Treść opublikowana przez radrey
-
Wymiana żarówki światła tylnego w A4 B9 Avant
A i tu Ciebie rozczaruję bo to jest B8?. Tak jest w Briefie, książce i tak z Vinu wychodzi?
-
Wymiana żarówki światła tylnego w A4 B9 Avant
Panowie powiedzcie proszę, czy aby do żarówki światła tylnego muszę z tyłu bagażnika zdjąć zaślepkę i odkręcić dwie nakrętki tak. Auto świerzo po zakupie, nigdzie nie znalazłem informacji, więc postanowiłem zapulytać.
-
Wlot powietrz 2.0ALT B7
Witam, panowie poszukuję do mojego B7 Alt wlotu powietrza, mianowicie tego pierwszego tunelu z którym powietrze ma kontakt po wejściu otworem w masce. Próbowałem przełożyć z mokego B6 Alt i o dziwo niepasuje... Ma ktoś może numer katalogowy tej części, lub wiedzę czy pasujez 2.0 tdi B7? Z góry dziękuję za informację
-
Wymiana wysprzęglika - problem z montażem
Witam serdecznie, Panowie potrzebuje pomocy przy wymianie wysprzęglika. Sprawa niby banalna ale jednak nie mogę sobie dać rady.... Pacjent A4 B6 2.0 benzyna Alt. Ostatnimi czasy miałem coraz luźniejszy pedał sprzęgła, który łapał coraz niżej aż dzisiaj do garażu dojechałem bez sprzęgła.... Pedał w podłoge i brak możliwości wrzucenia biegu. Zacząłem od próby odpowietrzenia wysprzęglika. Oczywiście nie mogłem odkręcić odpowietrznika, więc wymontowa) em cały wysprzęglik. Odpowietrznik odkręciłem, ale nie mogę zamontować go spowrotem... Powiem więcej.... Po 4h prób, rozdarciu całej osłony dałem sobie spokój... Kupiłem nowy, ale nie chcę aby historia się powtórzyła. Palcami nad skrzynią znajduję gniazdo, gdzie przychodzi nieszczęsny wysprzęglik, wkładam go w otwór, wciskam tłoczek do końca, a i tak brakuje mi z centymetr aby przykręcić śróbkę. Panowie podpowiedzcie jak to zrobić bo już mi koncepcji brak... Poproszę o również o jakiś krótki patent na odpowietrzenie. Z góry dziękuję za pomoc!
-
Żywotność silnika / Wasze przebiegi
Panowie u mnie ALT na razie 340000 na cyferblacie. Od 240000 lata na gazie? Czy był kręcony to nie wiem. Padł ostatnio katalizator i żłopie olej. Po za tym wszystko o. k.
-
Błąd 17927, wypadanie zapłonu i brak mocy.
Panowie problem rozwiązany! Wszystkie powyższe objawy powodował uwalony katalizator! Po wymianie na nowy auto odzyskało wigor i śmiga bez problemu!
-
Błąd 17927, wypadanie zapłonu i brak mocy.
Auto pali od kopa, pracuje na biegu jałowym jak szwjcarski zegarek. Zero drgań! Do 4tys ciąfgnie ale jakby w slow motion i potem odcinka. Wchodzi w tryb awaryjny...
-
Błąd 17927, wypadanie zapłonu i brak mocy.
Błędy to 17927 _ regulacja wałka rozrządu strona 1 zła funkcja zwarcie do innego wyjścia 17544 mieszanka za bogata regulacja długoterminowa magistrala can brak sygnału 16684 losowe wypadanie zapłonu zbyt mała oporność 16686 brak zapłonu cylinder dwa Dodam że przy zmianie świec pierwsza, druga i trzecia były mokre od oleju...
-
Błąd 17927, wypadanie zapłonu i brak mocy.
Błędy to 17927 _ regulacja wałka rozrządu strona 1 zła funkcja zwarcie do innego wyjścia 17544 mieszanka za bogata regulacja długoterminowa magistrala can brak sygnału 16684 losowe wypadanie zapłonu zbyt mała oporność 16686 brak zapłonu cylinder dwa Dodam że przy zmianie świec pierwsza, druga i trzecia były mokre od oleju...
-
Błąd 17927, wypadanie zapłonu i brak mocy.
Panowie nastawnik faz rozrządu wymieniony i żadnej poprawy:(. Mechanik sugeruje teraz wymiane czy regeneracje nastawnika na wałku i nawet rozrządu.... Sugeruje jeszcze wymiane czujnika wałka rozrządu....za chwile wymie ie wszystko w silniku. Macie jakieś sugestie, lub co więcej namiar na jakiegoś mechanima w Bydgoszczy którt ma doświadczenie z tym silnikiem? Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.
-
Błąd 17927, wypadanie zapłonu i brak mocy.
Czyli śmiało w takiej formie moge go kupić i wymienić? Czy lepiej poszukać z osadzoną tą owalną częścą?
-
Błąd 17927, wypadanie zapłonu i brak mocy.
Panowie muszę wymienić nastawnik faz rozrządu. Znalazłem używany, ale nie takiej jakby okrągłej końcówki. Wklejam link do aukcji i proszę o informację czy takiej formie moge kupić czy potrzebna jest część z końcówką. https://www.olx.pl/oferta/nastawnik-zawor-faz-rozrzadu-audi-vw-2-0-alt-CID5-IDr6hyl.html
-
Błąd 17927, wypadanie zapłonu i brak mocy.
Silnik na wolnych obrotach pracuje bez zarzutu. Wskazówka obrotomierza nawet nie drgnie. Z odpaleniem też zero problemów.
-
Błąd 17927, wypadanie zapłonu i brak mocy.
Silnik na wolnych obrotach pracuje bez zarzutu. Wskazówka obrotomierza nawet nie drgnie. Z odpaleniem też zero problemów.
-
Błąd 17927, wypadanie zapłonu i brak mocy.
Witam szanownych forumowiczów. Od jakiegoś czasu borykam się z następującym problemem. Samochód stracił totalnie moc, a powyżej 3500 obrotów nie chce przyśpieszć i zaczyna mrógać check engin. Błędy jakie się pojawiają to 17972, wypadanie zapłonu na drugim cylindrze i informacja o za bogatej mieszance. Wymieniłem wszystkie świece, podmieniałem cewki i wyskakują te same błędy... Mechanik stwierdził że winowajcą najprawdopodobniej jest zawór faz rozrządu nr. Części 06B103741e. Nigdzie nie mogę takiej części kupić. Chyba że macie jakiś inny powód wyelinowa ia zamulenia silnika. Bardzo proszę o pomoc, gdyż skończyły mi się pomysły. Silnik to ALT.
-
[B6 ALT] Odma(rura odpowietrzająca) - wymiana, budowa
Witam, panowie mam pytanie. Dzisiaj też rozpadła mi się odma, w sumie to sam przewód, gruszka ok. Powiedzcie mi czy więcej oleju wędruje z od strony dołu silnika, czy od strony odpowietrzenia od gory spływa w dół? Jak wąż i t tak mi pękł wpadłem na szatański pomysł zamontowania na nim filtra takiego jak używa się do ochrony listwy wtryskiwaczy od gazu LPG. Co o tym myślicie? Podejrzewam że się zasyfi szybko. CZy ciśnienie w ten czas może jakiś bałagan w dole silnika spowodować? A powiedzcie czy tą cholerną zawleczkę można tylko od strony bloku silnika założyć? Tak jak leci rowek? Szlak mnie z nią trafia, całe ręce już pocharatalem....