Treść opublikowana przez b-rad
-
Montaż Webasto, jaki piec wybrać? TDI AVG Polift
Witam, zamierzam w swojej A4 założyć ogrzewanie postojowe. Najlepiej chciałbym typ pieca który ma wbudowaną pompkę obiegu cieczy oraz pompkę paliwa. Myślałem nad DW50, bądź oryginalnym piecem z Citroena Evasion 2,0hdi. http://allegro.pl/evasion-jumpy-806-2-0-hdi-01r-webasto-i5082748347.html Czy zamiast zakładać zegary da się odpalać piec poprzez taki sterownik na pilota? : http://allegro.pl/radiolinia-4-przekazniki-zdalne-sterowanie-12v-24-i5305020914.html Widziałem, że na forum krążyły jakieś schematy oraz opisy z podłączania piecyka. Posiada ktoś z kolegów to ? Pozdrawiam
-
Kodowanie skryzni AG4
Tak się składa, że przekodowałem swoją skrzynię dziś na 00010. Nie wiem jakim cudem ale teraz trójka wchodzi aksamitnie. Bez żadnego szarpnięcia. I to za każdym razem. Po prostu nie czuć kiedy się zmienia. Miałem też na chwilę tryb sportowy. Racja przewala biegami 4x szybciej aczkolwiek po co charakterystyka skrzyni w dieslu gdzie zmienia biegi przy 4500-4600.... przy butowaniu oczywiście. U mnie zostaje tryb ekonomiczny, zobaczymy jak to będzie jeździło. Spalało itd. Przy spokojnej jeździe jest fajnie, w końcu przy 40-45 km/h nie mam 2600 obrotów a 2000.
-
Automat 1.9 tdi AG4
Witam, gdy kupiłem auto w połowie lipca, wymieniłem od razu olej + filtr w skrzyni. Olej febi, filtr febi. Wszystko w miarę wporządku. Skrzynia jakoś idealnie nie działała ale bez wiekszych problemów. Od jakiegoś czasu gdy dojeżdżam do skrzyżowania nie zawsze zapnie się jedynka po zatrzymaniu. Dopiero po dodaniu gazu. Gdy jest zimny rano jest brak pełzania ale to podobno norma w AG4. Filtr był oryginalny z wybitym rokiem 1999. Nie mam pojęcia czy ktoś olej wymieniał czy nie. Chciałbym jeszcze raz go wymienić bo stary był czarny. A zastanawiam się czy wyjąć kasetę i ją wyczyścić. Na co zwracać uwagę? Pozdrawiam.
-
Schamat instalacji elektrycznej subwoofera
Witam, panowie Kupiłem skrzynkę magnat bassreflex 300A z wbudowanym wzmakiem. Chcialbym to podłączyć pod zasilanie oryginalnego suba a sygnał puścić z tylnych głośników bo mam wejśćie High Input. Przejdzie to ? Czy lepiej ciągnąć grube kable z komory silnika prosto z aku ?? Nie chodzi mi o jakieś wielkie pierd.... w plecy ale trochę lepszy bass niż w oryginale jest.
-
Problem z turbo 0.3 non-stop
A jakie masz żądane?
-
A4 b5 Avant Wyciszanie Ori subwoofera?
Ok, a co myślisz o wyciszeniu ? Mam wrażenie, że jeśli głośnik pompuje w sam głuchy plastik to basu nigdy dobrego nie będzie. No i myślałem o wyklejeniu boczka specjalnym filcem żeby wyeliminować trzeszczenie itd. Czy subwoofer bose dużo lepiej gra od nokii ? Sorki za post pod postem, ale nie będę zakładał nowego tematu. Mam takie pytanie: czy do oryginalnego subwoofera nokii są pociągnięte od radia takie same przewody jakie potrzeba do podłączenia "tuby i wzmacniacza"?? Sygnałowy + zasilanie ??
-
1.9 TDI chip tuning przy 4biegowym automacie
Cześć, Sam posiadam takie audi z silnikiem AVG, zastanawiałem się nad chipem, ale zacząłem od podstaw czyli czyszczenie dolotu, zaślepienie egr + dawka nastawnika z 4,6 na 3.0-3.2. Jest całkiem spora różnica. Najbardziej czuć różnicę powyżej 130-140 gdzie kiedyś był już mułowaty. Sprawdz też przepływkę bo one lubią zaniżać. I dopiero po tym wszystkim pomyśl nad chipem. Skrzynia jest charakterystyczna aczkolwiek czasami lepiej przyśpiesza trzymając pół gazu niż cały, bo nie kręci go powyżej 3800. Po za tym na forum pisano o przekodowaniu skrzyni na tryb sport ale ja sam osobiście nie znalazłem nigdzie jak się to robi i co to do końca zmienia. Pozdrawiam.
