Treść opublikowana przez xxchadaxx
-
A4 B5 1.8 ADR Logi statyczne do kontroli
Witam Czy mógłby mi ktoś skontrolować logi statyczne? Auto rozgrzane do 90stopni, wszystko powyłączane (radio, klima), brak błędów poza czujnikiem abs i pompką centralnego. Mam wrażenie dziwnej pracy silnika na biegu jałowym, auto czasem przygaśnie, na zimnym podczas wciśnięcia gazu zdarza mu się często przygasnąć. http://vaglogi.pl/log-000_4N4mv0.html
-
Dziwne odgłosy podczas jazdy
Ktoś coś jakieś porady? Wczoraj gdy trochę popadało ten dźwięk i piski ustąpiły
-
Dziwne odgłosy podczas jazdy
Witam Mam problem z audi, podczas wciskania i puszczania gazu słyszę ocieranie z silnika, gdy jest sucho i ciepło pojawia sie podczas tego ocierania delikatny pisk. Długo szukam już rozwiązania tego problemu i niemogę znaleźć. Gdy wcisnę sprzęgło ocieranie znika, gdy wcisnę gaz lub puszczę pojawia się, jest również podczas szybkiego przyspieszania i gdy są nie równości, jednak gdy wcisnę sprzegło na nierównościach przestaje być słychać. Audi a4 b5 1.8 adr Wymieniłem wszystkie poduszki silnika, wachacze, amortyzatory, przeguby zewnętrzne, pompę wspomagania, gumy tłumika. Osłona żadna nie dotyka tłumika, wszystkie są dokręcone. Dodaje link do odsłuchu tych dźwięków, liczę na Waszą pomoc, nie wiem już gdzie szukać http://www98.zippyshare.com/v/7YyiwyN9/file.html
-
Dziwne odgłosy zawieszenia?
Problem rozwiązany;) Dla tych co może mają podobne problemy, do wymiany wszystkie gumy tłumika, dodatkowo po montazu gazu opuścili mi osłonę na tłumikiem gdyż prowaddzili tam wężyk, oraz przepalone złącze elastyczne.
-
Dziwne odgłosy zawieszenia?
ktoś coś wie?
-
Dziwne odgłosy zawieszenia?
Witam W mojej audi pojawiły się dziwne odgłosy "skrzypienia" "piszczenia" podczas gdy zmieniam bieg i wciskam i puszczam sprzęgło, oraz np gdy zdejmę nogę z gazu, dzieję się tak na nierównej drodze. Takie odgłosy zaczęły się gdy rok temu oddałem auto do wymiany pompy oleju ( nie trzymała ciśnienia). Z początku myślałem że to może zawieszenie lub poduszki, dźwięk ustępuje gdy pada deszcz. Ostatnio wymieniłem kompletne zawieszenie, amortyzatory, wachacze, wszystkie poduszki amortyzatorów oraz silnika, ale niestety odgłosy są dalej. Zastanawiam się czy to może czasem nie zużyte gumy, wieszaki tłumika? Dźwięk jest raz z tyłu silnika (przy katalizatorze) raz słychać go z tyłu auta. Napewno mam cieknącą pompe wspomagania i wyje ale sądze że to nie ma nic wspólnego z tym. Kolejne pytanie, gdy miałem wymianianą pompę oleju, miałem wykonywane płukanie silnika, po wymianie pompy oleju i płukaniu, na wolnych obrotach, oraz podczas zmiany biegów słychać takie siorbanie z silnika, co to może być? Dźwięk skrzypienia postaram się nagrać i wrzucić, sądze że będzie go słychać, jednak tego siorbania raczej wątpie. Audi A4 B5 1.8 ADR 1998r 125km
-
Analiza błędów, 1.8 adr
ok dzięki za pomoc, będę miał chwilę to wymienię i dam znac a powiedz mi mniej więcej jeszcze gdzie go szukac, z której strony
-
Analiza błędów, 1.8 adr
15-20 tys km temu
-
Analiza błędów, 1.8 adr
A ten wałek rozrządu można jakoś ustawić? Czy trzeba rozrząd wymieniać?
