RADWQ5

• Paliwo

Osiągnięcia RADWQ5

Reputacja

1. Mam S-tronica w Q5 2.0 tdi. Ogólnie skrzynia jest ok. Ale z moich obserwacji i tego co znalazłem w dokumentacji to ta skrzynia musi "ciągnąć" na postoju bo sobie ktoś tak wymyślił w Audi... Polega to na tym, że w korku samochód ma symulować jazdę jak w klasycznym automacie z konwerterem. Z tego co znalazłem gdzieś w necie to od 0 do 5NM sprzęgło K1 cały czas ciągnie na postoju (w vcds się to da sprawdzić), jak znajdę źródło tej informacji to wrzucę tu. Auto ma być lekko spięte aby płynnie ruszało przy puszczaniu hamulca, nie ma praktycznie całkowitego rozsprzęglenia skrzyni stąd to spalanie na postoju. Jeśli tylko silnik się nie dusi, a skrzynia zmienia biegi prawidłowo to ja bym nie szukał dziury w całym i nie wywalał kasy na wymiany. Lepiej poszukać dobrego magika od dsg on będzie wiedział lepiej niż ASO czy mechatronika działa poprawnie .Wg mnie po prostu ten typ tak ma. Od 2012 jest S-tronic II generacji, może w nim jest już inaczej ale nie miałem okazji jeździć takim. Poza tym nie mam problemów ze skrzynią, wszystko działa płynnie i szybko. Na D zawsze rusza miękko, żeby ostro ruszyć to tylko z S.
  2. RADWQ5

S-Tronic dźwięk

S-tronic to specyficzna skrzynia... Audi sobie wymyśliło, że na wrzuconym biegu skrzynia ma lekko ciągnąć (delikatnie załączone sprzęgło) przez to dźwięk jest zawsze inny na D niż na N i P. W teorii napęd ma być całkowicie odcięty, w praktyce sprzęgło jest minimalnie załączone, to jest taka gotowość do ruszenia. Moment obrotowy załączania jest oczywiście ograniczony, w vcds można zaobserwować, że jest pewna wartość Nm (chyba od 1Nm do 15Nm) na sprzęgle cały czas gdy stoimy na D.
  3. W nowszych np. S-tronic w skrzyni jest zapisany czas działania (o ile nie była zmieniona wraz ze sterownikiem) i wtedy przebieg na blacie/godziny skrzyni i mamy średnią prędkość 35-55 to realny wynik i oczywiście porównujemy ze średnią z liczników
  4. RADWQ5

VAS 5054 - czy warto ?

Jak coś to mam 15.7 sprawdzony, oddam za 200zł. Warto bo działa jak należy i wszystko co potrzeba da się nim zrobić.
  5. Czy ktoś testował to: Enable Optical rear parking for cars without front parking sensors [10 - Park/Steer Assist] [16 - Security Access - 71679] do it [07 - Coding] Byte 0 - Bit 4 change 0 to 1 wizualizacja samego tyłu, ciekawe czy działa z concertem?
  6. Witam Posiadam Q5 z concertem. Chiciałybym zamontować telefon z części z allegro, moduł np. 8t0 862 335D , moje pytanie czy fabryczny zestaw wspiera AD2P czyli muzyke z telefonu? Z tego co pisze carsystems to wspiera ale czy ktoś może to potwierdzić? Jeśli miałbym wybierać w nowym to raczej zestaw fiscona, te same pieniądze i ma wsparcie AD2P.