Skocz do zawartości

car_diag_cork

Pasjonat
  • Postów

    103
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez car_diag_cork

  1. Do świateł w drzwiach musisz pociągnąć zasilanie ze sterownika drzwi. O ile dobrze pamiętam to zasilanie z pinu numer 13, a masę z pinu numer 21.

    Ale jeszcze się upewnij bo naprawdę nie wiem czy dobrze pamiętam numery pinów w kostce stera.

    Zresztą jeśli załatwisz sobie wiązkę drzwi pod oświetenie to te kabelki będziesz miał już w kostce więc nic nie musisz przerabiać. Wystarczy, że podłączysz i musi zagadać bez żadnego kodowania w vcds i ciągięcia dodatkowych kabli.

     

     

     

     

  2. ok tak zrobie i dam znać [emoji4]
    Zawartość dodana 15 minutes later podgiąłem, wszystkie wtyczki chodzą ciasno, samochód dalej tak samo, bylem u mechanika, sprawdzał korekcje na wtryskach, pierwszy wtrysk ktory mial kiedys wartości 2,99 jest teraz najlepszy a za to trzeci wtrysk ma teraz takie wartości (2.99) i czwarty podobnie :/ dolał mi troche miksolu do baku, mam troche pojeździć i przyjechać w nastepnym tygodniu, jeśli nie ustanie, prawdopodobnie wymiana pompowtryskiwacza

    Kolega napisał, że zrobi tak jak mu podpowiedzieliśmy, a 15 minut póżniej dodał że wtyczki już poprawione, auto nadal chodzi tak samo i w dodatku jeszcze był u mechanika. Jeśli to wszystko zrobił w 15 minut to można nadać mu tytuł mistrza bo w 15 minut chyba jeszcze nikomu nie udało się tego zrobić...
    Mixol tu pomoże jak umarlemu kadzidlo. Zanim jeszcze wyjmie pompki niech sprawdzi kompresje na cylindrach.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    W pierwszym poście napisał, że kompresja była sprawdzana i na wszystkich cylindrach ok. Nie napisał jednak jakie były wyniki z pomiaru kompresji więc śmiem twierdzić, że pomiar i cały ten mechanik to lekka ściema, a kolega po prostu myśli, że podpowiemy mu co ma zrobić krok po kroku i auto będzie naprawione.
    Jeśli się mylę to przepraszam za moje podejrzenia ;)


    Przy takiej jeździe z korekcjami to ja bym wywalił na początek pompki na stół i wymienił ich uszczelnienia , pozamieniał miejscami te o najgorszych parametrach z tymi co maja najlepsze.
    Dopiero jak nie będzie dobrze po tej akcji i wysokie plusowe korekcje pójdą za pompkami , to bym szukał pompki lub pompek na wymianę :hi:
    Szanse że po wymianie uszczelnień wszystko wróci do normy oceniam na więcej niż 60%[emoji4]

    Jeśli uszczelnienia wymieni ktoś kto chociaż trochę się na tym zna to jak najbardziej na poprawę można liczyć. Jeśli jednak ktoś zrobi to na szybko i poprzecina nowe oringi na ostrych krawędziach gniazd pompowtryskiwaczy to będzie gorzej niż do tej pory.
    A co może być powodem tego, że przy zimnym silniku na wolnych obrotach siedząc w aucie czuć co jakiś czas lekkie szarpnięcia- lekko zabuja silnikiem. Gdy silnik złapie takie dobre 90 stopni to powyższe ustępuje. 
    Wszystkie poduszki ORI nowe, korekcje na zimnym czy ciepłym silniku od 0.03 do 0,40,  BIPy wszystkie ok -30 do max -50. Zero błędów. Odpala dobrze, czasami puści  lekki dymek. W czasie jazdy gdy nie złapie jeszcze  temp. nie czuć żadnych  i szarpnięć itp. N wiem co można jeszcze sprawdzić, czy po prostu trzeba się przyzwyczaić? Np. EGR może mieć z tym jakiś związek?
    Zawartość dodana 7 minutes later Dodam jeszcze że od kilku tankowań wlewam środek Millers'a, ale bez zmian, może BIPy tylko troszkę się poprawiły

    Przez pierwsze pół roku strasznie mnie to drażniło. Zrobiłem wszystko co można było zrobić (nowy wałek,popychacze,uszczelnienia pompek,komplet poduszek pod silnik i skrzynię), a delikatne szarpnięcia pozostały. Z czasem się przyzwyczaisz ;)

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  3. Czeka mnie wymiana wałka w BRB, przestudiowałem temat i podsumowując: wałek kolbenschmidt, popychacze INA, panewki Glyco + simering jakie jeszcze potrzebne są śruby ? Przy wymianie wałka warto sprawdzić/wymienić uszczelnienia PD? czy nie ma sensu pchać się w koszta?

    Śruby mocujące mostki wałka oraz śruby dźwigienek pompowtryskiwaczy. Jeśli parametry pompek w vag-u masz ok to nie ruszaj ;) Zazwyczaj problemy pojawiają się po dotknięciu pompek. Prawdopodobnie gniazda pompowtryskiwaczy są delikatnie zużyte i jeśli nie wyrównasz ostrych krawędzi to podczas wkładania pompek poprzecinasz oringi i robota od nowa.
  4. Wartości pompek powinny oscylować w granicach 0. Jeśli są na plusie to niekoniecznie lejące wtryski. Pompka na słabszym cylindrze będzie podlewać żeby wyrównać pracę silnika. Zrób logi pompek.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  5. Może okaże się, że to faktycznie pompa wody. Wtedy wydasz kilka złotych i sprzedasz auto w lepszej cenie. W takim stanie jak jest teraz przy sprzedaży nie odzyskasz nawet części wydanych na to auto pieniędzy pod warunkiem, że ktoś oczywiście będzie chciał to kupić.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  6. Alternator daje prad 14.10 podczas jazdy mierzone na gniazdku zapalniczki. Na zaciskach po zapaleniu bez zadnych odbiornikow 14.4 jakos tak. Wiec ładowanie jest Oki. Jesli chodzi o aku to Jest to aku zakupiony w listopadzie 2016r Exide 77ah 760A, Alternator 120A, Wychodzi na to ze wszystko jest ok. Aku po naladoniu wczoraj prostownikiem trzyma sb 12.7V narazie w samochodzie jest stary aku, z jakiegos innego samochodu jest sporo mniejszy okolo 60Ah Prad naladowania tak jak dzis po 60 km i 6 odpalaniach 12.4V załozony był z pradem 12,3V. Zostaje mi sprawdzić pobor prad na postoju, Ewentualnie akumulator na opornice zabiore. Jaki jest prawidłowy spadek napiecia? Albo niech mi ktos powie jaki jest prawidlwy spadek napiecia przy akumulatorze naladowanym na 12,5V grzanie swiec spadek do 11 -11.2V
    Jeszcze niech mi ktos podpowie czy sprawdze multimetem cengowym obciazenie na grzaniu swiec? i na postoju? czy najlepiej zrobic pomiar na postoju przy rozpietej klepie i wpinajac multimetr  pomiedzy ?


    Zależy jakie parametry ma ten multimetr cęgowy. Tańsze sprzęty, których używałem zazwyczaj mierzyły od kilku A wzwyż, a przy zgaszonym i zamkniętym aucie pobór prądu będziesz mierzył w mA.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  7. Sam może i zrobisz ale czy się opłaca to nie wiem. Nawet jak odegniesz ramkę szyby od budy tak żeby jej nie wygiąć to i tak będziesz kombinował jak i czym wcisnąć przycisk centralnego zamka lub pociągnąć za klamkę żeby otworzyć centralny. Ciągnięcie za klamkę od środka na nic się nie zda jeśli masz opcje podwójnego ryglowania drzwi bo wtedy i tak centralny nie puści.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  8. Pokrętłem po prawej regulujesz natężenie prądu ładowania. Prąd ładowania nie powinien przekraczać 10% pojemności akumulatora więc podczas ładowania np. aku o pojemności 60Ah prąd ustawiasz na 6Amp.
    Im bardziej akumulator jest naładowany tym bardziej wskazówka na prostowniku spada w dół.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  9. Jakieś 2 miesiące temu zmieniłem 16' na 18' w B6 Avant. Różnica w komforcie moim zdaniem znikoma chociaż większe nierówności na drodze deczko bardziej czuć. Auto wygląda o niebo lepiej niż na 16. Przydałoby się troszkę opuścić zawieszenie ale tym zajmę się w przyszłym miesiącu.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  10. U mnie po wymianie rozrządu kąt był ustawiony na 0 i po przegazowaniu potrafił skoczyć na 0,6. Dzisiaj zauważyłem, że na wolnych obrotach kąt skacze miedzy 0 a 1,1 (na vagu jest 0 potem 0,6 potem 1,1 znowu 0 i tak w kółko). Podczas jazdy są takie same wskazania.  Jak myślicie pasek trochę się poluźnił i jechać na naciągniecie? A może taki skok jeszcze jest w normie? 
    Ps. Rozrząd wymieniany pół roku temu.  Mam napinacz mechaniczny

    U mnie w AWX-ie kąt po wymianie rozrządu ustawiony na 0 i naprawdę rzadko kiedy podczas sprawdzania vcds-em skoczy na +0.6. Napinacz również mam mechaniczny. Wiem, że przed wymianą rozrządu kąt skakał pomiędzy -0.6 a + 1.1

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  11. Niedogrzanie silnika to zapewne wina termostatu. Jedni piszą, że zamienniki działają inni, że tylko ori. W tej kwestii się nie wypowiem. Co do falowania obrotów to niestety musisz zapiąć autko pod kabelek i sprawdzić co dzieje się w parametrach. Wtedy na 99.9% znajdziesz przyczynę problemu i obejdzie się bez niepotrzebnej wymiany sprawnych części.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

    Dziekuje bardzo za pomoc, tylko ze jakby byl to terostst to raczej by mi w aucie nie bylo cieplo jak przejade 5 km , a sprobuje z tymi obrotami ta przeplywke ten kabel odpiac i sprawdzic czy zniknelo napisze jaki efekt to dalo. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziekuje za zainteresowanie sie .Pozdrawiam
    Mi też było ciepło jak przejechałem kilka kilometrów ale krótki postój na czerwonym świetle i temperatura silnika spadała do 70°C

    Po wymianie termostatu ciepło jest cały czas i nie ma problemów z dogrzaniem silnika nawet na biegu jałowym chociaż zajmuje to sporo czasu.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  12. Niedogrzanie silnika to zapewne wina termostatu. Jedni piszą, że zamienniki działają inni, że tylko ori. W tej kwestii się nie wypowiem. Co do falowania obrotów to niestety musisz zapiąć autko pod kabelek i sprawdzić co dzieje się w parametrach. Wtedy na 99.9% znajdziesz przyczynę problemu i obejdzie się bez niepotrzebnej wymiany sprawnych części.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  13. Raczej kwestia poprawnego odpowietrzenia układu. Poza tym skoro grzeje się do 90 i nie przegrzewa się to chyba wszystko ok. Jakby pompa wody nie dawała rady to by się przegrzewał.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

×
×
  • Dodaj nową pozycję...