Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

tadeuszekb4

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Witam miałem ten sam problem z lokalizacją szumów z przodu, a objawiało to się powyżej prędkości 80 km/h (przy 140km/h trzeba było poogłaszać radio...,) oraz co zabawne przy skręcie w prawo, przy jeździe na wprost szumiało lekko przy zakręcie w prawo szumiało czy wręcz buczało zwiększało dzwięk, a przy zakręcie w lewo miało tendencję do zmniejszenia czy tłumienia hałasu łożyska, zaniku. Wydawało mi się że to prawe łożysko jest już wyeksploatowane przebieg 290tyś., więc je wymieniłem i tu zonk dalej hałasowało, pojeździłem jeszcze miesiąc i postanowiłem że wymienię również to z lewej strony choć na 99% byłem pewny że to prawa strona i okazało się że to łożysko z lewej strony z przodu było powodem szumu, hałasu czy buczenia. Oba łożyska to SKF i teraz wszystko ok.
  2. Panowie podzielę się moimi spostrzeżeniami z problemem drgającej kierownicy przy skręcaniu i brzęczącej pompy wspomagania... Moje objawy jak wyżej napisałem ujawniały się przy skręcie kierownicy w miejscu na postoju, zanikały przy dodaniu gazu i oscylacji obrotów powyżej 1400 na minutę. Przypuszczałem że to pompa bo ona te dziwne dźwięki wydawała. Wymieniłem płyn na febi zielony nie pomaga, zakupiłem drugą pompę TRW regenerowana przez zakład koszt 500 zł plus koszt kaucji za zwrot starej razem 1000zł. Założyłem na silnik pierwsze uruchomienie skrzypi jak stara pompa i do tego wieksze siły na kierownicy. Decyduję się na kolejny demontaż i montaż starej, tą nową zwracam. Sugeruję się że może uszkodzony jest zawór zwrotny na maglownicy koszt 30zł, też nie pomaga. Wpatrując się w pracujący silnik zauważam że lekko drga i jest minimalnie skręcona rolka napinająca paska wielorowkowego która odpowiada za naciąg pompy wody, wspomagania,alternator i wentylator. Kuję nową rolkę napinajacą koszt 130 zł. Po zamontowaniu nowego napinacza okazuje sie że pasek nie jest tak naciągnięty jak powinien. podczas pracy silnika rolka mocniej wpada w drgania a przy skręcie kierownicą pompa skrzypi jak skrzypiała... Krótkie olśnienie... lekka złość że tak dałem sie podpuścić w słabą jakość wykonania org. elementów teraz juz wiem w czym problem. Dwie godziny później montuję nowy pasek wielorowkowy rozmiar taki jak z etki ja wybieram contitecha 17,5x1592 a wczesniej był gates i był tak spracowany że nie mogłem odczytać rozmiaru może był większy niż wymagany tego nie dojdę bo wszystkie paski wymieniał serwis moto. Po uruchomieniu silnik pracuje cicho bez popiskiwania i można kręcić kierownicą na wolnych obrotach jednym palcem żadnego skrzypienia od pompy wspomagania. Właściwy problem tkwił w naciągniętym pasku napędzajacym pompe wspomagania koszt paska 60 zł, a mogło skończyć sie na wymianie pompy, maglownicy i niewiadomo czego u jakiegoś machera...Pozdrawiam i życzę prawidłowych diagnoz... hej.
  3. tadeuszekb4 odpowiedział(a) na Duro temat w Audi A4 B5
    Panowie podzielę się moimi spostrzeżeniami z problemem drgającej kierownicy przy skręcaniu i brzęczącej pompy wspomagania... Moje objawy jak wyżej napisałem ujawniały się przy skręcie kierownicy w miejscu na postoju, zanikały przy dodaniu gazu i oscylacji obrotów powyżej 1400 na minutę. Przypuszczałem że to pompa bo ona te dziwne dźwięki wydawała. Wymieniłem płyn na febi zielony nie pomaga, zakupiłem drugą pompę TRW regenerowana przez zakład koszt 500 zł plus koszt kaucji za zwrot starej razem 1000zł. Założyłem na silnik pierwsze uruchomienie skrzypi jak stara pompa i do tego wieksze siły na kierownicy. Decyduję się na kolejny demontaż i montaż starej, tą nową zwracam. Sugeruję się że może uszkodzony jest zawór zwrotny na maglownicy koszt 30zł, też nie pomaga. Wpatrując się w pracujący silnik zauważam że lekko drga i jest minimalnie skręcona rolka napinająca paska wielorowkowego która odpowiada za naciąg pompy wody, wspomagania,alternator i wentylator. Kuję nową rolkę napinajacą koszt 130 zł. Po zamontowaniu nowego napinacza okazuje sie że pasek nie jest tak naciągnięty jak powinien. podczas pracy silnika rolka mocniej wpada w drgania a przy skręcie kierownicą pompa skrzypi jak skrzypiała... Krótkie olśnienie... lekka złość że tak dałem sie podpuścić w słabą jakość wykonania org. elementów teraz juz wiem w czym problem. Dwie godziny później montuję nowy pasek wielorowkowy rozmiar taki jak z etki ja wybieram contitecha 17,5x1592 a wczesniej był gates i był tak spracowany że nie mogłem odczytać rozmiaru może był większy niż wymagany tego nie dojdę bo wszystkie paski wymieniał serwis moto. Po uruchomieniu silnik pracuje cicho bez popiskiwania i można kręcić kierownicą na wolnych obrotach jednym palcem żadnego skrzypienia od pompy wspomagania. Właściwy problem tkwił w naciągniętym pasku napędzajacym pompe wspomagania koszt paska 60 zł, a mogło skończyć sie na wymianie pompy, maglownicy i niewiadomo czego u jakiegoś machera...Pozdrawiam i życzę prawidłowych diagnoz... hej.
  4. [żYWIEC] WITAM

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.