Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak klimatyzacji po wymianie rozrządu a4 b6 1.9 tdi avb


audiER

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy

Dzisiaj odebralem samochod po wymianie rozrzadu i mechanik powiedzial mi, ze musieli spuscic czynnik chlodzacy z klimy do wymiany rozrzadu. Powiedzcie mi czy to sie robi, czy oni cos pochrzanili. Zmieniali dodatkowo pasek od alternatora i klimatyzacji. Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuszczać czynnik do wymiany rozrządu ? :facepalm: To jakaś nowa metoda ? Czy jak ...

Czynnik się spuszcza tylko w przypadku gdy masz jakiś problem z samą klimą. Do wymiany rozrządu a tym bardziej nawet paska napędzającego sprężarkę, odczynnika nie trzeba spuszczać.

Ewidentnie Pan Staszek coś spieprzył ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie uszkodził mi spręzarki. Bo świeci się ECON i nie chłodzi.


Dzwonilem przed chwila do niego i zarzekal sie, ze czynnik musial spuscic, i ze w b5 nie ma takiej potrzeby a w b6 juz jest. Powiedzial, ze wystarczy ze doladuje czynnik i wszystko ruszy. Januszem strasznym nie jest bo gdzies w stodole nie robil. No nic, trzeba sprowoadc doladowac i przy okazji sprawdzic szczelnosc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ściągnął przedni pas to na pewno rozpial chłodnice klimy i upuscil czynnik. I teraz kilka uwag jeśli rozpina układ to czynnik powinien odessac a nie w atmosferę wypuścić. Po drugie zapłacisz teraz za nabicie całej klimy i za gaz. Jeśli już chciał rozpiac klime to odsysa się czynnik robi co trzeba a potem spwrotem nabija wtedy płaci się tylko za usługę odessania i napełnienia za gaz juz nie.Po trzecie rozpial układ ja wymienił bym też osuszacz. Moim zdaniem powinien oddać ci kasę za nabicie klimy. Ps ja w b7 wymieniłem rozrząd dementujac pas przedni nie rozpinajac układu klimatyzacji dla chcącego nic trudnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ściągnął przedni pas to na pewno rozpial chłodnice klimy i upuscil czynnik. I teraz kilka uwag jeśli rozpina układ to czynnik powinien odessac a nie w atmosferę wypuścić. Po drugie zapłacisz teraz za nabicie całej klimy i za gaz. Jeśli już chciał rozpiac klime to odsysa się czynnik robi co trzeba a potem spwrotem nabija wtedy płaci się tylko za usługę odessania i napełnienia za gaz juz nie.Po trzecie rozpial układ ja wymienił bym też osuszacz. Moim zdaniem powinien oddać ci kasę za nabicie klimy. Ps ja w b7 wymieniłem rozrząd dementujac pas przedni nie rozpinajac układu klimatyzacji dla chcącego nic trudnego

Dzięki za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego do skraplacza I KOMPRESORA są węże giętkie a nie rurki żeby można było manewrować pasem przednim bez ściągania czynnika. zajrzyj sobie sam pod auto to sie przekonasz.

Po to masz POŁOŻENIE SERWISOWE pasa przedniego, które jest WYRAŹNIE opisane w ELSIE.

po prostu, mechanikowi się nie chciało przyłożyć do pracy i poszedł na łatwiznę

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...