Treść opublikowana przez kamilm123
-
Wymiana głowicy na ADR
Witam. W moim BFB pękła głowica, która miała oznaczenie AUM i numer 058103373D. Jeśli kupię inną to wystarczy, żeby ten numer 058103373D a konkretniej jego ostatnia litera była też D? Bo mam głowice z takim samym numerem ale wybite jest na niej ADR a niczym się różni od tej co miałem teraz.
-
Zaolejony jeden kanał dolotowy
Zobaczcie co znalazłem ostatnio jak zdejmowałem kolektor dolotowy. Strasznie tam brudno od oleju w środku i tylko na tym jednym cylindrze drugim od rozrządu. Z czego to się wzięło? A i dodatkowo powiem, że ciężko było też z tego cylindra świece wykręcić w porównaniu do pozostałych.
-
Połamane wtyczki od cewek i przypalone kable
Ok. zrobione. Wymiana przebiegła pomyślnie. Dzięki.
-
Połamane wtyczki od cewek i przypalone kable
Mam takie coś. Tu wtyczki są w stanie idealnym. Nie chce kupować nowych. Chodzi mi czym połączyć tą wiązkę z moją, czy lutować, czy na jakichś złączkach?
-
Połamane wtyczki od cewek i przypalone kable
Witam. Moje wtyczki od cewek są już połamane i w dodatku gdy spalił mi się bezpiecznik nr 29 zobaczyłem, że przy jednej wtyczce są przypalone kable i pęknięta izolacja (załączam zdjęcie). Zakupiłem kawałek wiązki z nowymi wtyczkami i teraz pytanie. Jak obetnę starą wiązkę to jak połączyć te kable, żeby to miało ręce i nogi? Lutować te przewody czy jakieś złączki zastosować i zabezpieczyć rurkami termokurczliwymi i taśmą parcianą? Czy przełożyć tylko wtyczki a tą jedną felerną odciąć i zarobić od nowa? Jak nazywają się piny potrzebne to zaciśnięciach na przewodach i czym to zaciskać?
-
Dobór klocków
Zamówiłem FDB1717 jutro założę i dam znać czy pasują do B6.
-
Dobór klocków
Klocki hamulcowe FERODO FDB1717 - Sklep Inter Cars INTERCARS.PL Klocki hamulcowe FERODO FDB1717 - w sklepie internetowym Sklep Inter Cars. 3 lata gwarancji! Wysyłka w 24h! 1000 warsztatów w całej Polsce! tu np i na alledrogo i wiele innych sklepów internetowych mówi, że pasują do B5 tylko więc własnie nie wiem dlaczego tak jest.
-
Dobór klocków
Witam. Chcę wymienić klocki z przodu i chcę kupić Ferodo tylko nie wiem już które. FDB 1323 czy FDB 1717. Tarcze 312mm system ATE. Gdzieś widziałem na forum, że Dev pisał "FDB1717 - klocek z czujnikiem do B6/7, wym. 156/74/20.1mm", ale jak przeglądam oferty to te klocki są niby do A4 B5.
-
Instalacja nie daje rady po chipie
Ale wymienię i tak bo wąż 4 dobrze pasuje na króciec ale na wtrysk trzeba go na sile zaciągać.
-
Instalacja nie daje rady po chipie
Dobra powiem co nastąpiło. Na tą chwile nie mam możliwości zrobienia logów, dopiero w przyszły weekend. Wywaliłem wtryski i wszystkie węże i znalazłem ciekawą rzecz. Króćce wkręcone w kolektor mają średnice 4mm a wtryski 6mm i to jest połączone wężykiem 4mm. Czy to może być właśnie to "wąskie gardło" w mojej instalacji? Kupie jutro króćce 6mm i wymienię. Druga sprawa, czy jak zacznę to skręcać to czy filtr fazy lotnej może być bliżej reduktora niż wtrysków? Bo map sensor przełożyłem za filtr już ale wychodzi w połowie węża między reduktorem a wtryskami bo okablowanie nie pozwala dać go bliżej wtrysków.
-
Instalacja nie daje rady po chipie
Kurde nie wiem o co chodzi z tymi trójnikami. Możesz zapodać jakieś foto jak to ma wyglądać bo nie mogę sobie tego wyobrazić.
