e1thx

PB

Osiągnięcia e1thx

Reputacja

1. Dzięki panowie za odpowiedz, to jednak kolo alternatora tylko teraz mam problem z zamówieniem tego. Występują 3 kola i nie wiem jakie zamówić, czy tylko wymontowanie i suwmiarka została? Możne ktoś przerabiał już temat i wie jakie do 1.8T 150KM AVJ
  2. Witam serdecznie Otóż ostatnio zauważyłem ze postukuje nieregularnie na biegu jałowym w okolicy paska rozrządu. Wydaje mi się że dźwięk metaliczny dochodzi z alternatora. Nieważne czy zimny czy ciepły. Ponad dwa miesiące temu wymieniany rozrząd, olej, filtry i tego raczej nie było Zamieszczam wideo do posłuchania ] Od początku postukuje, na 0:11 mocno, później co jakiś czas słuchać lekkie stuknięcia i znowu od 0:40 mocniej. Czekam na odpowiedzi, dzięki za uwagę, pozdrawiam. PS. Czy jak by to było coś z wiązane z alternatorem to czy mogę jeździć, czeka mnie w niedziele 400km jazdy a na pewno mechanik mi teraz tego w weekend nie zrobi.
  3. jak mogłem przetrzeć motor jak tego cykania nie ma już? no i jak z tym olejem, był wcześniej lany 10w40 to jak zaleje mniej gesty to nie będzie wycieków?
  4. Mechanik mówił mi przy wymianie podstawowej po zakupie, ze ktoś chyba wyciągał misę olejową. Tylko nie wiedział dlaczego. Czy ktoś chciał coś ukryć albo ją wymieniał. Mówił również ze przy spuszczaniu oleju miał trochę dziwną konsystencje, jak by ktoś jakiegoś dodatku wlał. Ciśnienie sprawdzał w ten sposób że przez godzinę samochód stał odpalony. Trzy razy zagrzała się chłodnica i wtedy sprawdzał.
  5. Witam panowie Mam problem z audi A4 B6 1.8T AVJ. Otóż w sobotę jechałem drogą ekspresową ok 160 lekko mnie bujnęło na drodze. Auto jest obniżone sprężynami od s-line i na pewno bujniecie było bardziej odczuwalne. Zaświetliła się kontrolka od oleju po czym zgasła, już więcej się nie wyświetliła. Zatrzymałem się po ok. 1km i otworzyłem maskę a silnik cykał jak diesel. Zgasiłem, po chwile zapaliłem z powrotem dalej cykał. Żadnych wycieków. Auto zaholowałem, po ok 1h odpaliłem przy mechaniku dalej cykał. W poniedziałek mechanik odpalił go i nic. Sprawdził cienienie oleju. Na ziemnym jak i na ciepłym silniku, mówił ze książkowe jest. Z tego co czytałem forum to bolączka jest łańcuch faz rozrządu lecz usterka występuje na zimnym i przestaje na ciepłym. A tu już jeżdżę ok 1 mies po zdarzeniu i nic. Auto miesiąc przed zdarzeniem miało wymieniane wszystkie filtry, olej 10w40, rozrząd z pompą, termostat. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i zna rozwiązanie. Dzięki za uwagę.
  6. Czyli standard 9 głośników + sub i wzmacniacz, dzięki kolego. Do zamknięcia.
  7. Witam panowie Nie mogę nigdzie znaleźć ile głośników jest w standardzie b6 avant 2002r, pomijając bose, czy przy radiu audi Concert w standardzie jest 8 głośników sub i wzmacniacz?
  8. Witam serdecznie Mam na imię Michał, pochodzę z Elbląga oraz strasznie choruje na b6 dlatego też postanowiłem się zarejestrować w celu zasięgnięci rad klubowiczów odnośnie zakupu audi. Dzięki i pozdrawiam, Ps. mam nadzieję że niedługo dołączę do grona szczęśliwych posiadaczy audi a4!!! ;D