Treść opublikowana przez Satro
-
[ALL B6] Pytanie o (Nie)prosty błąd 1039
A na VAG-u tak sprawdzałeś? http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=142869.0;highlight=g62
-
[B5 ADP] Właściwy wybór czujnika G2/G62
oki Dzięki angelo77
-
[B5 ADP] Vag com 409.1 błędne wskazania grupy 007
Wydaje mi się że każda grupa dotyczy określonego sterownika i logując się do danej grupy (sterownika) powinienem dostać odczyt z tego sterownika. Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem aby w jednym a4 b5 robiło się adaptację przepustnicy w grupie 098 a w innym a4 b5 trzeba by było troszeczkę poskakać po grupach żeby ją znaleźć. Ale dzięki wojtek26 dzisiaj już nie zdążę ale jutro podepnę się i poskaczę po tych grupach.
-
[B5 ADP] Właściwy wybór czujnika G2/G62
Wielkie dzięki angelo77 :notworthy: A czy możesz potwierdzić mi ten termostat: http://allegro.pl/termostat-wahler-audi-vw-seat-wa3141-87d-oryginal-i1407526009.html
-
[B5 ADP] Vag com 409.1 błędne wskazania grupy 007
To znaczy że w moim ADP gdzie w VAG-u powinienem szukać odczytu tych czujników bo już nie rozumiem? W dieslu są inne grupy dla tych czujników?
-
[B5 ADP] Właściwy wybór czujnika G2/G62
Witam! Chcę wymienić czujnik G2/G62 w moim A4 B5 1.6 ADP 95. Otóż mam dylemat gdyż wydaje mi się że znalazłem u siebie ten czujnik jednak wizualnie odbiega on od tych opisywanych na forum. Zlokalizowałem go tutaj: i czy to poniżej to jest właśnie ten czujnik? : NR:6UO 919 501B ???
-
[B5 ADP] Vag com 409.1 błędne wskazania grupy 007
No właśnie że nie bo "dokonujemy analizę grupy 007 w grupie 01-Engine - temperatury paliwa, powietrza oraz płynu chłodzącego [G62] powinny być zbliżone do siebie." tu jest to opisane: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=142869.0;highlight=g62 Mam tak: G2 - instruments 17 -bloki 08 grupa 003: G62 - engine 01-bloki 08 grupa 007:
-
[B5 ADP] Vag com 409.1 błędne wskazania grupy 007
Witam! Chciałem zdizgnozować czujnik cieczy G2/G62 ale po wejściu w Engine-01 Meas.Blocks-08 w grupie 007 mam: a przecież powinno być: O co chodzi? Skąd tam Lambda? Vag przed logowaniem żadnych błędów nie wykrył. Z kablem od vag-a chyba wszystko ok Test: Dodam że próbowałem się logować i na zimnym jak i na rozgrzanym silniku tak na włączonym jak i wyłączonym zapłonie (kluczyk przekręcony w pozycji ON silnik nie pracuje). W opcji Autoscan wyszukuje mi tylko takie adresy sterowników: Nie mam pojęcia jak zdiagnozować ten czujnik. Chciałem wiedzieć czy to czujnik G2/G62 czy termo szlag trafił. Wskazówka od temp. płynu zglebowana (lekko drygnie tylko przy dłuższej trasie). Wymieniłbym i czujnik i termo ale teraz zastanawia mnie ta lambda w grupie 007 bo skąd ona tam się bierze. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
-
[B5 ADP] Pomoc w doborze sprzęgła
Witam! Jestem na etapie kupna nowego sprzęgła. Chcę mieć jednak pewność że kupuję to właściwe. Czy poniższe parametry sprzęgła pasują do mojego auta: A4 B5 8D2 ADP 1.6 74KW i czy kompletne sprzęgło od tego allegrowicza nie jest podejrzanie za tanie. http://www.allegro.pl/item648648123_sprzeglo_audi_80_100_a4_a6_coupe_vw_1_6_1_8_2_0.html Z góry dzięki za wszelkie sugestie. ............................................. LUK: 621 0824 00 Srednica 1 [mm] 210 Srednica 2 [mm] 210 Ilosć zębów 23 Profil piasty 23x21,8x24,3 Srednica [mm] 210 ..............................................[br]Dopisany: 08 Czerwiec 2009, 17:56_________________________________________________Ślicznie dziękuję wszystkim za pomoc! To forum jest przydatne i pomocne jak teściowa w trasie.
-
[B5 ADP] Proszę o analizę błędów
Witam! Mam takie objawy : 1. Falujące obroty po spuszczeniu nogi z gazu. 2. Drży pedał sprzęgła.(dodatkowo na zimnym silniku na jałowym biegu gdy spuszczę nogę ze sprzęgła to coś piszczy pod maską- jakby pasek albo coś o coś ocierało) Na Vag-u wyskakują mi następujące błędy: Address 01 ------------------------------------------------------- Controller: 8D0 907 557 B Component: 1,6L R4/2V MOTR HS D08 Coding: 04001 Shop #: WSC 00000 2 Faults Found: 16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal P0116 - 35-10 - - - Intermittent 17736 - Knock-Control: Cylinder 4: Regulation Limit Exceeded P1328 - 35-10 - - - Intermittent Readiness: N/A ---------------------------------------------------------------------------------- Proszę o podpowiedż czy to coś poważnego czy da się z tym jeżdzić?!
-
[B5 AFB] VAG-COM Release 311-2 a Windows VISTA?
Do wszystkich tu wpadających: Aby Vag prawidłowo działał pod Vistą należy: PrawoKlik na ikonce programu i z menu podręcznego wybieramy "Uruchom jako administrator" i wywalać nie będzie.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam