Treść opublikowana przez mugolina
-
A4 b7 avant szyba tyl
Witam, jak myślicie ta szyba sama mogła strzelić ? Czy raczej nie ma szans i ktoś zrobił to specjalnie ?
-
A4 b7 popękane turbo
Ok, sprawdzę jeszcze ja w 100%
-
A4 b7 popękane turbo
A mechanicy wiadomo zawsze dla nich najlepiej zregenerować i skasować za wymianę
-
A4 b7 popękane turbo
Dobra teraz na weekend będę miał czas to ogarnę sobie kanał i wezmę sprawdzę jeszcze dokładnie dv, wyciągając je. Ale wydaje mi się, że raczej będzie dobre bo po przekreceniu regulacji wg wydaje mi się, że turbo jakby trochę wcześniej wstawało.
-
A4 b7 popękane turbo
Pewnie moje logi widziałeś to problem znasz, to tak: Sprawdzałem szczelność, jest minimalna na ezektorze. Później sprawdzałem n75 (podpięcie pod aku) i jest ok. Dv kolega mi sprawdzał gdzieś tam od kolektora dmuchal w wężyk jak się nie mylę (ciężki dostęp był od góry) No i później co robiłem to kat w dół no i turbo wygląda tak jak na filmiku. Wirnik luz miał na boki trochę, chodził bardzo lekko i o nic nie trze bo słuchałem czy o nic nie wadzi. Był minimalny luz na wg tzn wyglądało to tak, wcislem klapke było ok, po chwili znowu zrobiła się minimalne luźna, więc podkrecilem na wg żeby skasować ten luz (z pół obrotu przekrecilem) To tyle co robiłem. I chyba nic innego nie może być gdzie mógłbym szukać przyczyny ? Po tym przekreceniu wg, fakt że minimalnie ale czuje jakby lepiej trochę turbo wstawało albo to tylko mi się wydawalo.
-
A4 b7 popękane turbo
Dzisiaj byłem u mechanika i pokazałem mu to turbo to mówił że on by to zregenerowal, jak sądzicie ? Robić coś z tym czy jeździć ? Bo nie mogę za bardzo na necie znaleźć podobnych uszkodzeń u kogoś i co ewentualnie z tym zrobił. A wiadomo że niektórzy mechanicy próbują naciągnąć i nie wiem czy właśnie na takiego nie trafiłem tzn tłumaczyłem mu to też że próbuje je teraz ustawić na wg bo mam słabe doładowanie bo pytał się dlaczego odkrecalem kata to mu powiedziałem że po to bo chciałem ustawić wg to wtedy właśnie powiedział że to pękniecie i niedoladowanie że on by to zregenerowal.
-
A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
Ok ! A turbinka tzn to pęknięcie Twoim zdaniem jak wygląda ? Tragedii chyba nie ma ?
-
A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
Ok, podkrece Wszystkie logi po tym robić czy tylko 115-118 ? Właśnie po wcześniejszych logach ktoś mi pisał że auto ma za bogatą mieszankę na lpg i to raczej prawda bo nie potrafię zejść w spalaniu poniżej 12.5 gdzies choćbym nie wiem jak jechał. Na trasie raczej normalna jazda po 13.5 litra co b6 spalala 9.5-10.5. Podjadę teraz do gazownika na regulację. Po regulacji też jakieś logi mogę zrobić żeby stwierdzić że teraz jest ok ?
