Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyje pompa wspomagania


Duro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wymieniłem dzisiaj płyn wspomagania na zielony febi 6162. Zrobiłem to tak jak było opisane tutaj na forum. Pojawił się problem bo teraz mi caly czas wyje pompa wspomagania i płyn się trochę pieni. Nie wiem co mam zrobić. Proszę o pomoc może ktoś sie już spotkał z czymś takim. Dziękuję za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie pieni to niejest do konca odpowietrzony moze to trwac nawet 20min(zdarza sie)proboj odpowietrzyc lepiej a wycie powinno zniknac,zapal auto i niech chodzi i sie odpowietrza az piana zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po uzupelnieniu oleju powinienes uruchomic silnik na 2 sek, wylaczyc na 30 sek. uzupelnic stan. uruchomic na 2 sek. wylaczyc. przkrecic keire max lewo prawo. sprawidzic stan (ew uzupelnic) uruchomic na 2sek itd. zawsze pomiedzy uruchomieniami min 30sek. az plynu przestanie ubywac. dopiero wtedy mozna krecic kierownica przy wlaczonym silniku, przejechac ok 10-20km. sprawdzic ponownie stan.

jezeli olej sie spienil musisz odczekac jak odstanie. i poprowadzic proces. sory jezeli napisalem to co juz jest. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem tak jak pisaliście i nadal płyn bardzo się pieni i pompa bardzo wyje:( Nie wiem też czy rola tego sitka w zbiorniku jest ważna bo on u mnie to luźno lata? Co mogę jeszcze zrobić? Pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum na ten temat, dużo osób sie wypowiadało o objawach czy przyczynach.

Sprawdz zaworki,

Czy nie ma przecieków,

Czy wszystko dobrze dokręcone,

U mnie jak wyło to była wina przewodu cieśnieniowego od pompy wspomagania (łonczący się z maglownica), co nie znaczy ze u ciebie też tak musi być, ale musisz postrawdzać i przede wszystkim musisz dobrze odpowietrzyć, bo wiesz tak nikt ci w ślepo nie powie, może zapodaj jakieś nagrania (filmiki, lub dzwięki) żeby było słychać przynajmniej co to się dzieje.

Bo wiesz tak metodą prób i błędów to szkoda robić bo to dość spory koszt, a chyba nie chcesz wymieniać wszystkiego co ci ktoś powie.

Oczywiście to moje zdanie, jeśli by cie w jakiś sposób uraziło to zignoruj tego posta.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze pompa juz jest przytarta i do wymiany ale najlepiej tak jak kolega napisal nagraj filmik obadamy,a sitko chroni przed syfami zeby z magla nielecialo do pompy przez zbiorniczek oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest najlepszy sposób dopowietrzenia?? Ponoć samo sie opdpowietrza ale u mnie chyba sie nie odpowietrzyło skoro płyn się pieni?[br]Dopisany: 06 Luty 2008, 22:00 _________________________________________________sorki *odpowietrzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzasz na wlaczonym silniku krecac kierownica w lewo i prawo,niekoniecznie do oporu tyle razy az plyn przestanie sie pienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzasz prxy wylaczonym sillniku,

silnik wlaczasz tylko na moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cayenne podał linka do wątku o odpowietrzaniu wiec tutaj starczy na ten temat dyskusji[br]Dopisany: 07 Luty 2008, 08:01 _________________________________________________Duro jak możesz opisz w jaki sposób robiłeś tą wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądało to tak: odkręciłem przewód powrotny od zbiotniczka i kracąc kierownicą na wyłączonym silniku spuścliliśmy cały stary płyn po czym zalaliśmy nowy i dalej kracąc kierą płukaliśmy układ. Zużyliśmy okolo 0.5 litra tego płynu. Założyliśmy przewód na zbiornik, uzupełnilismy płyn, kręciłem kierą kilka razy na wyłączonym silniku raz w lewo raz w prawo, potem uruchomiłem silnik na chwilke i zgasiłem wciągnęło wiecej płynu więc dolaliśmy, pokręciłem troche i znowu odpaliłem i tak kilka razy. Pompa cały czas wyła i wyje a przed tym nigdy mi nie wyła i działała super tylko płynu miałem na min i nie wiedziałem jaki dolać więc wymieniłem. To teraz mam problem bo płyn sie bardzo pieni i jak zgasze silnik to się znacznie podnosi jego stan i pompa bardzo wyje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrec przewod zbiorniczek-pompa i zobacz czy jest drozny moze syfu gdzies przypadkiem zalapales i przytkalo go i pompa niema wystarczajacego smarowania.szkoly odpowietrzania sa rozne ja akurat nierobilem tego na zgaszonym silniku (jak juz mialem plyn zalany do max i juz sie nieobnizal jego stan) tylko na wlaczonym i pompa nawet niezamruczala,plyn popienil sie ze 3 min.i pozniej czysto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiązany :) okazało się że problemem był płyn, ja zalalem febi zielony który chyba był z rzadki, teraz zmieniłem na czerwony i mam cichutko i wszystko działa jak należy :) Dzięki za wszystkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiązany :) okazało się że problemem był płyn, ja zalalem febi zielony który chyba był z rzadki, teraz zmieniłem na czerwony i mam cichutko i wszystko działa jak należy :) Dzięki za wszystkie info.

No to teraz mudl się by przekładnia ci nie poleciała. Czemu kombinujecie z tymi płynami - oszczędzacie 30-40zł w stosunku do oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...