Treść opublikowana przez Michał Kalita
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
no bywa i tak
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
ja tam za bardzo nie patrzę na spalanie ale mnie najbardziej irytują te wolno opadające obroty i wycie po wciśnięciu sprzęgła jak jest ciepły silnik jak jest zimny to miód malina wszystko a jak się rozgrzeje to tak jak bym nie umiał zmieniać biegów bo silnik wyje a jak silnik wyje to i ja zaczynam płakać
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Cześć dzisiaj założyłem materiał lepszy grubsza guma nie taka cienka jak ta oryginalna a co do poprawy to lepsze przyśpieszenie od 3 tyś obrotów
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Bo odmę bez problemu wymienisz bez ściągania kolektora nawet separator oleju wyjmiesz tylko później nie wsadzisz tej zawleczki :-P
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
W kolektorze jest tylko jedna gruszka i ten cały wałek i przepustnica nic innego tam nie ma. https://zapodaj.net/1dd8bf9571978.jpg.html
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Żeby wyjąć wałek z kolektora najlepiej wyjąć cały kolektor co nie należy do rzeczy przyjemnych hehe ale jak chcesz mogę Ci powiedzieć jak to wyjąć bo niedawno to robiłem https://zapodaj.net/370d27550444b.jpg.html
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
Witam u was tak samo wolno opadają obroty i po puszczeniu gazu jeszcze trzyma się na obrotach ? MOV_0086.mp4
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Jak ktoś ma uszkodzoną membranę tej gruszki to na allegro jest za 67 zł do kupienia zamiennik ja zamówiłem i zobaczę czy spełnia swoje zadanie.
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
u mnie tempomat wyłącza się po delikatnym wciśnięciu sprzęgła
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
Witam ja dzisiaj u siebie odłączyłem wężyki które podgrzewają przepustnicę i połączyłem ze sobą żeby płyn nie wylatywał a na przepustnicę założyłem dwa wężyki żeby nic nie naleciało do środka i wydaje mi się że obroty lepiej opadają i nie szarpie tak przy zmianie biegów. Może już przyzwyczaiłem się do tego że trzeba puścić wcześniej gaz albo że dłużej przytrzymać na pół sprzęgle może ktoś to lepiej odczuje czy to pomogło czy też nie .
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
u mnie obroty podnoszą się na ciepłym silniku na zimnym spadają szybciej niż na ciepłym, też macie tak ?
-
Ciężko wchodzi drugi i trzeci bieg ze zgrzytem
Właśnie tak się zastanawiałem czy nie lepiej by było kupić używaną sprawną skrzynię biegów, na okładce właśnie mam napisane GBM raczej koszt naprawy by był nie opłacalny tak mi się przynajmniej wydaje
-
Ciężko wchodzi drugi i trzeci bieg ze zgrzytem
Witam mam taki problem ze skrzynią biegów a mianowicie gdy wrzucam drugi bieg nieraz wchodzi gładko bez żadnego zgrzytu i nie ma znaczenia czy ciepły czy zimny silnik, a nie raz jest tak że wchodzi ciężko ze zgrzytem z trzecim biegiem jest trochę lepiej bo wchodzi bez problemu ale nieraz zgrzytnie pozostałe biegi wchodzą bez problemu, po wymianie kompletnego sprzęgła jest to samo. Co to może być zużyte synchronizatory czy może być winny olej w skrzyni albo coś ze sprzęgłem nie wysprzęgla ? Tylko na drugim biegu przy przyśpieszaniu trzęsie się lewarek zmiany biegów.
-
Podnoszące się obroty przy wciśnięciu sprzęgła ALT
I jak znalazł ktoś przyczynę podnoszących się obrotów ?
-
Podnoszące się obroty przy wciśnięciu sprzęgła ALT
Zaobserwowałem wczoraj że gdy silnik nie jest rozgrzany obroty nie podnoszą się w górę a tylko się rozgrzeje to momentalnie obroty idą w górę przy wciśnięciu sprzęgła czym to może być spowodowane ?
-
Podnoszące się obroty przy wciśnięciu sprzęgła ALT
Całe szczęście że są jeszcze ludzie którzy chcą pomóc bezinteresownie bo dzisiejsi mechanicy potrafią tylko wymienić a nie naprawić potrafią jeszcze wynaleźć więcej usterek których nie ma żeby wyciągnąć nam z portfela jak najwięcej pieniędzy, dochodzę do wniosku że nikt nie zrobi tego lepiej niż ty sam przynajmniej wiesz co wymieniłeś a czego nie. Ciężko wchodzący drugi bieg mechanik powiedział "takie uroki tej skrzyni"
-
Podnoszące się obroty przy wciśnięciu sprzęgła ALT
Akurat dzisiaj przyślą mi wtyczkę OBD może coś się uda odczytać z niej i będę mniej więcej wiedział co i jak, Byłem wczoraj u mechanika i powiedział że tak musi być.... on problemu nie widzi a gdy zmieniał bieg to szarpało samochodem, najwidoczniej jednego klienta miał za dużo.
-
Podnoszące się obroty przy wciśnięciu sprzęgła ALT
Nieszczelność między innymi gdzie może wystąpić za przepływomierzem czy przed ? a gdybym odpiął przepływomierz i zobaczył jak jeździ bez przepływomierza pewnie wejdzie w tryb awaryjny ale gdy bez przepływomierza będzie dobrze to znak że trzeba wymienić przepływomierz ?
-
Podnoszące się obroty przy wciśnięciu sprzęgła ALT
Mam taki problem gdy jadę i mam obroty ponad 2 tyś to gdy wciskam sprzęgło obroty idą w górę i wolno spadają dopiero spadają jak zmienię bieg i puszczę sprzęgło wtedy też szarpie co to może być ? czujnik położenia pedału sprzęgła ? ale gdy włączę tempomat i delikatnie nacisnę pedał sprzęgła to tempomat się od razu wyłącza, sprzęgło było wymienione 2 tygodnie temu. Silnik 2.0 ALT
-
Podnoszące się obroty przy wciśnięciu sprzęgła
Już nie mam sił to tego auta pomóżcie Mam taki problem gdy jadę i mam obroty ponad 2 tyś to gdy puszczam gaz i wciskam sprzęgło obroty idą w górę i wolno spadają dopiero spadają jak zmienię bieg i puszczę sprzęgło wtedy też szarpie co to może być ? czujnik położenia pedału sprzęgła ? ale gdy włączę tempomat i delikatnie nacisnę pedał sprzęgła to tempomat się od razu wyłącza, sprzęgło było wymienione 2 tygodnie temu.