Skocz do zawartości

pdasiek

Pasjonat
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pdasiek

  1. Witam, mam problem z drganiami zarówno podczas jazdy jak i bujnięcie przy odpaleniu, dziś otworzyłem maskę i ruszyłem przód tył i silnik znacznie się podnosi i opuszcza przy ruszaniu, stąd też myślę że to poduszki. Teraz pytanie, czy w wersji z multitronic poduszki są takie same. Ile jest poduszek? ta z prawej strony jak się stoi przodem do komory (z czujnikiem) wygląda bardzo dobrze, mam wrażenie że ta od chłodnicy ma luzy.
  2. na jałowym jest wszystko ok aż do momentu aż wskoczy na 1700 obr, zaczyna bujać autkiem, po przekroczeniu delikatnie tych obrotów problem zanika całkowicie.
  3. Witam, Co to może być panowie żę mi drga silnik dosłownie w przedziale 1700-1900 obr, poniżej i powyżej jest bajka, dzieje się to na luzie jak i podczas jazdy (podczas jazdy praktycznie nie wyczuwalne) Dodam że pompki są po wymianie, turbo po regeneracji, dwumas ma 40.000 km, pozostaje jeszcze chyba tylko EGR
  4. Witam, Panowie mam problem, kupiłem audi 3 lata temu, zaraz po zakupie dobiłem klime bo nie chodziła, po dobicie ECON gasł, klima chłodziła, jednak 2 miesiące i zdechła, z racji że żona nie toleruje klimy to tego nie robiłem. Przy ostatnim wymianie rozrządu postanowiłem że zrobię i klime, warsztat znalazł nieszczelność, dobił czynnika, klima załapała. Niestety po zgaszeniu i odpaleniu klima nie chodzi, ECON gaśnie, pod komputerem pokazuje bradzo małe ciśnienie w układzie (lub na kompresorze - nie znam się) powinno być 12 jednostek a była znikoma wartość. W warsztacie polecają mi wymiane zaworu sterującego spreżąrką bądź sprężarke. I tutaj pytanie, widze na portalach że takie sprężarki też były montowane np w Oplach, czy można je zamiennie stosować (pytam bo u mnie w mieśćie jest mega szrot z częściami do Opla i na penwo taką będą mieli) Druga sprawa to czy na podstawie kodu silnika (BLB) mogę określić który to jest dokładnie zawór? (bo są 3 rodzaje), Jak kupie komplet sprężąrki z zaworem to bez znaczenia jaki rodzaj kupie?
  5. Oprócz geometrii były pokrzywione dźwignie sterujące turbo stąd tez decyzja o kupnie regenerowanej. Ktos po prostu probowal juz ja reanimować. Co do czyszczenia dolotu to obstawiam że go nie było bo przed wymianą turbawki nie występowało żadne dymienie dlatego też nie widzę sensu czyszczenia dolotu. (ale nie wiem, może czyścił, zapytam się go jutro) Co do przegonienia auta no to niestety nie mam warunków ani czasu żęby wskoczyć teraz na autostradę i jechać 180 km/h przez dłuższy czas, na ile go mogę przegonić to go przeganiam tylko zastanawiam się czy to ma jakikolwiek sens skoro nic się nie poprawia. Mam skrzynie Multitronic także sama sobie dobiera odpowiednie obroty.
  6. podebne się do tematu. Od kilku mścy borykałem się z przeładowaniem turbo. Mechani stwierdził że geometria stoi. Zakupił regenerowaną turbinę, zalał nowy oleje filtry itd, na turbo gwarancja. Po wymianie turbo auto zaczęło dymić na kolor jasno niebieski/biały Najbardziej jak postoję troszkę na światłach i ruszam to puszcza dużego bąka. Wyjmować turbo i wkładać następne? Mechanik twierdzi że wkłada tych turbawek około 30 rocznie i nigdy nie było problemu (nawet jak się zapytałem na ile mam gwarancje to się zaśmiał że może mi dać na 5 lat jak chce, jeszcze nie reklamował nigdy) i nie bardzo wierzy że to wina turbo, z drugiej strony przed wymianą nic a nic nie dymiło. Jestem z nim umówiony na podmianę turbo na następne, jednak ryzyko jest takie że jak będzie to samo i to ja ponoszę koszty ponownego wyjęcia i montażu, kilka stówek mnie nie uwiera, z drugiej strony nie mam pomysłu co to możę być. Od wymiany turbo przejechałem może ze 200 km ale nic się sytuacja nie zmienia także nie wiem czy jest sens jeździć dalej i liczyć na to że przestanie kopcić (wypali się olej z dolotu - tym bardziej że przed wymianą nic nie dymiło i turbo nie puszczało oleju)
  7. Witam, bratu zostały kołą z Mercedesa ML 19" i mogę je tanio odkupić, mam 3 pytania: 1. Czy te koła wpasują się do audi a4b7? 2. Jaka opona musiała by zawitać do autka. 3. Jaki zawias musiałby siąść żeby to jako tako wyglądało. -50/30 ? Ewentualnie jakiś zawias ori Audi koła z aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=6678151369#thumb/1
  8. I jak tam koledzy, wiadomo coś? ja caly czas sie zbieram by oddac do mechaniora ale z braku czasu odkladam to z miesiaca na miesiac. witam, jestem po wymianie pompek na używane z końcówką 073G+, problem zniknął Dodam że ECU nie daje korekcji na dawke paliwa powyżej 1700 obr/min, dlatego samochód do tej predkosci obrotowej chodził jako tako normalnie, natomiast powyżej tych obrotów zaczynała się cyklicznie pojawiająca się "tarka" w tej chwili samochód płynnie przyśpiesza bez wibracji, ze stałą prędkością też jest super, przynajmniej do 150 km/h bo warunki pogodowe nie pozwoliły na dalsze testy (temp. -18 st. C) Wreszcie po prawie dwuletniej walce moge się cieszyć sprawnym autkiem
  9. Podmieniałeś przepływomierz? Ogólnie poradziłeś sobie z tym problemem czy cały czas walczysz?
  10. Kurcze to mamy identyko! Dodam ze u mnie wyzwala blad raz na kilka tygodni przeladowania turbo. Także może cos w tym jest!
  11. Panowie od roku posiadam audi a4b7 2.0tdi BLB, multitronic. Mam następujący problem, Auto po osiągnięciu 90 stopni (wcześniej drgania praktycznie wogóle nie występują) oraz powyżej 90 km/h dostaje wibracji. (właściwie to powyżej 1600 obr/min na wysokich biegach 4,5,6,7 - w trybie S, bądź na D powyżej 1600) Zaznaczam że są to wibracji cykliczne (zawieszenie odpada) na takiej zasadzie że 2s jest idealnie, a 2s lekko czuć wibracje na budzie auta (na kierownicy tego praktycznie nie czuć) i tak w kółko. Na zimnym nie odczuwam tych wibracji. Korekcje wtrysków z grupy 13 są ok, maksymalne odchyłki na poziomie 0.7-1.1 (niby można już coś podejrzewać ale nie