdzieś na stykach na tablicy skoro mam dobre czujniki?
-
[B5 ADR] Z którego czujnika cieczy chłodzącej sygnał idzie do komputera ?
Witam, dzisiaj pobawiłem się klimatronikiem i muszę stwierdzic ze jednego zabitego cwieka mam mniej. Ale jest jeszcze jeden. Otóż na klimatroniku mam temperaturę cieczy chłodzącej idealnie 90 st. i utrzynuje się podczas jazdy (wiec termostat ok), ale na desce rozdzielczej mam cały czas 60 st. Raz na 100 przypadków ruszy swoją szanowną wskazówkę i pokaże 70 ale generalnie 60 st. Dodam jeszcze ze oba czujiniki wymienilem na nowe w zeszłym tygodniu (problem istnieje od ponad 2 miesiecy). Pytanko 1. brzmi: z którego czujnika pobierany jest sygnał na deskę rozdzielcza - czy z tego samego czujnika pobiera informacje takze klimatronik? Pytanko 2. brzmi: Z którego czujnika informacje idą do komputera?
-
[B5 ADR] Rozrząd do ADRa a numer nadwozia
z tego wnioskuję że dla mojej bryczki potrzebuję pasek z 153 zębami w innym przypadku, z podanego przez kolegę linka do tematu wynika, że musiałbym wymienic także wszystkie rolki
-
[B5 ADR] Rozrząd do ADRa a numer nadwozia
Witam, planuję w najblizszym czasie wymienic rozrzad. Jak szukalem na allegro, wyskoczylo mi kilka propozycji. Po przegladzie zdebialem. z tego co sie orientowalem rozrzad jest do danego silnika a nie do nadwozia, natomiast w przypadku silnika ADR okazuje sie ze nie. pytanie mam takie. Jesli mam vin ******8dzva157*** to czy bedzie mi pasowal rozrzad 8d-t-155010 ? Czy dobrze mysle, ze rozrzad z silnika ADR od 96r. bedzie pasowal do konca produkcji tego silnika?
-
Kody climatronika Audi A4 B5
a co jeśli u mnie nie chce wejśc w opcje? przytrxzymałem recylkulację i nic. Prędzej klima się włączyła niż dodatkowe informacje. Trzymałem z różnymi czasami i nic. Czy klimatronik może byc zablokowany ?