-
Analiza błędów, 1.8 adr
Dzięki za odpowiedź a co z błędami które nadal mi wyskakują, pomimo kasowania, oraz mniej więcej gdzie szukać ich przyczyny? 18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low P1602 - 35-10 - - - Intermittent 17953 - Shareware Version. To Decode all DTCs P1545 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent 17967 - Shareware Version. To Decode all DTCs P1559 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent 01120 - Camshaft Adjustment 1 04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent Dodam że po ich wykasowaniu i odpaleniu auta, chwilowo zaczął mi mrugać wykrzyknik, ale to możliwe dlatego że mam czujnik ABS uszkodzony, jednak po chwili mrugała kontrolka oleju 3-4 razy, stan oleju jest napewno, był zmieniany tydzień temu
-
Analiza błędów, 1.8 adr
Przepraszam, za bardzo się wczytałem w temat i pomieszałem pojęcia Oczywiście chodzi o błędy
-
Analiza błędów, 1.8 adr
Witam Sprawdziłem swoje auto VAG-iem i pokazało mi 4 błędy, wcześniej gdy sprawdzałem były inne lecz nie wróciły. Proszę o analize, niżej dodam również te które były wcześniej ale po skasowaniu nie wróciły. Błędy które znikły po skasowaniu: 17972 (p1564) -idle seed controller throttle pos - sporadyczny 17867 (p1559) - ide speed controlle-sporadyczny 17916 (p1508) - nie znany kod błedu 17735 (p1327) - cyl. 3 knock control limit attained - sporadyczny 17736 (p1328) - cyl. 4 knock control limit attained - sporadyczny 16500 (p0116) - engine coolant temperature circuit range/performance - sporadyczny Proszę o analize
-
[B5 ADR] Czyszczenie przepływomierza - FOTOSTORY
mógłby ktoś odświeżyć zdjęcia
-
Efekt zmiany koloru podświetlenia zegarow z czerwonego na białe ala' polift
hmm a ciekawe jakbym wtedy zamalował to pomarańczowym markerem
-
Efekt zmiany koloru podświetlenia zegarow z czerwonego na białe ala' polift
A co w przypadku gdy poprzedni właściciel, mało myślący zamalował markerem kontrolkę od ABS. Otóż uszkodzone są obydwa czujniki tylnich kół, nie myślący poprzedni właściciel zamalował markerem kontrolkę od ABS zamiast wyjąć żarówkę jeśli chciał to ukryć, na szczęście zauważyłem to gdyż byłem po auto w godzinach 16-18 i przed podpisaniem umowy zauważyłem prześwity na liczniku, oczywiście zszedł z ceny wtedy ;D. Moje pytanie, czy jeśli zmaże ten marker perfumem, zmywaczem to zmaże się ten pomarańczowy kolor z kontrolki ABS czy zostanie?
-
Montaż Sterownika Centralnego Zamka z pilota
Czyli kupie pompke do której mogę zakodować pilot, kupuję kluczyk z pilotem, przekładam pastyle immo oraz grot z mojego pilota do tego zakupionego i programuje pilot z pompką? Dobrze rozumiem
-
Montaż Sterownika Centralnego Zamka z pilota
Więc jeśli mam pompkę centralnego która nie obsługuje pilotów, i zmienię ją na inną która obsługuje bez problemu będę mógł dorobić kluczyk z pilotem? Nie zmienia się wtedy PIN ?
-
Wężyk wychodzący z pokrywy zaworów
Wielkie dzięki za informacje. Dziś patrzyłem w silnik i stwierdziłem że najlepszym wyjściem będzie rozkręcić kolektor. Przyświeciłem trochę i zobaczyłem że odma troszkę się poci więc przy okazji wymienię za jednym razem, zauważyłem te gumy na kolektorze o których piszesz udało mi się im przyjrzeć, myślę że u mnie w złym stanie (sparciałe) nie są . Jakby co będę pisał. Sądzę że przez wyciek na odmie czuć zapach benzyny w środku.
-
Wężyk wychodzący z pokrywy zaworów
Ok czyli trochę więcej przy tym pracy, poczekam na dłuższą chwilę wolnego i się wezmę za to. A Ty co proponujesz rozebrać przepustnice, alternator czy kolektor? Co łatwiej?
-
[ALL B5] Naprawa uchwytu do napojów w tunelu środkowym
Proszę również o odświeżenie zdjęć
-
Wężyk wychodzący z pokrywy zaworów
Przyjrzałem się dokładnie temu wężykowi i mniej więcej jaki idą do odmy. Znalazłem nad filtrem oleju dwa wejścia, jedno akurat by pasowało na ten wężyk, drugie troszkę większe i bardziej szpiczaste , co więcej z jednego do drugiego wychodzi jakiś kabelek, drucik? są nim połączone jednak wątpie by w tym szła jakaś elektryka. Czy to coś związane z tym wężykiem? Próbowałem znaleźć jakąś rozpiskę i szukałem silnika żeby móc pokazać na forum jednak nie znalazłem nic odpowiadającego a z aparatem ciężko tam dojść.
-
Wężyk wychodzący z pokrywy zaworów
Dzięki za pomoc w poniedziałek zerknę według tego schematu. Patrzyłem u znajomego na silniku 97r 1.8 i też tego nie miał. Tylko dlaczego ktoś wyciągnął i zaślepił? Jaki to miało cel
-
Wężyk wychodzący z pokrywy zaworów
Witam Podczas wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów, zauważyłem wychodzący z pokrywy wężyk, długość około 50cm, na końcu zaślepiony śrubą. Jest na nim minimalny wyciek, zapach podchodzący coś pod benzynę zmieszaną z olejem. Do czego on powinien być wpięty? Szukałem na forum, internecie, próbowałem znaleźć taką pokrywe ale niestety bez efektu. Otwór węzyka w środku ok. 5 mm. Po odpaleniu silnika czuc delikatnie wychodzące nim powietrze Dodam że w aucie podczas zatrzymania i ruszania np spod świateł czuć w środku benzynę. Daję zdjęcie podglądowe z internetu w którym miejscu jest podłączony oraz jak był pooprowadzony. Czerwony- mniej więcej miejsce w którym znajdował się w pokrywie Zielony- tak był mniej więcej prowadzony i włożony przy lampie Silnik 1.8 ADR 1998r.