-
Pedał gazu nie reaguje
Musisz wyjąć komputer i jego obudowę, uszczelnić otwór pomiędzy komorą podszybia a obudową kompa i będzie ok. Tamtędy woda leci na elektrykę w kabinie.
-
Wymiana przednich głośników, pomóżcie
Jakie miałeś poprzednio ?? Nokie ? Napisz jak grają bo moje ostatnio zaczęły również charczeć.
-
Wymiana oleju, automat A4 B5 96r
Jakbyś mógł to opisz mniej więcej jak to powinno wyglądać.
-
Wymiana oleju, automat A4 B5 96r
Zrobię ze 2-3 tyś i wymienię znowu całość, tak jak piszesz poluzowując sterownik, to wystarczy tylko popuścić te śruby imbusowe??
-
Wymiana oleju, automat A4 B5 96r
Więc tak, auto ma 255 przebiegu, 99r. Zlalem stary (około 2l.) olej, zdjąłem miskę i patrzę a tam filtr z 1999r. Olej Czarny ale nie jakiś mocno brudny, wymyłem miskę, uszczelkę, zakładam wszystko. Wlewam olej weszło 1.7l i przelało rurką. Opaliłem go przewajchowałem z 10x biegami na każdym zatrzymując się po 10s. dolalem jeszcze 0.7l aż przeleje znowu rurką i w sumie weszło 2.4l a nie jak czytałem 3-4 litry... Skrzynia chodzi jednak ok. Nawet lepiej niż chodziła. Ale co z tą ilością oleju ?
-
Wymiana oleju, automat A4 B5 96r
WItam panowie, aby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj Powyższy filmik dotyczy skrzyni biegów audi a3 i jest to inna skrzynia aczkolwiek o tej samej zasadzie działania. W a3 silnik jest w poprzek w a4 wzdłuż jednak przy zachowaniu powyższej procedury będzie wszystko w porządku ?
-
A4 b5 Avant Wyciszanie Ori subwoofera?
Witam, ostatnio tak myślałem nad oryginalnym subem który posiadam. Bass z niego nie jest głęboki, lecz płyki. Co myślicie o jego wyciszeniu ?? Obudowe ma plastikową i niestety nie tłumi tak jak powinna. Zastanawiałem się nad oklejeniem jej zew bądź wew. Matami wygłuszającymi. Warto się w to bawić ?? Drugą moją wizją w tym temacie to podłączenie skrzynki basowej z wbudowanym wzmakiem i wejściem high input. Czy wtedy będę mógł pociągnąć zasialnie i sygnał z ori suba ?? Nie zależy mi na jakims mega basie ale taka skrzynka w stylu pejdżing itd. będzie dużo lepiej grala. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
-
A4 B5 99' LIFT <AVG> Automat
Możesz przybliżyć temat? Kodowanie Vagiem ogarnę ? Na początek planuję czyszczenie dolotu + zaślepienie egr Zastanawiałem się nad wycinką kata, aczkolwiek żal mi tego trochę bo całe auto jest w oryginale nic nie dłubane. Nastawnik teraz w okolicach 5mg jest na obrotach jałowych.
-
Poduszki Skrzyni aut. Olejowe czy Gumowo metalowe?
Witam, posiadam a4 b5 99r pełen lift, Silnik AVG 110km ze starą 4 biegową aut. skrzynią biegów. Mam taki problem, że podczas utrzymywania stałej prędkośći albo przy delikatnym hamowaniu silnikiem czuć delikatne wibracje i buczenie w kabinie ( tak jakby silnik opierał się o podłużnicę itd. Poduszki skrzyni mam zwykłe gumowo metalowe i mają pęknięcia małe. Aczkolwiek trzymają. Przy dodawaniu i odejmowaniu gazu delikatne szarpnięcie. Zamówiłem poduszki SWAG olejowe, jednak chciałbym się zapytać Was koledzy jakie powinny być w oryginale ? Olejowe wszystkie ? Zastanawiam się czy to Flywheel nie wysiada. Pozdrawiam.
-
A4 B5 99' LIFT <AVG> Automat
Witam kolegów, posiadam audiczkę b5 avant z silnikiem avg i skrzynią automatyczną 4 biegowa - stary typ. Skrzynia bardzo ogranicza możliwości silnika. Taki typowy mułek z niego. Zastanawiam się nad chipnięciem. Robił ktoś program z taką skrzynia? Jak to wygląda w praniu?? Jedna z hamowni odmówiła po usłyszeniu że to 4 biegi... Nie chodzi mi o jakiś drastyczny wzrost mocy ale bardziej dopasowanie programu do charakterystyki skrzyni. Przy pedale w podłodze zmienia biegi przy 4500obr. gdzie od 4tys nie ma już mocy. Myślałem o wzmocnieniu góry obrotów. Mieliście doświadczenia z tym autem i tą skrzynią ? Czy lepiej sobie odpuścić?