koniecznie) Wymieniłem uszczelki na pompowtryskach, przykręciłem nowymi śrubami itd. Przy okazji sprawdziłem pompki w serwisie Bosha, - ponoć 2 pompki do regeneracji bo "lekko leją", aczkolwiek powiedziano mi że przez te pompki może nierówno pracować na niskich obrotach, a u mnie zaczyna się to dopiero powyżej 1700 obr, i trwa aż do samego końca (nie tak jak w większości przypadków do 2100-2200 obr/min) Na wolnych obrotach jest bardzo ładnie, sporadycznie raz na jakiś czas lekko zatrzęsie budą. Stąd decyzja że wkłądamy stare, którę były umyte w myjce ultraźwiękowej, i na nowych uszczelkach/śrubach. Efekt taki że zero poprawy. Co to panowie może być? Dziwne to że na zimnym jest całkiem ok. Najbardziej się to na sile przy większym obciążeniu oraz stałej prędkości (np jazda ze stałą prędkością pod górkę) jeżeli hamuje silnikiem bądź lekko przyśpieszam drgania delikatnie ustępują. Dodam że dwumas ma 30.000 km, chociaż w ogóle objawy mi do niego nie pasują. Czy możliwe że to jakiś czujnik temperatury/przepływka/EGR czy coś w ten deseń? może auto chodzi na "ssaniu" cały czas stąd wibracje przy wyższych obrotach po rozgrzaniu. Pod komputerem nie ma ani jednego błędu. Jeżeli czyta to ktoś z okolic Radomia/Lublina i zna się w temacie i chciałby się podjąć diagnozy to bardzo proszę o kontakt. wibracje te nie są jakieś strasznę, część mechaników nawet ich nie czuła przy jeździe testowej (fakt tez jest taki że auto ma lepsze i gorsze dni, staram się tankować dobre paliwo, probowałem też preparaty LM ale nie pomogły)
  12. Witam. Silnik 2.0tdi BLB Mam takie objawy że silnikiem telepie przyb stalych prędkościach. Glownie im większe obciążenie tym bardziej. Na wolnych obrotach tez wyczuwalne SA drgania co jakiś czas. Korekcję wtryskow na cyl 1i 2 dochodza do 1.6. Czy można zabierać się za sprawdzanie pompek na maszynie czy szukać gdzie indziej przyczyny? Czy wartości na (-) wskazuje zużycie czy na (+)? Link. http://zapodaj.net/96a9fcd4828a1.jpg[\img] Max dochodzilo do 1.6 Wstawiam taki link. Pisanie na smartfonie mnie ogranicza. . http://zapodaj.net/96a9fcd4828a1.jpg.html
  13. Witam, Potzrebowałbym namiary na mechanika który zajmuje się diagnostyką komputerową silników 2.0tdi. Mam problem z wibracjami silnika pod obciążeniem, uszkodzenia mechaniczne odpadają. Będzie kulał albo któryś czujnik albo układ paliwowy. Możecie kogoś polecić?
  14. przeguby bym wyeliminował. Ewitentnie tutaj są drgania cylkiczne, gdzie z dokładnością co do 0.1s występują przy stałym obciążeniu. Im większe obciążenie np. jazda pod górkę, 5 osób w aucie, tym się bardziej nasilają. Częstotliwość jest podobna ale drgania mocniejsze. Może mieć Odma coś z tym wspólnego. W sumie to może ona zaburzyć prace silnika. Jak można sprawdzić wtryski? bo na postoju po podpięciu pod komputer fachowiec nic nie zauważył, porównał do tabel odchyłki i powiedział że są bardzo dobre. I takich wtrysków to on by nie ruszał.
  15. pdasiek

