Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kamilm123

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kamilm123

  1. kamilm123 opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
    Witam. Mam checka na desce i błąd 17511 sonda 1 blok 1. Potrzebuje numeru oryginalnej sondy w silniku 1.8T BFB bo na mojej nie ma numeru żadnego, pewnie była wymieniana na jakąś no-name. Chcę kupić bosha bo auto trochę za dużo pali.
  2. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w Audi A4 B6/B7
    Klasę wagową wziąłem raz wyższą niż dotychczas miałem. Chodziło mi czy fizycznie są takie same. Wszystko już zostało wyjaśnione. Dzięki i pozdrawiam.
  3. kamilm123 opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
    Witam. Czy sprężyny tylne różnią się czym w wersji Avant Quattro i Cabrio? Kupiłem używki z Cabrio i tak się zastanawiam czy na pewno są takie same bo nie chce się zdziwić jak już wyciągnę stare.
  4. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Niby mówił, że zawory były pogięte. Mniejsza. Znajdę jakiegoś mechanika sensownego i dam znać jak się sytuacja rozwinie.
  5. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Głowice musiał zrobić bo jak pasek rozrządu się urwał to musiało pogiąć zawory. Także głowice robił na pewno. Co do reszty to nie jestem pewien co naprawdę zrobił a co nie.
  6. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Do czasu gdy nie sprawdziłem kompresji i nie zrobiłem próby olejowej to można było stawiać na turbinę. Teraz to już chyba raczej nie turbo.
  7. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Mam tylko rachunki za części. Żadnego dowodu np rachunku za robotę nie mam niestety.
  8. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    To już chyba taniej będzie kupić blok niż bawić się w szlifowanie.
  9. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Powiedział, że te silniki biorą olej i żebym zalał gęstszy to powinno przestać i że wszystko było wymienione co wymagało wymiany.
  10. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Z tego co mówił mechanik to wszystko w głowicy zostało zrobione + pierścienie na starych tłokach. Może ten "mechanik" po prostu założył nowe pierścienie a nie szlifował bloku silnika i może pierścienie się nie spasowały idealnie...Jest taka opcja? Czyli z tego co rozumiem to pasowało by ściągnąć głowicę i zrobić tylko blok silnika, czyli szlif + nowe pierścienie, założyć nową uszczelkę i zakręcić starą głowice?
  11. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Czyli może być tak, że głowica i reszta jest w porządku a do roboty jest tylko dół silnika? Czy i tak robiąc dół, głowice trzeba zrobić od nowa?
  12. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Sam już nie wiem co robić. Za słupek trzeba zapłacić z 2500zł i nie wiadomo do końca co to będzie. Nie lepiej wyremontować mój silnik? Nie tak dawno temu był robiony remont więc może jeszcze nie wszystko będzie do wymiany...
  13. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Zmierzyłem kompresję i wygląda to tak: 1 cylinder - 7,5 2 cylinder - 9 3 cylinder - 8 4 cylinder - 7,8 Trochę lipa chyba. Próba olejowa wyszła tak: 1 cylinder - 10,5 2 cylinder - 10,5 3 cylinder - 10,5 4 cylinder - 10,8
  14. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Teraz jak zrobiło się cieplej to zauważyłem, że podczas dynamicznego ruszania po tym jak auto chodzi na wolnych obrotach kilka minut zostaje chmura niebieskiego dymu. Podczas jazdy nie kopci i podczas postoju też nie.
  15. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Nie że nic nie brał tylko miedzy wymianami bral tyle co teraz na 1000km. Czyli litr.
  16. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    A jak mogę sprawdzić to turbo czy nie puszcza oleju? Gaz miałem założony 13 tysięcy przed remontem. Wtedy brał śladowe ilości które zresztą były na 10000 km. Wtedy nie brał nawet tyle co teraz na tysiąc.
  17. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Jeśli będzie za niska kompresja to będzie wskazywało na pierścienie czy coś innego?
  18. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Nie wiem czy bylo coś mierzone. Oddałem auto do mechanika i myśle że zrobił wszystko zgodnie ze sztuką. A remont był bo przeskoczył pasek rozrządu. Pogieło zawory i dlatego była robiona cała głowica. Tłoki zostały stare. Stalo sie to przy przebiegu 320 tysiecy kilometrów. Turbo jest zregenerowane w dobrym zakładzie więc napewno nie puszcza oleju. Odma była czyszczona jakieś 10 tysięcy przed remontem i wymieniłem tez zaworek zwrotny który często się tam psuje na oryginalny.
  19. kamilm123 opublikował(a) temat w 1.8T
    Witam. Mam poważny problem. Auto pali litr oleju na 1000 km. Olej jaki leje to 5w40. 30 tysięcy kilometrów temu był robiony remont głowicy (nowe pierścienie Goetze, uszczelniacze, zawory) + wymiana rozrządu + łańcuch i napinacz. 5 tysięcy kilometrów temu została zregenerowana turbina. Spalanie oleju spadło do litra na 1000 km (wcześniej przed regeneracją turbiny brał troszkę więcej). Zauważyłem też, że po regeneracji turbiny końcówki wydechu są okopcone na czarno. Ogólnie to auto nie dymi ani przy odpalaniu ani podczas jazdy. Już dwóch mechaników powiedziało, żebym zmienił olej na 10w40 ale przecież to nie jest rozwiązanie. Żeby sprawdzić pierścienie lub uszczelniacze to trzeba zdjąć pewnie głowice a to znowu dosyć wysokie koszty. Może macie jakieś pomysły? Olej nigdzie nie cieknie rzecz jasna. Moc jest w normie.
  20. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w Audi A4 B6/B7
    Czemu niby mało 800 zł? Popatrz na allegro na turbiny o tym numerze 53039880073. Ceny wahają się od 700 zł do 1300 zł w zależności czy korpus jest nowy czy regenerowany. A z tą hybrydą może coś namieszałem bo dzwoniłem do gościa i mówił, że zwykła regeneracja tej co mam kosztuje 700 zł, później coś mówił, że 950 zł i to ludzie najczęściej wybierają. Coś o stage 1 mówił, że 1300zł itp.
  21. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w Audi A4 B6/B7
    no nie celuje. Dlatego pytam czy nie lepiej wziąć z BEXa turbo zregenerowane za 800zł.
  22. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w Audi A4 B6/B7
    A hybryda lepsza niż turbo z bexa? Cena za hybryde gość powiedział 950zł.
  23. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w Audi A4 B6/B7
    A masz kogoś sprawdzonego co robi hybrydy i jakie są koszty tego?
  24. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w Audi A4 B6/B7
    Wymieniał będę sam więc nie będę robił byle jak. Oczywiście będzie zrobione to zgodnie ze sztuką. Chodzi mi tylko czy faktycznie porywać się na turbo z bexa czy zostać przy takim samym co mam?
  25. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w Audi A4 B6/B7
    Zastanawiam się na tą ofertą: http://genesisturbo.pl/genesisa4-18-t/363-turbo-audi-a4-18t-b6-190-km-bex-53039880073.html Jest to turbo zregenerowane do BEXa, podobno pasuje P&P do BFB. Chyba je kupię zwłaszcza, że do BFB u nich jest w tej samej cenie. No i 24 miesiące gwarancji. Na allegro też z BEXa za 700 jest regenerowana.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.