Treść opublikowana przez audiER
-
Nie działa tempomat A4 b6
Dzięki koledzy, okazał się walnięty czujnik sprzęgła (na postoju 100 zamiast 000) po wcisnieciu hamulca tylko 111. pozdrawiam
-
Brak klimatyzacji po wymianie rozrządu a4 b6 1.9 tdi avb
Dzięki za info
-
Dziwna sytuacja z klimatyzacją A4 b6 1.9 tdi avb
Wiem, że nie powinien ale to zrobił. Ok, ale wczesniej nawet przy wyłączonej klimie śmierdziało (jak bylo wlaczone ogrzewanie) a teraz nie. Wcześniej jak klimatyzacja chodziła to nie smierdziało (tylko kilkanascie sekund po jej wlaczeniu czuć było nieprzyjemny zapach). Kompleksowe odgrzybianie w moim wypadku wiaze sie z demontazem calej deski i dostaniem sie do parownika - wyczyszczeniem go jakas chemia lub wymiana na nowy czyli ogromne koszty.
-
Dziwna sytuacja z klimatyzacją A4 b6 1.9 tdi avb
Cześć. Koledzy dziwna sprawa. Od dłuzszego czasu czuć było nieprzyjemny zapach z układu (przy wlaczonym ogrzewaniu śmierdziało non stop, natomiast przy włączaniu klimatyzacji czuc bylo brzydki zapach przez kilkanascie sekund). Stosowałem juz wiele różnych srodków bezpośrednio do parownika, po niektorych np. Wurth smrod znikal na kilka miesiecy, pozniej sytuacja wracala. Ostatnio wymieniono mi rozrzad w samochodzie i mechanik rozlaczył układ, zlal czynnik itp. Teraz klimatyzacja sie nie załącza (bo nie doładowałem jej jeszcze), ale co najdzwniejsze nie ma juz wcale brzydkiego zapachu z układu - od uruchomienia wieje normalne powietrze. Co to moze byc? Jak myslicie?
-
Nie działa tempomat A4 b6
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/283882-wymiana-czujnika-polozenia-pedalu-sprzegla/page-2 Dzięki kolego, za jakis czas sprawdzę i dam relację. Pozdrawiam
-
Nie działa tempomat A4 b6
Koledzy błędy sprawdziłem i zadnych nie ma. Tempomat nadal nie dziala. Jakies propozycje?
-
Wymiana rozrządu i nowe wartości w kanale 004 bloku silnika A4 b6 1.9 tdi AVB
Ok dzięki. Pojezdzę trochę i zobaczę czy stare ustawienia były lepsze. Zobaczymy jak ze spalaniem będzie. Pozdrawiam
-
Czy przy braku czynnika i oleju w układzie ma prawo wystepować błąd czujnika G65? A4 AVB 1.9 tdi
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
-
Wymiana rozrządu i nowe wartości w kanale 004 bloku silnika A4 b6 1.9 tdi AVB
Panowie jestem po wymianie rozrzadu. Mechanik wymienial go metoda z blokadami, jednak ani przed ani po wymianie nie sprawdzał auta programem diagnostycznym. Zrobilem 004 na rozgrzadnym silniku i wyszły mi nst. wartości: Spec start of inj. -0,0 ATDC Spec inj duration 6.1 KW Synchro. angle 2.8 KW Wszystko wydaje sie byc w normie tak jak producent przewiduje, jednak duzo czytalem o tym, ze synchro powinno byc blisko 0.0 KW. Zauwazylem za po wymianie silnik chodzi duzo ciszej, moze minimalnie gorzej sie wkreca na obroty. Z uruchamianiem tak samo dobrze jak przed wymiana. Przy gaszeniu nie podrzuca silnikiem jak dawniej. Spalanie chwilowe na postoju na vagu 0,8 l/h. Czy zostawic tak jak jest czy cos kombinowac?