-
Instalacja nie daje rady po chipie
Show log - VAGLOGI VAGLOGI.PL VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum
-
Instalacja nie daje rady po chipie
Chodzi Ci, żeby zasilić 8 czyli od butli do zaworu omb tylko, że on ma wejście i wyjście na 6. I jak mam dać wtryskiwacze pojedyńczo? Przecież teraz są pojedyńczo pod kolektor podpięte. Mapsensor jak dam przed filtr to mi się rozreguluje cała mapa?
-
Instalacja nie daje rady po chipie
Załączam zdjęcia jak to jest zamontowane. Nie mam programu ani kabla do lpg. Gaz był strojony podczas jazdy. Wtryski 130 i zasilane 6. Na jaki go wymienić proponujesz? Ok. postaram się w najbliższym czasie zacząć od zmiany węży na 8mm i poszukam nowego reduktora.
-
Instalacja nie daje rady po chipie
Witam. Audi po programie 200 koni, na benzynie elegancko płynnie jeździ a na gazie czasem wypadnie zapłon przy dynamicznej jeździe albo na autostradzie przy 180-200 czasem wypadnie zapłon też. Ogólnie to mam komputer Zenit pro obd 2, reduktor kme tur i wtryski nowe barracuda czarne bo tamte co były nie dawały rady tak powiedział gazownik ale albo nie może tego ustawić albo coś jest za słabe tak mi się wydaje. Co o tym sądzicie?
-
Wypadające zapłony po chipie
Show log - VAGLOGI VAGLOGI.PL VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum Poprawiony log. Pierwszy pomiar na lpg drugi na 98.
-
Wypadające zapłony po chipie
Wstawiam logi z poprawioną mapą i założonym drugim IC z bexa. Temperatura na zewnątrz ok 22 stopnie. http://vaglogi.pl/log-002_033_0F7vRfd.html http://vaglogi.pl/log-003_020_3VXGb.html http://vaglogi.pl/log-115_118_4Wc6yR.html
-
Wypadające zapłony po chipie
Zamówiłem właśnie kompletny IC z BEXa. Jak go zamontuję to też trzeba przerabiać program czy wtedy temperatura spadnie i będzie ok?
-
Wypadające zapłony po chipie
No tak. IC seryjne. No trochę gorąco jest ale na zewnątrz temperatura 30 stopni. Ogólnie auto teraz fajnie się zbiera tylko ten wypadający zapłon czasami. Łukasz co proponujesz z tym zrobić?
-
Wypadające zapłony po chipie
Witam. Dwa tygodnie temu zrobiłem chiptuning w audi. Wyszło 201KM i 320Nm. Wszystko fajnie tylko Czasem wypadają zapłony przy bucie w podłogę przy około 3,5tyś obrotów i jak odpuszczę gaz i gwałtownie dodam też wyskoczy zapłon. Zrobiłem logi może to w czymś pomoże: http://vaglogi.pl/log-002_033_CIwqT.html http://vaglogi.pl/log-003_020_zkM6qbM.html http://vaglogi.pl/log-115_118_hBCwG.html Logowane na PB 98.
-
Rożne barwy nagaru na świecach
Witam. Wymieniałem ostatnio świece i zauważyłem, że te świece na których są stare, oryginalne cewki maja kolor taki rudy, a te na których są nowe cewki Beru są bardziej szare. No ale czy właśnie prawidłowa barwa to nie powinna być taka ruda trochę? No to czemu w takim razie na nowych cewkach jest nieprawidłowa barwa?
-
Numer sondy BFB
Jak wymontowałem starą sonde to sie okazało ze była tam od nowości ale ma inny numer niż ten co podałeś 06b906265d. Kupiłem i założyłem tą pisałeś z boscha i mam nadzieje, że będzie dobra.
-
Check engine, błąd sondy
Od jakiegoś czasu świeci mi się check. Błąd jest stały 17511 - sonda lambda 1 blok 1, podgrzewanie sondy. Znalazłem gdzieś na forum temat o diagnostyce i testy sond jak i kata wychodzą pomyślnie. Napięcie wynosi 1.52V pokazane w vagu. Chce kupić sondę z bosha ale chciałbym się upewnić czy to na pewno sonda jest uszkodzona.
-
Numer sondy BFB
wauzzz8e53a185577
-
Numer sondy BFB
Z tej etki wynika, że sonda powinna być ta 1K0998262D, ale jak szukam po tym numerze w internecie to nie ma tam wymienionego silnika BFB.