    Drgania

    W moim przypadku występują praktycznie caly czas. Do 80km/h niewyczuwalne w ogóle. Skrzynie u mnie skreslam bo na zimnym jest ok. Druga sprawa ze jadąc 80 km/h i zrzucając biegi gora-dol wibracje SA praktycznie takie same pomimo różnych prędkości obrotowych
  16. pdasiek

    Drgania

    Drgania od silnika. Kola byly zmieniane i to samo. Zaznacza ze na zimnym jest ok. Co eliminuje od razu zawieszenie oraz kola. Dwumas byli wymieniany 30.000 temu. Może to ten EGR. W ciągu 6 MSC 2x wylaczylo mi turbinę. Blad zbyt wysokiego ciśnienia. Może ma to jakiś związek z tymi drganiami.
  17. pdasiek

    Drgania

    kolego mam to samo, silnik BLB skrzynia multitronic. Dodam że u mnie na zimnym jest ok. a ja się rozgrzeje to wysŧępują harmoniczne drgania (1s dobrze 1 s wibracje) głównie w zakresie 1800-2500 na biegach 4-7 od czasu kiedy kupiłem auto wymieniłem wahacze przód, półoś która miała luzy, układ hamulcowy, olej, filtry, bez jakiejkolwiek poprawy. Wtryski podczas postoju sprawzone i mechanik mówi że są jak nowe. Ciekawe jak by komputer pokazał pod obciążeniem.
  18. Witam, mam problem, kupiłem audi a4 b7 i mam problem z drganiami. Silnik to 2.0tdi i skrzynia multitronic. Początkwo objawiało się to drganiami przy przyśpieszaniu i hamowaniu. Oddałem auto do warsztatu wymienili mi dwa dolne wahacze i jeden górny. Drgania ustały znacznie jednak mimo wszyskto występuje problem. Opiszę dokładnie jak wygląda sytuacja. do ~70 km/h brak jakichkolwiek drgań, samochodzik płynie. Powyżej 70 km/h przy utrzymywaniu stałej prędkości występują cykliczne drgania, dajmy na to 2s drań nie ma 2 s się pojawiają. Jeżeli przełącze na tryb ręcznej zmiany biegów, i przerzuce biegi w dół jest to samo, nic się nie zmienia (czyli w całym zakresie obrotów problem występuje). Jeżeli odpuszcze gaz i zaczne hamować silnikiem drgania ustępują całkowicie! Przy przyśpieszaniu drgania się nasilają i występują cały czas. Jak jest auto rozgrzane to na postoju co jakiś czas silnikiem zarzuci, jakby wypadał zapłon co 5-10s, praktycznie niewyczuwalne ale jednak. Dodam że jak kupiłem auto po podłączeniu pod komputer był błąd grzania 1 świecy, jednak po skasowaniu błędu nie pojawił się on ponownie. Fakt że temperatury mamy teraz dodatnie. Auto pali od strzała. Dodam że problem występuje zarówno na oponach zimowych jak i letnich, koła wyważone miesiąc temu. Wydaje mi się że może to być problem z ukłądem paliwowym, wtrysk może kuleje stąd taka nierówna praca? Może ta świeca? Pomoże ktoś.
  19. pdasiek

    a4 b6 18" felgi

    powiedzcie panowie jak wyglądają nasze audi a4 na kołach 18" i zwykłym zawieszeniu. Może ktoś ma jakieś foty swojego auta na takim setupie. Wcześniej miałem tylko BMW i zawsze na większych kołach musiała iść w parzę duża gleba bo wyglądało to komicznie. Planuje 18" do a4b7 ale chciałbym zostawić zawias ori (żona często jeździ, z resztą dzidzia z tyłu i wolałbym pozostawić troszkę komfortu)
  20. U mnie już problem zdiagnozowany, czeka tylko na naprawę: - pukanie które występowało przy hamowaniu i ponownym ruszeniu: Niedokręcone sanki pod silnikiem! część śrub (łącznie jest ich chyba 12, 4 łapy po 3 śruby) prawie że luźno latało, skutkowało to tym że przy hamowaniu\przyśpieszaniu sanki poruszały się na tyle na ile pozwalały otwory na śrubę. Dokręcone i pukanie ustało. - Co do wibracji to powody są 2: 1. Luz na przegubie wewnętrznym, około 1cm lewo prawo. 2. Bicie na oponie (ta sama strona gdzie jest wadliwy przegub) albo kiedyś nie zadziałał ABS, albo ten przegub ją załatwił o ile jest to możliwe, Na podnośniku jak koła zaczęły się obracać było widać dusyć dużą jajowatość tej opony (felga w osi) Dodam że przy podniesionym przodzie jak koła przednie zaczęły się obracać (prędkość około 20-30 km/h) wibracje występowały na budzie auta! Co do sanek to przy wymianie przegubu ustawią mi te sanki w osi z zawieszeniem\autem, ponoć są jakieś otwory na kołki ustalające żeby wyosiować te sanki. Swoją drogą jak one mogły się aż tak odkręcić? chyba ze ktoś kiedyś nie dokręcił (zdejmował miche? silnik?, do wymiany wahaczy raczej tego nie zdejmowali), mechanik jeden śmiał się że musiała być jakaś ćwiara wspawana Kupiłem kompletną używaną półośkę za 100 zł na gwarancji 30 dni, nowa 1200 zł. W poniedziałek wymiana opiszę czy problem znikł w 100%. Jeżeli po wymianie półośki problem jeszcze będzie występował to zakupie opony, jak po zakupie opon będzie to samo to znowu będzie szukanie... ale jestem dobrej myśli. Dziś wymieniono mi półośkę, używana, 120 zł z przesyłką, nowa 1200 zł, drgania ustały, delikatnie są wyczuwalne ale to naprawdę delikatnie w przedziale 80-100 ale podejrzewam ze to opona lewa która jest jajowata
  21. a jak tam z dymkiem przy przyśpieszaniu? ile zapłaciłeś za taki program
  22. łącznik stabilizatora raczej by zauważył mechanik że ma luzy. Sprawa wyglądała tak że jak kupowałem Audi to sprzedający mówił że lekko wibruje auto przy przyśpieszaniu i że jest świeżo po przeglądzie i zawieszenie jest ok, i obstawia przegub. Moi mechanicy powymieniali mi niby wahacze bo miały luzy ale dalej jest to samo. Najbardziej stuka jak na skręconych kołach jak szybko cofam. No i te wibracje które występują nawet na idealnie gładkiej drodze, a jak odpuszcze gaz i hamuje silnikiem jest super, zero bicia wibracji itp. No nic póki co jadę na porodówke z żoną w przyszłym tygodniu może pojadę na ścieżkę na stacje kontroli pojazdów. Jakie przeguby polecacie i jaki mam w a4 2.0tdi multitronic 2005. (info przy avatarze)
  23. oj, mój błąd. Wymieniłem 4 wahacze nie przeguby, już poprawiłem. Co do tłumika to na pewno odpada. Co do luzów na drążkach itp to 2 mechaników nie znalazło kompletnie nic. Na stacji sprawdzą mi te przeguby? Na ścieżke mogę wjechać, dużo nie kosztuje - tylko zębym znowu nie usłyszał "panie tu nie ma się do czego przyczepić"
  24. Witam, mam problem w moim audi. Byłem u jednego mechanika (najlepszy w mieście) wymienił mi 4 wahacze (1000 zł) i dalej to samo. Drugi posprawdzał wszystko pojeździł i mówi że dla niego wszystko jest ok, luzów nie ma. (Fakt że wtedy aż tak nie stukało) Objawy: Po hamowaniu do małej prędkości, jak dodam gazu energicznie słychać stuknięcie. Jak skręcam koła i mocno ruszę to też stuknie 2-3 razy. Jak jadę do tyłu bardziej. Jak przyśpieszam powyżej 80 km\h czuć wibrację\jak hamuje silnikiem bądź utrzymuje prędkość nic nie bije. Mechanicy sprawdzali niby łożyska szarpiąc kołem na boki i nie znaleźli nic. Dla mnie od początku to wygląda na przegub. A wy z "fusów" co byście wywróżyli?
  25. pdasiek

    Naprawa pompy vacum

    wiesz co , mój mechanik mi to kupował na zamówienie w sklepie motoryzacyjnym. Nie podeśle linka niestety. Wspominał mi że ludzie o tym nie wiedzą ale że są takie zestawy, nowa pompa to spory wydatek. Dlatego zaryzykowałęm i się opłaciło
×
×
  • Dodaj nową pozycję...