Treść opublikowana przez Placek
-
Wymiana hamulców przednich na 312mm
Panowie a jak to jest z tyłem. Mam w B6 serię - chyba jestem tam 245 i okazało się że klocki juz dogorywają. Powiedzcie co zrobić: Może kupić teraz od razu większe tarcze z klockami - i tu pytanie jakie i co bym musiał zmienić dodatkowo, jarzma, zaciski? Teraz kupić same klocki a jak będę zmieniał przód to spróbować wrzucić frontowe tarcze na tył - nie wiem czy to realne i ponownie co by się dało przełożyć?
-
Wymiana gałki zmiany biegów na wersję S-line w Audi A4 B6/B7
Udało się ale nie było łatwo, wręcz masakryczne. Ten mieszek jest na początku super mały, jak przyłożyłem do ramki to parsknąłem śmiechem. Potem kiedy już po godzinnej walce skóra cudem wlazła na poczatek ramki to zastanawiałem się jak wciągnąć ją do końca albo choć do połowy grubości. Gdy byłem w połowie wziąłem zszywacz tapicerski ale okazało się że jest za słaby i gnie zszywki. Pożyczyłem zszywacz pneumatyczny ale ten był za mocny - było ryzyko pęknięcia ramki. I teraz wyszło na to że muszę jednak naciągnąć na max i wykorzystać stare dziury i zszywki. To syzyfowa robota bo dziurki są malutkie, skóra ucieka a paluchy strasznie bolą. W końcu weszło - sam nie wiem jak , ale skóra okazała się baaardzo rozciągliwa. Na koniec jeszcze męka ze spinkami trzymającymi osłonkę mieszka (takie metalowe z ząbkami) i wszystko zmontowałem Bilans - 3h. Warto bo przyjemność ze zmiany biegów super no i wygląd powala.
-
[ALL B6] Nie działający kluczyk scyzoryk
truckmaniac Sprawdziłem i działa - wielkie dzięki :good: Jedno uściślenie, metoda jest ok jeżeli wcześniej kluczyk działał i np wymienialiście baterię. Druga sprawa , ja po trzymaniu przycisku otwierającego cały samochód w dalszym ciągu miałem problem z otwieraniem bagażnika ze środkowego przycisku. Ta sama operacja dla środkowego przycisku przyniosła pożądany skutek:) Pozdro
-
Wymiana hamulców przednich na 312mm
Panowie zatem sumując , przy przesiadce ze standardowaych 288 w B6 na 312 potrzeba: tarcz jarzm koła min 16 stalowe - zakłądam że letnie mamy przynajmniej 16 klocki i zaciski mogą zostać te same. Teraz pytania: 1. Czy do tarczy 312 mogę wrzucić zaciski z klockami od 312 - czy warto, i bedzie jakaś różnica - zakłądam że nie trzeba tu zmieniać zwrotnic itp? 2. Czy tarcze 312 kupujecie ori czy Zimmerman + klocki Ferodo lub Saxid będą dawały ten sam efekt ? Pozdrawiam Placek
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
no i bajka Dzięki Mario
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Nie mam problemów tylko jeszcze go nie używałem a chciał bym wiedzieć w której grupie szukać
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
W jakiej grupie VAg znajdę informację o numerze modułu??
-
[B5 ADR] Lokalizacja modułu komfortu
Czy moduł comfortu - (szyby domykam z pilota po zamknięciu centralnego) oznacza że mam również obsługę kierownicy multifunkcyjnej?? Posiadam B6 2003r.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
3 pytania: Czy jeżeli mam B6 2003r i kierownicę 3 ramienną sportową oraz prawą manetkę z obsługą fis - to mogę wnioskować że mam moduł który obsługuję multifunkcje i tempomat z distroniciem ?? Czy jeżłei taki moduł faktycznie mam to mogę zamontować kierownicę multi od B7 oraz tempomat z B7 (ten z distoniciem)? Pozdrawiam
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Bry Chłopaki ja pierwszy raz na zlot się wybieram. Bedzie ktoś tak miły co by podpiąć się swoim VAG-iem do mojej A4. Zalezy mi na odczytaniu kodu z modułu kierownicy. POza tym mam kilka pytań do fachowców od rezania kiery i innych schowków. Pozdrawiam
-
[ALL B6] Schowki i organizacja miejsca
W wątku masz napisane jak odpiąć drzwiczki od schowka, jak i jak wykręcić sam schowek. Prosta sprawa. Poszukaj dokładnie. Mi się nie chce. Ty masz w tym interes JEdna sprawa Rozumiem że w celu wymiany wnętrza a dokłądnie dołożenia sobie tej półeczki musze wymienić cały schowek czyli wszystko bez drzwiczek ?? JEżeli tak to czy możesz pwoiedziec mi jaka to nazwa lub numer częsci? Dla ciekawości powiem ze w moim schowku po lewej strony sa widoc zne dziurki - czy jest możliwiośc że była tam zmieniarka tylko została wymontowana ??