-
Czy przy braku czynnika i oleju w układzie ma prawo wystepować błąd czujnika G65? A4 AVB 1.9 tdi
Czy przy braku czynnika i oleju w układzie klimatyzacji normalne jest to, że wyrzuca błędy czujnika G65? Oto one: Wszystko pojawilo sie po wymianie rozrzadu, mechanik mówił, że wystarczy nabic układ i bedzie ok, bo on ten czynnik musial (a wcale nie musial) spuscic przy wymianie rozrzadu. 00819 - High Pressure Sensor (G65) 30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent 00819 - High Pressure Sensor (G65) 07-10 - Signal too Low - Intermittent
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Panowie odkopuje troche temat. Czy przy braku czynnika i oleju w układzie klimatyzacji normalne jest to, że wyrzuca błędy czujnika G65? Oto one: Wszystko pojawilo sie po wymianie rozrzadu, mechanik mówił, że wystarczy nabic układ i bedzie ok, bo on ten czynnik musial (a wcale nie musial) spuscic przy wymianie rozrzadu. 00819 - High Pressure Sensor (G65) 30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent 00819 - High Pressure Sensor (G65) 07-10 - Signal too Low - Intermittent
-
Brak klimatyzacji po wymianie rozrządu a4 b6 1.9 tdi avb
Mam nadzieję, że nie uszkodził mi spręzarki. Bo świeci się ECON i nie chłodzi. Dzwonilem przed chwila do niego i zarzekal sie, ze czynnik musial spuscic, i ze w b5 nie ma takiej potrzeby a w b6 juz jest. Powiedzial, ze wystarczy ze doladuje czynnik i wszystko ruszy. Januszem strasznym nie jest bo gdzies w stodole nie robil. No nic, trzeba sprowoadc doladowac i przy okazji sprawdzic szczelnosc. Pozdrawiam
-
Brak klimatyzacji po wymianie rozrządu a4 b6 1.9 tdi avb
Witajcie koledzy Dzisiaj odebralem samochod po wymianie rozrzadu i mechanik powiedzial mi, ze musieli spuscic czynnik chlodzacy z klimy do wymiany rozrzadu. Powiedzcie mi czy to sie robi, czy oni cos pochrzanili. Zmieniali dodatkowo pasek od alternatora i klimatyzacji. Prosze o odpowiedz
-
Jakie logi po wymianie rozrządu? A4 B6 1.9 TDI AVB
WItajcie, koledzy jaki zestaw logów zrobić po świeżo wymienionym rozrządzie (napiecie paska itp)? Podpowiedzcie proszę. Pozdrawiam
-
Wymiana rozrządu A4 b6 1.9 tdi avb [Lublin i okolice]
Szukam taniego zakładu i dobrego do wymiany rozrzadu w mojej b6 avb. Coś polecicie? Tylko nie z cenami jakie slyszalem 400 - 450 zł..
-
Wymiana rozrzadu w B8 TDI
Polecam serwis http://www.gorzym.pl, wszystko tam robię, tylko ważna kwestia. aby ustalić cenę przed wykonaniem usługi (zazwyczaj wychodzi taniej niz u konkurencji) Pozdrawiam
-
A4 B6 Lampka podświetlenia rejestracji-POMOC
Możesz wymienić samą lampkę, tania sprawa
-
Maglownica - płyn
A jak myślisz, nie będzie to miało negatywnego wpływu na pompę wspomagania? Czytałem i u kolegów z b6 jakieś dziwne rzeczy zaczęły się dziać po wlaniu czerwonego.
-
Maglownica - płyn
Może być ten zasugerowany w karcie gwarancyjnej maglownicy? czy: Może być mineralny, zamiennik oryginału?
-
Maglownica - płyn
Witajcie, jestem świeżo po regeneracji magla w B6, niedawno ją odebrałem i zalecili mi, abym wlał płyn z normami ATF II D (co również określone jest w karcie gwarancyjnej naprawy maglownicy). Powiedziano mi również, że musi to być płyn czerwony. Natomiast mam pod maską zielony korek zbiorniczka płynu. Jaki płyn polecacie? Czytałem we wcześniejszych postach, że albo Ori albo Total lhm Plus, który jest koloru zielonego. Jednak jak to będzie się miało do ewentualnych napraw gwarancyjnych, jesli nie wleje tego czerwonego płynu? Proszę o odpowiedź, pozdro
-
Nie działa tempomat A4 b6
Nie mialem jeszcze dostępu do kabla, jak sprawdzę to od razu napiszę
-
Nie działa tempomat A4 b6
Jutro sprawdzę, w razie pytań będę pisać
-
Nie działa tempomat A4 b6
Witajcie koledzy, od jakiegoś czasu mam problem z tempomatem, nie mogę go uruchomić, nie załącza się żadna kontrolka. Czytałem coś o czujnikach hamulca/sprzęgła, gdzie i jak szukać przyczyny?
-
Samochód nie zagrzewa się tak jak powinien.
Termostat
-
Ciężkie odpalanie po dłuższym postoju (drgania silnika)
Świece żarowe ok?