-
Multitronic stuki na P N R na D idealnie
Witam, Mam problem w swojej Audi A4 B8 2.0TDI 143KM Multitronic - po odpaleniu i przejechaniu kilku km i wrzuceniu na P, N lub R pojawiają się dziwne stuki, tak jakby z tyłu silnika. Po dodaniu lekko gazu na każdym z w/w biegów stuki ustają. Po odstawieniu auta na kilka godzin stuki pojawiają się od razu (nie ma wpływu temp. silnika). Pomaga jedynie odstawienie na dłużej, np. na noc... na D i S stuków nie ma. VAG nie pokazuje żadnych błędów, nie pali się żadna kontrolka. Cóż to może być? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
-
silnik nie odpala opiłki?
tak wygląda Nie Ciebie pytam. tak to wyglądało... jestem już po naprawie i wymianie pompy CR, filtrów paliwa, wtrysków, listwy wtryskowej z czujnikami i regulatorami - dzisiaj auto odpaliło u mechanika silnik 2.0 TDI CAGB 136KM, 2009r. niecałe 187kk km...
-
silnik nie odpala opiłki?
187 kk - nie jestem pierwszym właścicielem, więc nie mam 100% gwarancji paliwo w większości na sprawdzonych stacjach... ale tu oczywiście też nigdy nie ma pewności... Ja na paliwie z nieznanej stacji w swoim Oplu Astra 1.9 załatwiłem 4 wtryskiwacze .Po wymianie załatwiłem kolejne 4 bo układ paliwowy byl źle wyczyszczony i trochę kwasu którym zapewne odbarwiano opał zostało w zbiorniku. Weekendowy wypad nad morze był wiec dość kosztowny... Pompy i układy paliwowe w B8 są odporne i nic sie nie łuszczy. To nie Mondeo. Ale wystarczy raz zatankować opał i po ptokach a jednak opiłki... masakra...
-
silnik nie odpala opiłki?
187 kk - nie jestem pierwszym właścicielem, więc nie mam 100% gwarancji paliwo w większości na sprawdzonych stacjach... ale tu oczywiście też nigdy nie ma pewności...
-
silnik nie odpala opiłki?
jutro w końcu się za to wezmę... odkręcam te śrubki po bokach tak? wspominali czy przy łuszczeniu trzeba wymieniać cały układ paliwowy czy wystarczy samą pompę wysokich ciśnień + np. wyczyścić ten układ?
-
silnik nie odpala opiłki?
odkręcamy 1 czy 2? wydaje mi się, że 1, ale nie chcę nabroić jeszcze bardziej jak się odpowietrza ten układ?
-
silnik nie odpala opiłki?
Dziękuję po odkręceniu tego czujnika trzeba odpowietrzyć cały układ?
-
silnik nie odpala opiłki?
jak wygląda ten czujnik CR i gdzie dokładnie się znajduje? masz może jakieś zdjęcie jak to wygląda? sorry za głupie pytania, ale jestem zielony w tych sprawach
-
silnik nie odpala opiłki?
masz na myśli układ paliwowy? jak to sprawdzić? jeśli są to...?
-
silnik nie odpala opiłki?
Witam wszystkich W poprzednim temacie pisałem, że moje A4 2009r. 2.0TDI 136KM odpala i gaśnie po kilku sekundach - wtedy nie miałem jeszcze VAG do diagnozy (link http://a4-klub.pl/index.php?/topic/306875-20tdi-cr-odpala-i-gasnie-po-kilku-sekundach/).Niestety teraz auto nie odpala w ogóle, a po podłączeniu pod VAG mam następujące błędy: oraz Pali się też kontrolka świec żarowych. Co to może być? pompa paliwa w zbiorniku? pompa wysokiego ciśnienia? jakiś czujnik? wtryski? coś jeszcze innego? Wiem, że rozładowany jest też akumulator (podpiąłem auto pod aku rozruchowy od znajomego - bez zmian). Proszę o pomoc
-
Błędy P0087, P0102, P068A, P0014, P0012 proszę o pomoc
Mam problem ze swoim A4 B8 2009r. 2.0TDI 136KM od zeszłego tygodnia. Auto początkowo odpalało i gasło po kilku sekundach. Dopiero dzisiaj dostałem VAGa, a auto nie odpala już w ogóle. Mam takie błędy: oraz Co to może być? pompa paliwa w zbiorniku? pompa wysokiego ciśnienia? jakiś czujnik? wtryski? coś jeszcze innego? Wiem, że rozładowany jest też akumulator (podpiąłem auto pod aku rozruchowy od znajomego - bez zmian). Proszę o pomoc
-
2.0TDI CR odpala i gaśnie po kilku sekundach
a co to może być wg Ciebie?
-
2.0TDI CR odpala i gaśnie po kilku sekundach
orientuje się jaki jest koszt kompletu świec do tego auta? i jakie pasują? najbardziej zależałoby mi na jakimś NGK itp.
-
2.0TDI CR odpala i gaśnie po kilku sekundach
Witam wszystkich Mam problem ze swoją Audi A4 2.0TDI 136KM: po odpaleniu silnik pracuje tylko przez kilka sekund po czym gaśnie. Pali się też kontrolka świec żarowych. Czy miał ktoś już taki problem? Czy wymiana świec pomoże? Niestety nie mam jeszcze VAG, by sprawdzić błędy
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam serdecznie wszystkich maniaków Audi
audimaniak2015
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta