Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podnoszące się obroty przy wciśnięciu sprzęgła


Michał Kalita

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie mam sił to tego auta pomóżcie :(

Mam taki problem gdy jadę i mam obroty ponad 2 tyś to gdy puszczam gaz i wciskam sprzęgło obroty idą w górę i wolno spadają dopiero spadają jak zmienię bieg i puszczę sprzęgło wtedy też szarpie co to może być ? czujnik położenia pedału sprzęgła ? ale gdy włączę tempomat i delikatnie nacisnę pedał sprzęgła to tempomat się od razu wyłącza, sprzęgło było wymienione 2 tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny objaw na zimnym silniku gdy ruszyłem i wcisnąłem pedał sprzęgła to obroty jak głupie na 2 tyś leciały. U mnie winowajcą okazał sie nieszczelny dolot do turbo. W miejscu opaski zaciskowej pękł przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed wymianą sprzęgła również miałeś taki objaw ? Czy wymiana sprzęgła wynikała właśnie z próby wyeliminowania tej przypadłości ? Czy stan ten o którym piszesz pojawił się gdy wymieniłeś sprzęgło ?

To tak by wyglądało jakby naciskanie pedału sprzęgła nie zwalniało tarczy sprzęgła między silnikiem i skrzynią biegów. Nowe sprzęgło, jak każde, składa się z trzech elementów jak pamiętam: tarczy, docisku i łożyska (nie pamiętam dokłądnie jego nazwy). Zatem jak naciskasz pedał sprzęgła, to wracać powinien trzpień (czy jak się go tam zwie) ze skrzyni biegów. Trzpień ten zwalnia docisk, a ten z kolei tarczę. Hm. Mogłoby być jeszcze tak, że trzpień wraca jak należy (do skrzyni), a nie odbija docisk. Coś z dociskiem ? Tarcza bowiem z tym dociskiem musi dolegać do silnika na tyle mocno, że cały czas podczas obrotów silnika, obraca się również ta tarcza.

Czyli sprzęgło nigdy nie jest wysprzęglone do końca, zatem cały czas się rusza z wałem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2016 o 18:30, Michał Kalita napisał:

Już nie mam sił to tego auta pomóżcie :(

Mam taki problem gdy jadę i mam obroty ponad 2 tyś to gdy puszczam gaz i wciskam sprzęgło obroty idą w górę i wolno spadają dopiero spadają jak zmienię bieg i puszczę sprzęgło wtedy też szarpie co to może być ? czujnik położenia pedału sprzęgła ? ale gdy włączę tempomat i delikatnie nacisnę pedał sprzęgła to tempomat się od razu wyłącza, sprzęgło było wymienione 2 tygodnie temu.

I jak sobie z tym poradziłeś? Ja mam ten objaw i wiele innych typowych dla tej jednostki, więc może się spiszemy na ten temat, bo mi już ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2017 o 16:18, aprilsix napisał:

I jak sobie z tym poradziłeś? Ja mam ten objaw i wiele innych typowych dla tej jednostki, więc może się spiszemy na ten temat, bo mi już ręce opadają...

Nie Poradziłem sobie jeszcze :-( 

Ale jestem w trakcie wymiany podciśnienień zostala mi tylko odma do wymiany może pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej wina czujnika sprzegła, miałem u siebie w b7 taki sam problem, tempomat działał a obroty rosły przy włączaniu sprzęła, zaryzykowałem,  kupiłem nowy czujnik i problem z obrotami się skończył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2017 o 19:08, frezergt napisał:

to raczej wina czujnika sprzegła, miałem u siebie w b7 taki sam problem, tempomat działał a obroty rosły przy włączaniu sprzęła, zaryzykowałem,  kupiłem nowy czujnik i problem z obrotami się skończył

Tempomat wyłączał się po delikatnym naciśnięciu sprzęgła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po delikatnym wciśnięciu pedału sprzęgła tempomat wyłączał się, ori czujnik nie jest drogi, więc myśle, że możesz zaryzykować i wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...