Treść opublikowana przez kamilm123
-
Nastawnik rozrządu?
Konkretnie z tym nastawnikiem chodzi o to, że miałem wymieniany łańcuch z napinaczem i po 2000km znowu wydaje się, że jakby łańcuch rzęźił. Napinacz i łańcuch były nowe. Oto logi z normalnej jazdy: http://vaglogi.pl/log-090_093_kX9tNhB.html
-
Logi 1.8T BFB Quattro - nie czuć doładowania
Byłem u mechanika i stwierdził, że jakaś kierownica turbiny się nie rusza i że turbina jest jakby otwarta cały czas na pełną moc. Czyli Łukasz13 wina DV?
-
Nastawnik rozrządu?
Oto logi statyczne 90+93: http://vaglogi.pl/log-090_093_U00L2ub.html
-
Nastawnik rozrządu?
Właśnie apropo nastawnika. Aktualnie mam założony nie swój tylko z A3. Na moim auto jakby nie miało mocy od dołu tylko dopiero jak załączało się turbo. Założę swój i zrobię logi jeszcze raz. Jak przepływka? Dobrze pokazuje?
-
Logi 1.8T BFB Quattro - nie czuć doładowania
DV muszę gdzieś dorwać na podmiankę. Przy turbinie nic nie było robione właśnie a od jakiegoś czasu zaczęła tak działać i dodatkowo jak odpuszczę gaz jest podobny dźwięk jak w blow offie. Logi były na lpg.
-
Logi 1.8T BFB Quattro - nie czuć doładowania
Witam po dłuższej przerwie. Wracając do tematu, nieszczelności niema rozrząd wymieniony. Przepływka ta sama. Zobaczcie teraz: 002+033: http://vaglogi.pl/log-002_033_8RvMkQ.html 115+118: http://vaglogi.pl/log-115_118_vD092.html
-
Nastawnik rozrządu?
oto logi kanałów 90+93: http://vaglogi.pl/log-090_093_DHH70YW.html Dodatkowo logi 002+033: http://vaglogi.pl/log-002_033_8RvMkQ.html i 115+118: http://vaglogi.pl/log-115_118_vD092.html
-
Nastawnik rozrządu?
Co to jest za część C27 13 007 02 i za co odpowiada? Ostatnio w wymieniałem rozrząd z przodu i łańcuch z napinaczem z tyłu bo rzęził dosyć głośno. Po wymianie wszystko było ok przez 2500km, zauważyłem, że samochód nabrał mocy i lepiej zbiera się z niskich obrotów aż któregoś razu stracił tą moc od dołu i ciągnął dopiero jak włączała się turbina. pojechałem do mechanika i powiedział mi, że może ten nastawnik C27 13 007 02 jest zepsuty i dlatego nie ciągnie od dołu.
-
Jakie tłoki?
Dzięki. Wszystko w temacie.
-
Jakie tłoki?
Witam. Silnik mam BFB ale głowice AUM. Muszę wymienić tłoki. Szukać tłoków do BFB czy AUM? Różnią się w ogóle czymś?
-
Logi 1.8T BFB Quattro - nie czuć doładowania
DV nie sprawdzałem jeszcze, ale zrobię to w pierwszej kolejności jak uporam się z nieszczelnym dolotem. Czy późno wstające turbo ma związek z niepoprawnie działającą przepływką?
-
Logi 1.8T BFB Quattro - nie czuć doładowania
Właśnie jestem po sprawdzaniu szczelności dolotu i coś znalazłem. Po nabiciu ciśnienia słyszałem syczenie w okolicach wtrysków. Okazało się, że w miejscach gdzie wtryski od gazu wchodzą w kolektor ucieka powietrze. W każdym z czterech. To powinno być szczelne prawda? Nigdzie indziej nie słychać, żeby coś uciekało tylko tam. Wyczyściłem też przepływomierz, ale chyba nic to nie dało. Oto logi: http://vaglog.pl/log-002_033_fQ7ppS.html http://vaglog.pl/log-115_118_Eu7t9xp.html
-
Logi 1.8T BFB Quattro - nie czuć doładowania
Wystarczą logi 002+033 i 115+118? A jak wygląda sprawa z turbiną? Jeszcze pojeździ czy już się kończy?
-
Logi 1.8T BFB Quattro - nie czuć doładowania
Zapomniałem dodać, że te logi były robione na lpg jeśli to ma znaczenie. Z jakiego innego silnika podejdzie jeszcze przepływka? Szczelność sprawdzę w sobotę. A jak sprawdzić temperaturę powietrza w dolocie? Może IC nie chłodzi tak jak powinno i auto jest słabsze?
-
Logi 1.8T BFB Quattro - nie czuć doładowania
Witam. Od pewnego czasu poczułem jakby autko mi osłabło, a zwłaszcza w upalne dni. Zamieszczam poniżej logi które wykonałem. Nie jestem pewny czy odpowiednie kanały zlogowałem, ale sugerowałem się innymi tematami. Błędów w silniku nie pokazuje żadnych od długiego czasu. Statyczne: http://vaglog.pl/log-032_A327Yb.html http://vaglog.pl/log-033_KC0Th24.html Dynamiczne: http://vaglog.pl/log-002_033_7l4gUI.html http://vaglog.pl/log-003_020_2NeEkBr.html http://vaglog.pl/log-115_118_13x9m8.html
-
Uszkodzony termostat?
Nie chcę go sprawdzać. Wymieniłem go już na nowy tylko interesuje mnie czemu nie ma w środku sprężyny tylko taki złoty bolec?
-
Uszkodzony termostat?
Termostat kupiony oryginał. Demontaż przebiegł łatwo. Gdy zacząłem wszystko składać, okazało się, że pęknięty jest oring N90365302 a w zakupionym termostacie go nie było więc udałem się do sklepu i też nie mieli więc robota musi poczekać do poniedziałku. Ale co ciekawe, po zdemontowaniu starego termostatu widok w środku trochę mnie zaciekawił. Powinna tam być chyba jeszcze sprężynka prawda?
-
Uszkodzony termostat?
Ale kupiłeś sam termostat bez obudowy za 32zł?
-
Uszkodzony termostat?
A można jakoś sprawdzić termostat bez wyciągania go? Idzie do niego jakaś wtyczka chyba, jest on sterowany jakoś elektronicznie? A 98 leję, bo robię na niej więcej kilometrów niż na 95 i bardziej mi się to opłaca.
-
Uszkodzony termostat?
Witam. Mam problem z temperaturą w A4 silnik 1.8T BFB. Mianowicie, auto pokazuje temperaturę podczas jazdy do 70 stopni maksymalnie. Przy wolnej jeździe czasem wskazówka spada na sam dół. Na 90 wskakuje tylko na postoju a później po ruszeniu dalej spada. Na VAGu pokazywało błąd 01039 - Coolant temperature Sensor (G2). Wymieniłem czujnik temperatury G62/G2 i błędu już nie pokazuje od kilku dni ale zachowanie wskazówki się nie poprawiło. Czujnik kupiłem z firmy MAYLE i sądzę, że jest dobry, przynajmniej nie pokazuje błędu jak na poprzednim. Poczytałem trochę i myślę, że nie poprawnie działa termostat. W VAGu sprawdzałem temperaturę zarówno w silniku (01-Engine kanał 001) jak i na zegarach (17-Instruments kanał 003) i temperatura była tu i tu taka sama, więc czujnik pokazuje prawidłowo. Samochód przy oszczędnej jeździe spala około 12.5 litra benzyny 98. Czy to może być wina tego termostatu? Czy można go naprawić> Czy trzeba wymieniać cały z obudową czy sam termostat? Jakiej firmy mogę kupić zamiennik? Oryginał kosztuje około 160zł. Znajdę coś sensownego za 100?
-
Jaki kod silnika?
Mam BFB, tylko głowica była wymieniona na taką z AUM.
-
BFB gowica z wałkami - jaki zamiennik
Teraz nie mam jak tego sprawdzić bo auto stoi u mechanika. Moge wysłać ewentualnie zdjęcie silnika jeśli coś Ci to pomoże.
-
BFB gowica z wałkami - jaki zamiennik
W moim BFB została wymieniona głowica na AUM w autoryzowanym serwisie w Szwajcarii.
-
Zasysa korek oleju
Czyli ten grzybek dmuchając w niego ustami powinien puszczać tylko w jedną stronę? Problem rozwiązany. Ciśnienia w silniku już nie ma. Powodem był uszkodzony zaworek 035 103 245 G a nie ten grzybek.
-
Zasysa korek oleju
Ten pod kolektorem zaworek wiem ze jest uszkodzony bo niema w nim membrany. Ale jak sprawdzić tego grzybka czy dziala prawidlowo?