-
Oczywiście w Wa-wie polecam zakład Rogala
Panowie Odświeżam temat bo jestem na granicy wycieczki do Rogala a chciał bym jeszcze dowiedziec się o parę rzeczy. 1. Jak wygląda spalanie po programie u Rogala – zakładam podniesienie mocy do 160KM – czy i o ile wzrasta, pytam o jazdę duże miasto (Wawa) i trasa 2. Czy sprawa zbiorowego chipowania jeszcze żyje czy teraz każdy solo?? Pozdrówka
-
[ALL B6] Schowki i organizacja miejsca
Uchwyt na kubek w ASO 160zł :polew:
-
[ALL B6] Schowki i organizacja miejsca
bardzo mi sie podoba ten pomysł z odpieciem ESP ! Chcial bym się tylko upewnić jak to zrobić: 1. Wyjęcie radia 2.Odpięcie kabli ESP - tu trzeba odpiąć akku ? 3.Czy nic nie trzeba poszerzać, nowy uchwyt wsuwa się i zatrzaskuje w miejscu starego ESP+monetnika ??
-
[ALL B6] Schowki i organizacja miejsca
Środkowego tunelu nie wymienię bo to spory koszt nie wart 2 kubka:) - skupię się na uchwycie w wersji UK. Co do siatki - na pewno będę miał skrzynkę i zastanawiam się czy wtedy jest sens mieć siatkę bo skrzynka de facto przykryje w częsci siatkę? Bardzo ciekawe jest to tworzywo antypoślizogowe, ale nie wyeliminuje latających przyborów do mysia szyb czy płyny do spryskiwacza. Co do siatki na rzep - widziałem - może to tylko ten przypadek ale rzep strasznie rwał włosie z tapicerki i powstawały takie wyszarpane kwałki.[br]Dopisany: 06 Lipiec 2009, 16:22_________________________________________________MALIK Gdzie jest mowa o tym jak się nazywa to wnętrze schowka , ewentualnie jak je montować - w wątku nt. zawiasu nic nie znalazłem? Jest jakaś nazwa lub nr. tego angielskiego trzymadełka na kubek ??
-
[ALL B6] Schowki i organizacja miejsca
Witam Szukałem po różnych słowach kluczach i po równych watkach ale nie znalazłem odpowiedzi. 1.Jak organizujecie przestrzeń w avancie, wiadomo że gdy nie ma się zawalonego bagażnika to wszystko lata. Na lewym boku mam firmową siateczkę ale jest tam mało miejsca. Ja mam takie aluminiowe klamry w podłodze do podpięcia siatki z karabińczykami ale nie chce tego robić bo każdorazowe tego odpinanie doprowadzi mnie do szału. Najchętniej kupił bym coś w rodzaju przegród jak w A6 ale do A4 B6 czegoś takiego nie ma. Pomyślałem że może wykorzystać te klamry w podłodze wrzucić składaną skrzynkę na zakupy i docisnąć do któregoś boku czymś w rodzaju linki z haczykami, takiej rozciągalnej jak kiedyś były do przypinania na bagażu. Może macie jakieś patenty na wożone w Avancie pierdoły albo lepiej na zakupy które przerzucacie pod marketem? 2.Widziałem watek o siatkach montowanych na przednich siedzeniach od tyłu i schowkach pod przednie siedzenia – macie może rysunki i wiecie jak i gdzie to dostać? 3.Schowek pasażera, są wątki o jego awaryjności ale nic nie ma o przegrodach. Mianowicie chciał bym zamontować sobie taką poprzeczną półeczkę dzielącą schowek, widziałem takie w przypadku zmieni arki CD ale niestety na allegro nie ma czegoś takiego jak półeczka. Czy musze montować cały nowy schowek (z frontem) , czy np. tylko jego wnętrze a jeśli tak to jak ono się nazywa? 4.Ostatnia rzecz to podmiana schowka na monety – czy jest opcja montażu w jego miejsce uchwytu na kubek mimo że jest węższy od standardowego uchwytu? Pozdrawiam Piotrek
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Wyćwiczona cierpliwośc nawet do takich upierdliwców jak ja:) Resumując - mam niestety te 300zł i nie wydłubię więcej niestety, wiem już że na pewno na pełen cykl z różnymi preparatami nie mogę sobie pozwolić więc pewnie na razie bedę musiał odpuścić - lepiej zrobić porządnie a nie na odwal tym bardziej ze 2 środkami nie załatwię wszystkiego. Chyba pozostanie mi Turtle wax albo Formuła1.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Dziwne oczekiwania tym bardziej jeżeli nie chcesz się cackać - może być problem np. z efektem odpychania wody więc jakby Twoje wymagania poniekąd wykluczają się nawzajem. Myśłałem że można bez wydawania >600zł zrobic coś przyzwoitego zważywszy ze stan lakieru jak napisałem jest bdb a ja chcialem go po prostu zabezpieczyć. Za te pieniądze możesz nie uzyskać dobrego efektu - trzeba zrobić glinkowanie lakieru, delikatne usunięcie mikrorysek, a dopiero potem nakładać wosk. Uważam osobiście, że nakładanie wosku na zanieczyszczony lakier to jak jedzenie cukierków przez folię. Zatem albo opcja kilku warstw tzn glinkowanie potem polerki itp albo nie warto się zabierać? Polerka i wosk w jednym ? Przyznam szczerze, że pierwsze słyszę. Twoja wypoeiwdź z tego watku na 5 stronie 07 Kwiecień 2007, 20:28 A czemu przez 2-3 miesiące ? Chodziło mi o to że co 2-3 mies gruntowna polerka a Ultimate Quik Detailer np co 2 tyg po kazdym myciu Ale się uparłeś na tą "kaczkę" - ten efekt to nie tylko dzięki NXT GC. A dzięki czemu ? To środek do szyb bez różnicy czy czyścisz zewnętrzną czy wewnętrzną stronę. zatem wewnetrzna może pozostac po prostu czysta Tego się niczym nie nakłada - jest rozpylacz, którym psikasz na szybę i mikrofibrą wycierasz. Czym wycieram - pewnie mikrofibra Tak i nie wcierać, ale bardziej przecierasz ręcznikiem złożonym 2-3 razy, odwracasz i wycierasz do sucha. Ok kumam Było to wałkowane wiele razy, a w pierwszym poście jest nawet link do informacji. ok znalazlem - powtarzac można aż do skutku - byle cienkie warstwy Dobrze jest wyczyścić skórę przed aplikowaniem tego np. QUIK OUT z użyciem Soft Buff Terry Towels. Potem bierzesz taki ręcznik SBTT, nakładasz na niego małą ilość produktu i przecierasz powierzchnię. Oddzielnym ręcznikiem wycierasz to miejsce i tak całość. Należy pamiętać, aby nie przesadzić z produktem i użyć go za dużo. Do tej pory słyszalem ze czyszczenie skory może sie dobywac po prostu wodą i mikrofibrą - stosuje tak na meblach w domu i jest od lat super. Zależy jaki efekt końcowy chcesz uzyskać: połysk, mat, coś pośredniego. Mat Nie można. Szkoda - to podwyższa koszt
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Lukaszr Widzę że mocno siedzisz w temacie więc zanim się zakupię to chciał bym się Ciebie poradzić. Proszę w meirę możłiwości o odpowiedzi w punktach bo kilka pytań mam. Stan aktualny: Lakier Czarna perła - stan bdb. od nowości myty ręcznie, praktycznie brak rys. Na wyposażeniu mam: Szampon (http://www.allegro.pl/item665852167_turtle_wax_platinum_szampon_nowej_generacji.html) Gąbkę do mycia z miikrofibry Ściągaczkę samochodową do ściągania wody. Mikrofibry „do sucha” Mikrofibry do ostatecznego polerowania lakieru Czego oczekuję: Wydłużenia czasu kiedy samochód pozostaje czysty – mniejszego przywierania brudu i łatwiejszego jego usuwania Efektu