Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SebaM

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SebaM

  1. SebaM odpowiedział(a) na SebaM temat w 3.0TDI
    No właśnie u mnie w Częstochowie jest jeden albo dwa zakłady tuningowe ale nie cieszą się dobrą renomą... Mechanik wyciągał turbinę i razem z tym nastawnikiem zawoził ją na Śląsk do sprawdzenia i po sprawdzeniu mówili, że wszystko dobrze, a później jak się ich pytałem czemu na sprawdzaniu nie wyszło, że nastawnik nie działa to powiedzieli, że w chwili sprawdzania na stole działał... a ten mój stary nastawnik właśnie raz działał a raz nie... Co do kodu błędu to nie mam komputera żeby sobie go samemu podłączyć i zobaczyć. Wiem tyle co widziałem u mechanika jak podpiął go pod kompa.
  2. SebaM odpowiedział(a) na SebaM temat w 3.0TDI
    Gościu co zajmuję się na co dzień turbinami jak go ustawiał to powiedział, że sztanga chodzi dobrze... i nastawnik jest ustawiony teraz wzorcowo (idealnie tak jak ma być tak powiedział) a że niby wcześniej był źle ustawiony, tylko dziwna sprawa, że wcześniej auto często po odpaleniu normalnie chodziło i miało moc a teraz może raz na 10 odpaleń ma moc... Z tego co się orientuje to sztanga powinna ruszać się w zakresie od 1 do 100... a nie od 20 do 80...
  3. SebaM odpowiedział(a) na SebaM temat w 3.0TDI
    Dzwoniłem ale terminy mają dopiero za niecałe 2 tygodnie a ja nie mogę tyle czekać bo auto jest mi potrzebne Ja zanim kupiłem nowy sterownik dużo o nim czytałem i wiedziałem, że muszę kupić już gotowy zaprogramowany bo tylko jakieś 3 albo 4 serwisy w całej Polsce mają odpowiedni sprzęt do zaprogramowania tego... Sterownik kupiłem zaprogramowany ale teraz jeszcze jest kwestia mechanicznego ustawienia go ... BARDZO CIĘŻKA SPRAWA... ;( No i jak naprawiłeś samochód ? Mam pytanie do Ciebie... Jak myślisz, czy jeśli ten nastawnik jest źle ustawiony to komputer może właśnie taki błąd pokazywać od doładowania "błąd w obwodzie elektrycznym (usterka elektryczna)" ???? PYTANIE ZA 100 PUNKTÓW !
  4. SebaM odpowiedział(a) na SebaM temat w 3.0TDI
    Mechanik w Piekarach Śląskich wyciągnął sterownik silnika i podłączał kable z żarówką do przewodów z sterownika silnika i do kostki od nastwnika turbiny i żarówka się zaświecała... i spoglądał na jakiś schemat na komputerze... I to właśnie on stwierdził, że na 100 % jest uszkodzony sterownik silnika. Tylko, że ja mu tak do końca nie wierze ponieważ, dziwi mnie sprawa z tym ustawieniem tego nastwnika turbiny, że przed ustawieniem moc raz była a raz nie a teraz jak to poprzestawiał mechanik to wogule nie ma i do tego jeszcze kolega miał taki sam problem i okazało się że właśnie był ten nastawnik źle ustawiony... I teraz nie wiem czy mam szukać tego sterownika silnika i zamienić go i zobaczyć czy chodzi czy jeszcze próbować regulować ten nastawnik turbiny... ??
  5. SebaM odpowiedział(a) na SebaM temat w 3.0TDI
    Logi mogę zrobić dopiero w przyszłym tygodniu u elektryka, nie mam komputera, żeby podłączyć do samochodu. Pozatym nie wiem nawet jak się to robi. A co do sterownika to nie masz racji, ponieważ znajowy wymieniał ten sterownik na taki sam oryginalny i też musiał ustawić... jest taka regulacja na śrobach i tam się to ustawia i musi to być co do milimetra ustawione, inaczej auto dalej bedzie tracić moc. Ja po wymianie tego sterownika miałem taki sam objaw jak wcześniej, że auto dalej traciło moc i pojechałem do Piekar Śląskich do serwisu gdzie zajmują się turbinami i mechanik podłaczył mi jakieś użądzenie do tego sterownika i na podstawie tego ustawiał ten sterownik i tak ustawił, że przed jego ingerencją auto co drugie odpalenie normalnie chodziło i miało moc a teraz już wogule nie ma mocy... A mechanik stwierdził, że jest teraz dobrze ustawione i że jest sterownik silnika do wymiany... Ech.... Ci mechanicy...
  6. SebaM opublikował(a) temat w 3.0TDI
    Witam. Mam problem ze swoim Audi a4 b7 3.0 TDI (BKN - oznaczenie silnika). I bardzo bym prosił Was o pomoc ! Już mówię o co dzodzi: otóż od samego początku jak kupiłem samochód, auto traci moc tzn. raz odpalę i jeździ super a raz odpalę i chodzi jak by miało z 60 KM... a tak naprawdę ma 204 KM ! i świeci się kontrolka silnika a po podłączeniu pod komputer wyskakuje "błąd w obwodzie elektrycznym (usterka elektryczna)" Oto rzeczy które zrobiłem w tym kierunku: wymontowałem i zawiozłem turbinę do sprawdzenia - turbina 100 % sprawna! wymieniłem sterownik, nastawnik turbiny - dalej bez zmian ! Teraz "Fachowcy" z serwisu powiedzieli mi, że wina leży po stronie głównego sterownika silnika i moje pytanie brzmi czy naprawdę jest wina po stronie sterownika silnika czy poprostu sterownik turbiny jest źle ustawiony ? Bo rozmawiałem z chłopakiem z forum i powiedział, że on po wymianie tego sterownika turbiny też miał problem z utratą mocy i że ten sterownik trzeba bardzo dokładnie ustawić żeby dobrze działał. Proszę o podpowiedzi.
  7. Witam Wszytkich Ostatnio nabyłem piękne Audi A4 B7 V6 2005r. z 3 litrowym silnikiem diesla o mocy 204 KM i napędem Quattro ! Auto prowadzi się znakomicie... jest czym depnąć... ! Jestem z okolic Częstochowy. Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.