-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Jeszcze jedna ciekawostka, dla tych którzy biorą się za wymianę tej pompy, sugerowałbym zaglądnięcie do tego wężyka pod pompą lub od razu jego wymianę. zobaczcie co siedziało w moim w serwisie za ten przewód zapłaciłem ok 70 - 80 zł tylko na zamówienie. pozdrawiam i życzę powodzenia
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Już po temacie, pompa wymieniona na nowy model BOSCH`a. Chciałbym jeszcze uzupełnić pierwszy post, ponieważ ktoś napisał, że na 100% pasuje do naszych AWX`ów model 038 145 209 Q i N, ja miałem oryginalnie LUK 038 145 209 E i podmieniłem na BOSCH`a 038 145 209 C. Wszystko działa jak należy. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie i pomoc. pozdrawiam Kamil.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Czy ktoś może mi powiedzieć czy ta pompa jest już z nowym króćcem ? http://allegro.pl/vw-skoda-1-9-tdi-pompa-vacum-luk-038145209n-i6457293371.html#imglayer
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Witajcie ! Panowie, a może i Panie Otóż mam małą zagwozdkę, zobaczcie proszę zdjęcia które jak sądzę udało mi się w końcu wrzucić i powiedzcie co sądzicie o tych "rysach", których jest pełno wokół całej obudowy. Przy niektórych widać charakterystyczny żółty osad... ropa ?? Pompę zdemontowałem, ponieważ hamulec robił się przy drugim naciśnięciu "twardy" i luźny był króciec od podciśnienia - chciałem skleić. Wokół całej pompy, nawet na skrzyni znajdował się tłusty osad, który jak dla mnie nie powstał przez ostatni miesiąc, a znacznie dłużej... tutaj dobrze widać jak w oddali nawet skrzynia upaprana. Swoją drogą zastanawia mnie od jakiego czasu coś musiało się lać na ten wąż, żeby tak spuchł Ale do rzeczy, oprócz wspomnianych hamulców z autem nic się nie działo, silnik startował super chodził i przyspieszał też bardzo dobrze. Właściwie nie wiem co teraz robić... 1) szukać nowej pompy ? 2) kupić używkę i uszczelnić ? 3) założyć tą starą z nową uszczelką ? poradźcie coś może te "rysy" zostały po procesie produkcji zły odlew z formy ? pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź. Kamil.
-
Brak mocy przy 130 km/h LOGI
hej, które grupy zlogować ?
-
Brak mocy przy 130 km/h LOGI
Witam, problem jak w temacie do 120 130 idzie gites, później jest odcięcie brak mocy, EGR wyczyściłem i zaślepiłem (lepiej zbiera się do 100 km/h) zawór n75 przeczyściłem, lecz bez zmian. Teraz pytanie do Was moi drodzy jakie grupy zlogować i w jakich warunkach, żeby coś się wyjaśniło ? z góry dziękuje za pomoc Kamil. ps. sztangą od turbiny da radę ruszyć ręką. ---------- Post dopisany at 16:18 ---------- Poprzedni post napisany at 16:13 ---------- przepraszam nie w tym dziale zamieściłem post, nie mam zielonego pojęcia jak to się stało, proszę administratora o przeniesienie wątku. jeszcze raz przepraszam.
-
Gruszka sterująca turbiną
napisałem,że termostat do wymiany, na tym jest nieosiągalne 80 a co dopiero 90, co do podciśnień nie wiem jak sprawdzić, może ktoś podpowie :/ nie wymieniałem węży od EGR, a widać że wierzchnia warstwa, ta z materiału poprzecierana w większej części. Co znaczy brak ciśnienia ? turbo nie pracuje czy jakiś osprzęt walnięty ? co do dziury, łącznik - harmonijka do filtra powietrza jest przetarty...
-
Gruszka sterująca turbiną
zrobiłem logi, grupy logowane to: 003 EGR 010 AIR SYSTEM 011 MANIFOLD AIR PRESURE Logowałem dynamicznie, tj. 3 bieg 1500 RPM do 4500 RPM, wszystkie trzy, dodam, że nie odcięło mi mocy podczas testów, co do temp. płynu termostat jest do wymiany, temp. oscylowała w granicy 60 - 70 stopni, gdy odcina moc przy ok 130 - 140 km/h wyskakuje błąd: 00575 - Intake Manifold Pressure 17-10 - Control Difference - Intermittent 1. grupa 003 Log (0 - 003) 2. grupa 010 Log (0 - 010) 3. grupa 011 Log (0 - 011) ps nie wiem jak dodać plik z logami :/ ok już wiem
-
Gruszka sterująca turbiną
dziękuję za zainteresowanie, pytanie moje brzmi które śruby odkręcacie żeby to zeszło. Co do podciśnienia nie wiem czy jest nie sprawdziłem bo nie wiem jak, a logi zrobię jak dorwę laptopa który trzyma baterie dłużej niż 5 min logować grupę 010 i 011 ? Dynamicznie czy statycznie pozdrawiam Kamil
-
Gruszka sterująca turbiną
Witam, wszystkich ostatnio robię duży przegląd w mojej audi, wymiana przegubów, wachaczy, tarcz klocków, rurek hamulcowych giętkich jak i tych miedzianych wszystko zakończyo się sukcesem jak do tej pory. Ale tknęlo mnie żeby sprawdzić dlaczego autko jadąc 130 km/h (oczywiście autostradą ) zwalnia i traci moc, doczytalem na forum, że przyczyn może być wiele, tak więc zdiagnozowalem to i owo, przeplywomierz ok, zawór N75 "cyka" zmostkowalem dwa wężyki niebieski i czerwony omijając tym samym w/w zawór, a gruszka ani drgnie, sprawdzalem ręcznie czy sztanga się przesuwa, byla zapieczona ale suwa się, gruszka nie chodzi dalej, chcialem ją zdemontować, ale że bylo późno i ma ona "dobre" dojście do śrub dalem spokój. Teraz moje pytanie Czy z uszkodzonym sterowaniem można bezpiecznie jeździć nie narażając silnika ani osprzętu ? Czy da radę zregenerować te ustrojstwo i na koniec pytanie które bardzo mnie nurtuje, czy można to wykręcić bez zwalania turbiny. na koniec dodam, że wymieniem na nowe te trzy wężyki ps. przepraszam za literkę Ł klawiatura jej nie ogarnia. pozdrawiam Kamil
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich klubowiczów Dlaczego mam zablokowane forum techniczne ;(
-
[ALL B5] centralny zamek
nie mogę znaleźć może jakiś odsyłacz pliss [br]Dopisany: 26 Czerwiec 2008, 12:54 _________________________________________________pomoże ktoś :gwizdanie:
-
[ALL B5] centralny zamek
Witam, mianowicie problem jest taki że zamek centralny, raz zamyka wszystko, a raz tylko drzwi kierowcy i wtedy nie słychać wogóle czy działa co możę być przyczyną, prosze pomożcie to strasznie uciążliwe pzdr. Kamil
-
[B5 AHU] Podświetlenie zegarów i nawiewu
Cześć, witka dla wszystkich, chciałbym zadać wam pytanie, jak wymienić żarówki w tablicy zegarów, jak i w pokrętłach od nawiewu (manualne sterowanie bez klimy), nie mogę tego rozgryźć serdeczne dzięki za pomoc którzy udzielą się w tym poście pozdr. Kamil
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć, jestem Kamil :> witam wszystkich forumowiczów, ciesze się że moge do Was dołaczyć. Obecnie posiadam Audi A4 1.9 TDI
Kamil_01
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta