Treść opublikowana przez seba1-9
-
Brak ciśnienia oleju
Ok.Jutro zadzwonię i zapytam.A do gościa na Elektrodzie pisałem ale się nie odezwał.Wielkie dzięki za pomoc.
-
Brak ciśnienia oleju
Witam.Dziękuję za podpowiedzi, ale wałki balansowe są zapieczone nie wiem co robić nowy zestaw pewnie kosztuje fortune a używka nie wiadomo w jakim stanie.Ale dziwie się jednej rzeczy,auto nie miało żadnych kolysań wibracij a przecież ma zatarte wałki,myślę jakby je usunąć bo w teorii mozna je pominąć?
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
jak nie ma objawów to jeździć a jak masz za duzo kasy miska w dół i kontrola stanu zabieraka Witam.Własnie mam zatarte balanse czy z tą przekładką da się coś zrobić 2.0tfsi?
-
Brak ciśnienia oleju
Witam.Mnie także udało sie dzisiaj znalezć u mechanika.TRAGEDIA,miska w sumie czysta,smok troszkę silikonowych farfocli miał bo ktoś sciagał pokrywę u góry i składał ją niechlujnie uzywając jakiegos silikonowego specyfiku.Ale wałki balansowe stoja w miejscu,nic sie nie obracają,zębatka urwana tzn. sruba która ją trzyma łeb miała urwany i tak to chodziło.Nie wiem co mogło spowodowac takie coś,mechanik na siłe obracał wałkami i nic miedzy nimi nie ma,cos się zatarło?że urwała się sruba na zębatce bo była najsłabszym ogniwem? nie wiem co mam robić?
-
Brak ciśnienia oleju
Witam.Dziękuję za pomoc.Spróbuję ustawić się na Poniedziałek u mechanika.Pozdrawiam.A do tego czasu jakby ktoś miał doswiadczenie jak wyjąć dosyć sprawnie miskę to byłbym wdzięczny.
-
Brak ciśnienia oleju
Oki Dzięki wielkie.
-
Brak ciśnienia oleju
Witam.Masz na mysli pompe paliwa?
-
Brak ciśnienia oleju
Ok.Dziękuję za rady
-
Brak ciśnienia oleju
Dzięki bardzo za pomoc.A jeszcze jedno pytanko jak jest z tą miską czy sa jakies problemy z wyjęciem typu cos poluzować,odkręcic,zwracac na cos uwagę?
-
Brak ciśnienia oleju
Ok.Przepraszam Witam.A czy tego smoka się da wyczyścic,czy trzeba nowy? I proszę o poradę co do krzywki,bo ma rowek od tego popychacza zrobiony a szklanki juz dawno nie ma,jak kupię nowa szklankę która i tak jest szersza od rowka to cos da? czy i tak musze wymienic krzywkę i czy ona jest osobno czy tylko z wałkiem? Po prostu ktoś nie dopilnował tego co by na czas szklanke wymienić i stad ten bałagan.A wogóle to bardzo dziękuję za porade Tobie i koledze Madox 123
-
Brak cisnienia oleju
Witam wszystkich forumowiczów.Mam problem z cisnieniem oleju a własciwie jego brakiem,moze ktos pomoże mi bo nie bardzo wiem co by tu dalej zrobic.Moje auto to b7 2.0 TFSI z 2005r. Dochodzi z niego klekot silnika po rozgrzaniu,również po rozgrzaniu zapala się kontrolka z brzeczkiem PRESURE OIL.Czytając wczesniejsze posty miedzy innymi o klekocie postanowiłem zajrzeć do srodka gdzie znajdują się te trzy pierscienie aby je wymienić bo w sumie te posty zamykały temat.Przed samą wymianą u mechanika mierzyłem ciśnienie na rozgrzanym było przy 2 tyś 2 bary ,ale jak spadły obroty na wolnych to jest 0.Po wymianie piercieni rezultatu to nie przyniosło ale zauważyłem,że popychacz jest w tragicznym stanie,a mianowicie na tyle starty,że spręzynka opierała się o krzywkę co ją wytarła a samo,zabezpieczenie (taka jakby podkładka)jest lekko przeszlifowana.Dorażnie mechanik dorobił mi z innego auta popychacz i wydłuzył o strate spiłowanego poprzedniego i auto chodzi bo muszę zamówic ten zestaw naprawczy(tzn. popychacz,sprężynka zabezpieczenie) o ile takie cos występuje.Mechanior proponował też zrzucenie miski,bo woli się upewnić,że nic w niej nie ma ale moje pytanie jest takie:czy mozna ją zdjąć bez problemu czy trzeba np.naruszać ławe? i czy ta krzywka jest razem z wałkiem,czy jest do kupienia i założenia osobno? Bardzo proszę o poradę moze ktos przerabial już ten temat bo przeglądajac forum nic takiego nie znalazłem.Z góry dziekuje za pomoc.Silnik BGB
-
Brak ciśnienia oleju
Witam wszystkich forumowiczów.Mam problem z cisnieniem oleju a własciwie jego brakiem,moze ktos pomoże mi bo nie bardzo wiem co by tu dalej zrobic.Moje auto to b7 2.0 TFSI z 2005r. Dochodzi z niego klekot silnika po rozgrzaniu,również po rozgrzaniu zapala się kontrolka z brzeczkiem PRESURE OIL.Czytając wczesniejsze posty miedzy innymi o klekocie postanowiłem zajrzeć do srodka gdzie znajdują się te trzy pierscienie aby je wymienić bo w sumie te posty zamykały temat.Przed samą wymianą u mechanika mierzyłem ciśnienie na rozgrzanym było przy 2 tyś 2 bary ,ale jak spadły obroty na wolnych to jest 0.Po wymianie piercieni rezultatu to nie przyniosło ale zauważyłem,że popychacz jest w tragicznym stanie,a mianowicie na tyle starty,że spręzynka opierała się o krzywkę co ją wytarła a samo,zabezpieczenie (taka jakby podkładka)jest lekko przeszlifowana.Dorażnie mechanik dorobił mi z innego auta popychacz i wydłuzył o strate spiłowanego poprzedniego i auto chodzi bo muszę zamówic ten zestaw naprawczy(tzn. popychacz,sprężynka zabezpieczenie) o ile takie cos występuje.Mechanior proponował też zrzucenie miski,bo woli się upewnić,że nic w niej nie ma ale moje pytanie jest takie:czy mozna ją zdjąć bez problemu czy trzeba np.naruszać ławe? i czy ta krzywka jest razem z wałkiem,czy jest do kupienia i założenia osobno? Bardzo proszę o poradę moze ktos przerabial już ten temat bo przeglądajac forum nic takiego nie znalazłem.Z góry dziekuje za pomoc.