Skocz do zawartości

Yokerman

Pasjonat
  • Postów

    40
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O Yokerman

Informacje

  • Imię
    Piotr
  • Miasto
    Lubelskie

Auto

  • Model
    A4 B5
  • Nadwozie
    Sedan
  • Rok produkcji
    1998
  • Silnik
    1.9 TDI
  • Napęd
    FWD
  • Skrzynia
    Manual
  • Paliwo
    ON

Osiągnięcia Yokerman

0

Reputacja

  1. To prawda, tylko te objawy usterek tak wprowadzają w stan zagubienia że wymienia sie część pojazdu, a przyczyna leży gdzie indziej... i być może te 4 (dwa na koło) wymienione łożyska tylne były dobre (jeden komplet jeszcze fabryczny a drugi zakupiony Optimal-a). No nic z tyłu FAG z przodu Optimal... i jest cicho... mam nadzieje zę na długo.
  2. Dokładnie... poszło łożysko przednie po stronie kierowcy (w sumie odgłosy takiego turkotania/buczenia/szumu dochodziły jakby z układu różnicowego) wymiana odbyła się ciemno bo nie było jak dojść źródła tego odgłosu, naprawde trudno było wywnioskować gdyż gdzie nie przystawić ucha, zakręcić kołem lewym to hałasowało :/. Zaczeło się od belki tylnej, wszak wymieniłem całą bo drązek na belce się złamał, po zabiegu jazda max 50km/h bo zacisk mi się mocno grzał i tak ze 100km przejechałem zanim został naprawiaony. Po regeneracji zacisku wyszedł ten szum i myślałęm że z tyłu łożyska się sypneły. Wymieniłem łozyska jednak bez skutku. Dlatego sądze że łożysko przednie klękneło tak prawie z dnia na dzień, raz wjechałem przy ok. 40km/h na leżacego policjanta. Koło siedziało sztywno zero luzu, jedynie w chwili lekkiego skręcenia kierownicy w lewo podczas jazdy hałas cichł, chwilami całkowicie. Te obiawy wskazywały na łożysko, a wymiana rozwiała wszystkie wątpliwości. co do śruby od górnych wahaczy, kilka stuknięć młodkiem i śruba wylazła... uff a już myślałęm że będzie cała strona ściągana i palnik w użyciu. Życzę każdemu jak najmniej zapieczonych śrub.
  3. witam serdecznie szukałem po necie podobnego przypadku jak mój lecz nic nie udalo mi się znaleźć :/ Mój problem polega na dziwnym szumie/buczeniu (początkowo myślałem ze to tylne koła, ponieważ wymieniałem belkę wiec zmienione czopy i łożyska już trzy razy FAG) okazało się ze to nie tył, zmieniłem nawet opony po przekątnej... Bez skutku. Podniosłem przednie prawe kolo- jest sztywne bez luzu, a kręcenie nie przysparza żadnych szumów czy dźwięków. Po sprawdzeniu lewego koła luzu nie ma, lecz w czasie kręcenia pojawia się jakby pukanie (jakby z okolicy układu różnicowego) przechodzące w szum/buczenie. Ten dziwny szum/buczenie zaczyna się od 50km/h, powyżej 100km/h balem się jechac by się auto nie rozpadło. Najmocniejsze buczenie jest w zakresie 70 - 85km/h... W momencie wchodzenia w zakręt w lewo robi się ciszej, a im ciaśniejszy zakręt tym nawet hałas calkiem zanika. Zaś pokonując zakręt w prawo jest głośniej jak jazda po prostej. Co to może być? Pomóżcie koledzy :/ juz mnie szał trafia :/.
  4. Proszę wybaczyć ze tak poza tematem... ale też mam problem czy jarzma z audi A6 C5 podejdą do mojego A4 B5 ?? po numerach z ETKA wynika że to jest to samo.... a czy co do stron prawa / lewa to jarzma się różnią czymś? Pozdrawiam
  5. Yokerman

    śruby jarzma tył

    spoko luz... a więc ja miałem z nimi problem, te śruby są takie same jak u mnie w TDi są to M10x1,25x20 gwint drobnozwojny ( w zależności od modelu/rocznika były jeszcze o długości 35mm ale raczej w poliftach), klasa jakościowa to min. 10,9. Od siebie doradzajac zalecałbym raczej ocynkowane brać, są dostępne jeszcze czarne (ale ocynk lepiej brzmi ) cenowo w ASO ok. 8zł sztuka, w dobrym żelaznym do 0,90zł Pozdrawiam.
  6. ok.... już informacja sprawdzona, ewentualnie dla chcących wiedzieć: Przeprowadzony został pomiar, śruby do mocowania czopu piasty to M8x1,25x22. Reasumując skok gwintu to 1,25. Według skali pomiarowej jest to zwykły skok gwintu.
  7. o patrz gdybym mieszkał koło Bydgoszczy to zapewne bym skorzystał ... może kiedyś (ale przez pocztę ) doprowadziłem ją do stanu prawie fabrycznego lśni się że aż razi odbite słońce, takie czarne lustro . jeden błąd popełniłem... polakierowałem dwiema warstwami przylgnie Belka -> Czop, widać że nie jest idealnie równa by ładnie osadzić czop na belce :/, najwyżej papier ścierny na kątówkę i ściągnę tą farbę na równo, po wytarciu farby lekko prysnę podkładem i czop na bele. A czopy przerzucę ze swojej uszkodzonej bo ładnie auto na nich stało.
  8. Witam serdecznie mam drobną sprawę, otóż wymieniam belkę w mojej "B piątce", powód: złamany drążek stabilizatora, a jest nie demontowany (taka mała rzecz... a piekielnie złości). Zakupioną używkę rozkręciłem i elementy poleciały do paskowania -> R-stop -> podkład epoksydowy -> 2 warstwy farby okrętowej hehe... raz a dobrze. Niestety w mojej belce jak i w kupionej śruby były zarąbane prawie na "amen". Śruby jarzm zacisków dostały solidny łomot pościły 3 jedna jeszcze siedzi... ale nie długo. Przy czopach piast 3 kilowy młot wykonał robotę kosztem porozbijanych i obrobionych śrub (brak palnika). Wszystkie śruby od jarz i czopów są na granicy "użyteczności" co do jarzm zastosuje prawie oryginały czyli M10x1,25x20 klasy 10.9 lecz te zamówione są długości 45 więc ciachnie się 24mm, 1mm na obróbkę i jak oryginały jednak co do śrub użytych do czopów jest jedna niewiadoma Wiem że to M8x22 również 10.9 (ja znalałem M8x25 kl. 12.9), lecz nie zostało zamieszone jaki te śruby mają skok gwintu??? Jeżeli ktoś orientuje się w takich szczegółach niech poradzi/doradzi/pocieszy Mam jedną teorie lecz nie wiem czy słuszną... Jeśli producent podał tylko dane rozmiaru śruby i długość, to czy może być tak ze skok gwintu jest porostu standardowy dla danego przedziału śrub w którym znajduje się M8 ? Proszę wybaczyć za dociekliwość lecz wole by było dobrze, solidnie oraz bezpiecznie wykonana robota. *Trzeba czytać do czego dany dział jest: "Manuale - DIY - zrób to sam - W tym dziale znajdziesz poradniki, dzięki którym sam dokonasz napraw lub modyfikacji w swoim aucie." - wątek przeniesiony
  9. Hej wyszukałem kilka belek i jadę je obejrzeć... jak wiadomo jest to część używana, i z tym wiąże się drobne pytanie: Czy moza organoleptycznie poznać/zauważyć skrzywienie belki? Zabrzmi to śmiesznie ale może przemierzyć ja jakos? Ocenić spękanie spawów lub jakies fałdy? ...korozja- czy tym się nie przejmować?? (sam ten pręt co złamał się u mnie, to ogólnie raczej nie powinien być mocno pordzewiały)... ewentualnie dorzućcie jakies spostrzeżenia na pewno nie tylko mi się przydadzą ;-)
  10. Tak jak powiadasz... musiałem mieć pecha, a wcześniej lekko skrzypiało (mógł być pęknięty ten pręt już przy zakupie ok. 2 lata temu). Znalazłem kilka belek poliftowych w ładnym stanie z delikatnym nalotem rudej (do wytrawienia i pomalowania) poniżej 170zł, a tuleje to z wujkiem wyciśniemy z tej starej i wstawię może do tej co kupię . Te belki z poliftów lepiej wyglądają a bez różnicy jeśli do sedana wpakuje belkę od kombi??
  11. Shiksu93 właśnie spoglądając na krańce tego stabilizatora miałem nadzieje że znajdę tam śruby, ale pręt jest przyspawany :/... tak rozmyślam czy ten element rzadko ulega złamaniu?? bo przyznam że nie chce co dwa lata wymieniać belki z nowo założonymi tulejami :/ czy belka z kombi/sedana polifta przypasuje do sedana przed liftowego???
  12. Witajcie moi drodzy mam problem... obawiam się ostatecznego scenariuszu, ale mimo to zapytam otóż podczas jazdy usłyszałem przy wybojach metaliczny dźwięk jakby coś się odkręciło lub poluzowało w jakimś połączeniu metalowym, po dojechaniu do domu posprawdzałem tylne koła... ruszałem lewe i prawe i zauważyłem dzwonienie przy kole prawym (po stronie pasażera) zaś po drugiej stronie cisza. Myślałem że to wydech (rozlatuje mi się tłumik środkowy i dzwoni przy biegu jałowym) ale złapałem za belkę i zacząłem trząść autem i złapałem za ten pręt o grubości palca przy tulejach, z tego co wiem to chyba stabilizator tylnej belki... i... pręt na długości o. 1/3 licząc od prawej strony złamał się :/... teraz pytanie: Czy da rade ten element wymienić?? czy cała belka do wymiany?? rok temu wymieniłem tuleje metalowo-gumowe nowiutkie lema... i szkoda mi wyrzucać belkę bo po roku używania wyglądają jakbym je wczoraj założył
  13. " To, co opisujesz, turbo łapie zawiechę przy 3 tyś. puści kopcia i idzie dalej to normalna rzecz. " oj Macieju.. miałem dwa AFN-y i obecnie 3-ci to ta zawiecha tylko dotknęła audi :/ w golfie III to łapał notlauf-a i nawet 2tyś. obr nie dał rade przekroczyć... po wymianie N75 doznałem zaskoczenia jak to auto mogło ciągnąć , a turbo... świszczało jak w toyocie supra przy 4 tys. obr. szedł aż droga się zwężała . Zastanawiam się czy czasem nie wysysa mi oleju z odmy ?? luz na turbinie łapiąc za część chłodną praktycznie zerowy... a z dolotu w sumie pół szklanki lub lekko więcej wyleciało... ale to po ok. 6000 km. Dlatego to mnie zdziwiło że to co mi ubyło z silnika w znaczącej ilości znalazło się w dolocie :/. moje logi są w innym temacie ale podam raz jeszcze http://vaglog.pl/log-011_D32ey.html http://vaglog.pl/log-001_003_Idkjl.html coś się komuś nasuwa na myśl???
  14. Witam serdecznie troszkę się rozpiszę bo sprawa może być (tak się domyślam) powiązana. Zacznę od tego że moje A4 dobrze jeździło, rzadko go pałuje i postępuje wedle lecz do 3 tyś. obr. powyżej tak jakby dostaje "zawiechy" taka jakby luka w przyspieszaniu, ciągnie do 3000 obr. po czym po prostu jedzie i koło 3600 obr. zaczyna ponownie ciągnąć. wykonałem logi i zostało stwierdzone przez parę osób że zapieczone kierownice VTG, dodatkowo (i to nie zawsze) puszcza czasem większą/mniejszą z wydechu. i teraz zastanawiam się czy swój udział w tym może mieć zawór N75 ? (kiedyś w golfie III również AFN miałem zepsuty ten zaworek, to VCDS powiedział mi prawdę i auto po wymianie nawróciło się na normalną jazdę ). Tu komp milczy... i twierdzi że auto jest bez błędów. czy jest możliwe że zawór się dopiero zaczyna psuć? Wspomniałem o oleju... ponieważ zaczęło mi go ubywać tak ze 400-500ml na ok. 7000km. i sądziłem że może zaczyna silnik nadmiernie zjadać olej a do tego to dymienie powyżej 3 tyś. obr... ale zauważyłem ze po odłączeniu rury od IC wypłynęła znaczna ilość oleju. Turbo jest tak ciche że słychać je przy otwartym oknie podczas jazdy i przy gazowaniu na postoju i auto w miarę jakoś idzie. Czy to koniec żywotu turba? Proszę wybaczyć za rozciągły post... bardzo liczę że ktoś doradzi by to spróbować rozwiązać, przyznam że bez konsultacji ze znawcami wole nie rozpruwać pojazdu. Właśnie do mnie dotarło że w nieodpowiednim pokoju nadałem tego posta... :/ miało znaleźć się w silnikach diesla :/
  15. hej Kuboleoss ten zawias w naszych audicach jest magiczny... co by nie wymienił to i tak coś słychać.. i tak do pełnej wymiany całego zawiasu :/... takie moje przemyślenie. ale skupmy się na problemie, a czy na postoju przy takim lekkim machaniu kierownicą też będzie tak niewymiarowo grzechotać/pukać trudno to uściślić :/ i wina będzie po stronie bananów??? Czasem wpada do mnie Wujek (już emerytowany mechanik) to aby narzeka że siedzę przy tym aucie i zawsze mi mówi: nie szukaj problemów i nie naprawiaj tak bo zepsujesz :D. fakt przeszukane zawieszenie (wymieniony jeden wahacz podpierający amortyzator po stronie pasażera oraz końcówki stabilizatora, i co prawda luzów na sworzniu nie było.. ale guma przy sankach oberwana, przymierzam się do wymiany drugiego "prostego" ale czy jeśli sworzeń nie ma luzu tylko lata bez oporu, to spróbować wymienić tylko tą tuleje? Przyznam ze jestem przerażony jak doszły mnie informacje że komuś w czasie jazdy pękł i ułamał się wahacz teraz to jeżdżę z otwartą szybą jak ciepło i nasłuc**je zawieszenia... brzmi paranoicznie prawda :/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...