-
A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
- A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
Jak kolego myślisz regulować jeszcze ? Przekrecilem dosłownie z połowę obrotu żeby tylko zniwelować luz który tam był. A luz był bardzo mały bo jak wcisnolem klapke to było ok wystarczyło że tylko lekko ja ruszyłem i po jakis 3 minutach znowu lekko się popuscila. Więc skrecilem regulację tak żeby tego luzu nie było w ogóle. Zaraz podeślę tu jak wygląda turbo od środka. Luzu na wirniku nie czułem, trochę na boki. I wirnik lekko chodził, na pewno o nic nie wadzil.- A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
Dobra, już mam dobrze zrobione logi, wg ustawiłem dosłownie z pół obrotu więcej niż było bo był minimalny luz na wg ale minimalny dosłownie a nie chciałem przedobrzyć a przestawić teraz to jest moment Tu jest bez n75 : http://vaglogi.pl/log-115_118_43o6a.html Tutaj z i inne : http://vaglogi.pl/log-115_118_EQV3u8h.html http://vaglogi.pl/log-003_020_a58w2o.html http://vaglogi.pl/log-002_033_263cJ.html A tutaj dam dla porównania stary z n75 http://vaglogi.pl/log-115_118_P1cC2V.html- A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
Witam, nowe logi zrobione po regulacji wg. Robiłem z osobą która pierwszy raz to robiła i namieszała trochę :d Tzn nie wiem który teraz to który, jeden z n75 drugi z odpiętym. http://vaglogi.pl/log-115_118_7YgZ7.html http://vaglogi.pl/log-115_118_XtBLO.html- A4 b7 popękane turbo
Czyli jest ok ?- A4 b7 popękane turbo
Dodam że brakuje mi trochę doladowania i nie wiem czy to jest przyczyną czy podkręcić wg ?- A4 b7 popękane turbo
Jak w temacie, czy to turbo już do regeneracji ?- A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
Panowie powiedzcie że to jest przyczyną mojego niedoładowania i trochę późnego wstawania ? Czy coś jeszcze jest nie tak ? Bo z odpiętym n75 ładuje 0.2. https://youtu.be/TXoexlNmWK4- a4 b7 1.8t regulacja WG
Czyli co ? Jednak próbować wyregulowac ? A jak regulacja nic nie pomoże i turbo bedzie ok to co może być jeszcze przyczyną ?- a4 b7 1.8t regulacja WG
Wracając do tematu to wczoraj patrzyłem pod maske i dojście dosyć jest do tej regulacji, nie jest jakoś idealnie ale idzie się tam dostać nic nie odkrecajac. I teraz mam pytanie ta pierwsza nakrętke muszę poluzowac czy całkowicie ją odkręcić ? Jak się dostać do tej drugiej ? Pierwsza wystarczy sięgnąć długą nasadka ale do drugiej nie ma dojścia. Jak później wyregulowac ta wg ? Skąd będę wiedział że już jest wystarczająco wkrecona ? Wystarcza logi dynamiczne ? Czy lepiej by było odkręcić kata i patrzeć przy jakim ciśnieniu klapka się otwiera ?- Piszczące hamulce po wymianie
- Piszczące hamulce po wymianie
No podstawa żeby zaciski były dobrze wyczyszczone od razu jak miałem założone to było ok dopiero po jakimś +-1000km zaczęły popiskiwac i w sumie to tylko jedna strona. Czyli w sumie to mam odpowiedzieć że to nie wina klocków czy też tarcz bo prawa strona jest ok lewa piszczy ponizej 10km/h. Niedlugo sie za to wezmę i zobaczymy czy czyszczenie pomoże- Piszczące hamulce po wymianie
To co w takim przypadku teraz zrobić ? Czy jeśli jest to spowodowane złym montażem czy teraz rozbieranie i złożenie tego raz jeszcze pomoże czy to już za późno ?- a4 b7 1.8t regulacja WG
Jak ja zdjąć ? Mógłbyś podrzucić tzn zaznaczyć dokładnie gdzie jest ta regulacja ? Tak jak widać to na zdjęciu- Piszczące hamulce po wymianie
U mnie to samo, mogę wcisnąć hamulec na maks i nic a przy prędkości poniżej 10 km/h delikatne naciśnięcie i straszny pisk ? Pisałem do kolesia co od niego wziąłem te części to napisał że one tak mają bo twardy klocek ale nie wydaję mi się. Zacznij od porządnego wyczyszczenia bo może klocek idealnie nie dolegać do tarczy i piszczy, też się niedługo za to będę brał. jak Ci się uda to zrobić daj znać co zrobiłeś- a4 b7 1.8t regulacja WG
Witam, nie mam za bardzo warunków i za wiele czasu żeby wziąć się regulację wg tak jak to powinno wyglądać. Chciałem zapytać czy idzie to wyregulować nic nie odkręcając ? W sumie to dojście z góry jest dość dobre, ręce też mam szczupłe to może jest i szansa. Mógłby mi ktoś zaznaczyć na foto gdzie szukać dokładnie tej regulacji ? Muszę trochę podkręcić bo turbo słabo ładuje i jedzie się jak zwykłym 125km audi.- Piszczące hamulce po wymianie
Też mam to samo ? Przy hamowaniu poniżej 10km/h piszczy lewa strona ? Niedługo będę się brał za to, z tego co wyczytałem to zacząć od porządnego wyczyszczenia jarzma. - A4 B7 1.8t bfb logi do oceny