kaczki – woda spływa po lakierze nie pozostawiając zacieków Nie chcę uwydatniać jescze mocniej lakieru – to co jest mi wystarczy Nei chcę się z tym cackac za mocno więc produkty All In one wskazane Kasa to ok. 250-300zł max ! Chciał bym zakupić: NXT Generation Tech Wax 2.0 – 114,99 – polerka I wosk w jednym, opcja minimum co 2-3 mies Ultimate Quik Detailer – 64,99 – dla efektu kaczki po woskowaniu a potem przez 2-3mies po każdym myciu NXT Generation Glass Cleaner – 49,99 – dla efektu kaczki na szybach Soft Foam Applicator Pad – (2-pack) – 22,99 – do nakładania wosku Gold Class Leather Cleaner & Conditioner – 49,99 – do pielęgnacji skóry Razem:297,95zł - 10% czyli 268,15zł 1.Czy NXT Generation Glass Cleaner musze używać też wewnątrz czy tu już wystarczy zwykły środek kuchenny do szyb? 2.Czym nakładać Generation Glass Cleaner – mikrofibrą? 3. Czym wcierać Quick Detailer – mikrofibrą? 4. NXT Tech Wax – to rozumiem delikatnie wcieram w lakier – cienką warstwę i czekam 10-15 min , potem pucuję Mikrofibra? Czynność powtarzam w razie potrzeby ? 5.Czy LEather Cleaner & Conditioner mogę nakładać Soft foam aplicatorem I czy musze przed tym zabiegiem przetrzeć skórę np. wilgotną ściereczką z samą wodą?? 6. Który środek w sprayu wybrac do czyszczenia kokpitu , widzę 3 w cenie 49,99 i nie wiem który najlepszy – zaznaczę że audi nie ma ordynarnych plastików a dość miękkie tworzywa. 7. Jestem z Wawy a widzę że firma ma tu swoje punkty sprzedaży – czy mogę u nich zamawiać ze zniżką i odebrać albo chociaż zamówić on-line a odebrać osobiście?? Pozdrawiam Piotrek
-
Wymiana gałki zmiany biegów na wersję S-line w Audi A4 B6/B7
a jak jest z tym naciaganiem mieszka na ramkę A4 - nie jest on wtedy max wyciagniety?? - boję się że w momencie wrzucania skrajnych biegow np.6-tki skóra będzie się bardzo naciagała i po prostu w pewnym momencie zlezie z ramki albo urwie sie przy galce?? moze dacie rade wrzucić fotki z wrzuconą 6-tka albo 2-ką
-
Bixenon Xenon od A do Z
ok już kumam - zatem ori-bi a jesli chodzi o postojówki to doczytałem - da się tylko rezenie LED z jakimis rezystorkami - straszna kombinacja.
-
Bixenon Xenon od A do Z
Hmm nie widziałem tutoriala może jakiś link?? I drugie pytanie: Zatem skoro mam ori xenon a chcę bi to muszę wymienić soczewkę na większa i zamontowac przełonę - to oznacza że bedę miał drogowe na xenonie. Czy jest jakaś opcja żeby mieć postojowe w xenonie - przyznam że słabo wygląda xenon na mijania a obok żółte postojowe.
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Ok zatem jeżeli chce zostac przy Concert to nie mam żadnaj opji miec multi?? nawet gdybym zakupil kiere 4-ramienną z b6 tej przycskami mutifunkcyjnymi ??
-
Bixenon Xenon od A do Z
Panowie Może jestem laik ale czy mając ori xenon (tylko mijania) mogę dołozyć żarniki by miec bi?? Zalezy mi na utrzymaniu oryginalności tzn. żeby jak najmniej odrózniało się od prawdziwego BI? Co powinienem dołożyć i czy ktoś juz to przerabiał ?? Czy Bi oznacza że mam również postojowe w xenonie ?? Pozdrawiam
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Czyli jeżeli chcę wpiąć symphony II to czeka mnie przerabianie całego tunelu i kupa kasy - 1200zł ?? http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t51175.0.html;highlight=symphony