Treść opublikowana przez mugolina
-
A4 b7 1.8t bfb bierze olej
Ciekawe co teraz będzie na 5w40 skoro na 10w40 trochę dużo bierze niedługo będzie zmieniany olej to obejrzę też dokładnie auto od spodu czy nigdzie się nie poci, bo z góry nic nie widać. Raczej normalne nie jest spalanie oleju na takim poziomie bo brat ma b6 bfb I do pół litra dolewa na 12 tyś. Tylko że on jeździ bardziej wokół komina a ja często trasy.
-
A4 b7 jaka glinka i wosk ?
Witam, jak w temacie. Jaka glinke i wosk polecicie ? I o czym pamiętać przed tymi zabiegami ? Będę glinkowal auto pierwszy raz. Przed woskiem po glinkowaniu myślałem jeszcze o polerce to jaka pastę polecicie ?
-
A4 b7 bixenon zmienił barwę
Chodzi mi nie o kolor światła tylko o to żeby fajnie to świeciło w nocy I mam jeszcze pytanie jak długo to jeszcze może świecić ? Bo wolałbym wymienić to w Polsce a bede za 3 tyg niż tutaj przepłacać Zaczęło się tak dziać dopiero od dziś.
-
A4 b7 bixenon zmienił barwę
Witam, posiadam audi a4 b7 2007 rok z bixenonem. Numery na kloszu lampy to h7 or d1s. Podczas jazdy tzn przez pierwsze parę km barwa światła jest normalna po niedługim czasie gdy lampa się zagrzeje to z lewej strony zarnik świeci na żółto nie na biało. Czyli zarnik się wypalił ? Jak sprawdzić jaka mam aktualnie barwę ? Jeśli mam np 4300k to mogę przejść na większą ? Co mi polecicie do moich lamp ? Proszę o pomoc.
-
A4 b7 1.8t bfb bierze olej
Wydech sprawdzony, jak przejade palcem dookola to czarny nalot jest ale zero jakichkolwiek drobinek.
-
A4 b7 1.8t bfb bierze olej
Ok, sprawdzę też rury zaraz
-
A4 b7 1.8t bfb bierze olej
Mógłbyś wstawić jakieś zdjęcie który to wąż dokładnie ?
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Witam, jak w prosty sposób sprawdzić odme ? Te wszystkie zaworki ? Silnik to 1.8t bfb.
-
A4 b7 1.8t bfb bierze olej
Za dwa tyg zjezdzam do Polski to zrobie płukanke i zaleje 5w40. Jak sprawdzić czy turbo nie puszcza ? Wąż od turbo zdjąć ?
-
A4 b7 1.8t bfb bierze olej
No ja też jakoś nie piluje auta jak jeżdżę kolo domu jedynie na trasie jak jadę to tempomat i te 150-170 przeważnie całą trasę.
-
A4 b7 1.8t bfb bierze olej
Trochę się teraz obawiam skoro na 10w40 bierze olej to po plulance i 5w40 może być jeszcze gorzej ? jaka jest w ogole norma do takiego silnika tzn normalne spalanie oleju ? tutaj mi wyjdzie z 1.5litra na 10 tyś km. no ale auto przeważnie jeździ trasy i prędkości też zazwyczaj wyższe.
-
A4 b7 1.8t bfb bierze olej
Teraz planuje zmienić olej z 10w40 na 5w40 motula i przed tym płukanka. Jak myślicie czy to dobry pomysł ? Czy może być jeszcze gorzej ?
-
A4 b7 1.8t bfb bierze olej
Witam, od kilku miesięcy jestem posiadaczem a4 b7 1.8t bfb 163 km. Za bardzo auta nie znam bo dopiero mam przejechane jakieś 6500 km odkąd kupione. No i mam mały problem z poborem oleju bo na te 6500 km musiałem już dolać jakieś 900 ml oleju. Nie wiem czy to jest duży w tym silniku czy mało bo wcześniej miałem a4 b5 1.8t i tam od wymiany do wymiany praktycznie nie musiałem nic dolewac czasami jak jeździłem dużo tras i duże prędkości to dolalem z 500 ml na 10 tyś km. Wracajac do b7 czy to normalne ? Auto kupiłem było zalane 10w40 castrolem od razu na drugi dzień zmienilem olej na 10w40 ale motula. Nie wiedziałem że trzeba wlać do tego auta 5w40 i wlalem taki jaki był. Teraz zamierzam zmienić na 5w40 z motula. Czy to nie zaszkodzi silnikowi ? Przebieg auta to 190 tyś. Dzisiaj rano wróciłem z pracy to patrzyłem na postoju to lekki dymek biały był ale nie było czuć w nim oleju i to taki delikatny dymek. Przy wyższych obrotach bylo go trochę więcej ale to chyba normalne przy lpg.
-
a4 b7 1.8t Avant siedzi jeden bok
Sprawdzę jeszcze jutro dokładnie ale patrzyłem dzisiaj i nie widziałem żeby było coś nie tak ze sprężyną.
-
a4 b7 1.8t Avant siedzi jeden bok
Powiem szczerze że nigdy jakoś nie zwracałem uwagi bo auto mam od niedawna i nigdy nie miałem za bardzo czasu coś przy nim robić tylko zrobiona podstawowa obsługa i pojechałem do Niemiec. Dzisiaj sprawdzałem dokręcenie kół a akurat stałem równo i rzuciło mi się od razu w oczy. Patrząc teraz po zdjęciach bo jak kupiłem to za jakiś czas robiłem zdjęcia to widzę, że auto już siedziało ale chyba aż nie tak bardzo.
-
a4 b7 1.8t Avant siedzi jeden bok
Witam, posiadam audi a4 b7 Avant. Dzisiaj stałem na parkingu i rzuciło mi się w oczy że jeden bok od drugiego bardziej siedzi widać to gołym okiem. Prawy przód jest wyżej o jakieś 5mm od lewej strony ale to raczej będzie przyczyną wylany amorek tzn lekko upocony jest. Natomiast prawy tył jest wyżej od lewej tylnej strony o jakieś 2 cm.. Wizualnie co stwierdziłem to sprężyny wyglądają ok nie widać żadnych pęknięć, gumy też wyglądają ok. Dwa amorki suche nic nie poci się. W lewym jedynie co zauważyłem to na amorku na samej górze jest oberwana guma ale wydaje mi się że nie ma to wpływu na wysokość auta. Co teraz zrobić z tym ? Jak sprawdzić gdzie leży przyczyna ? Nie mam możliwości jazdy do mechanika bo nie ma mnie w PL i chciałbym zamówić już części na forum żeby do PL wrócić i to wymienić. Pozdrawiam.
-
A4 b7 1.8t bfb termostat do
Czyli nie kombinować i zamawiać ? Bo nie ma u mnie nigdzie w pobliżu aso i po drugie nie będę miał czasu szukać a tutaj kolega napisał że ma z Behra. A czytałem już trochę na ten temat to większość osób pisze że to jest oryginał który idzie na pierwszy montaż.
-
A4 b7 1.8t bfb termostat do
Pisałem do kolegi z forum i ma z Behra termostat TI3100 ale też do końca nie wie czy on będzie dobry. Jak wy uważacie ?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ok, już wszystko wiem Teraz kwestia kupna oleju. Zawsze leje z motula i bardzo ładnie silnik pracuje. Tylko jaki teraz motul zalać 5w40 ? Ten co pisaliscie post wyżej ? Czy jest coś lepszego ? Cena aż tak bardzo ważna nie jest.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
To jaka płukanke polecacie ?
-
A4 b7 1.8t bfb termostat do
Witam, prawdopodobnie mam do wymiany termostat. Każdy na forum poleca tylko z ASO. I mam do was pytanie czy macie może jakieś strony na której mogę zamówić taki termostat ? Bo nie ma u mnie nigdzie Aso w pobliżu i druga sprawa pracuje za granicą i przyjeżdżam tylko do Polski na weekend więc musiałbym mieć ten termostat już na miejscu jak wrócę. Pozdrawiam.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Przebieg auta to 184 tyś. Nie widać żadnych wycieków, patrzyłem ostatnio to lekko może minimalnie auto się poci z tylu silnika. Odkrecajac korek wlewu oleju wszystko wygląda ładnie czysto. Kupiłem auto z olejem 10w40 i też w sumie zalalem takim bo nie było za bardzo czasu myśleć co wlać. Ale teraz jednak wolałbym przejść na 5w40 bo każdy taki olej poleca.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Bez plukanki raczej odpada żeby przejść na 5 ? Bo czytałem wiele wypowiedzi i zdania na temat plukanki są bardzo podzielone. Nigdy nie stosowalem czegoś takiego więc nie wiem jak auto zachowuje się po tym. Jedni piszą że jest ok natomiast inni że rozczelnia silnik padają uszczelki itd
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Witam, mam zalany olej 10w40 niedługo wymiana i chce przejść na 5w. I teraz do was pytanie jaki wybrać 5w30 czy 5w40 ? Muszę robić płukanke czy nie trzeba ?
-
Akcja zbiorowa - rozkminiamy zawieszenie 1BA vs 1BE ( kat. mas osi)
Witam, posiadam a4 b7 avant. Padły mi z przodu amorki. Mam tam 1bv i biało zielone sprężyny. Czym zastąpić amorki ? Bo 1bv to tylko oryginał z aso a cena mała nie jest.