Treść opublikowana przez yarco29
-
[A4 B7] zacinający się zawór pompy wspomagania
Witam. Dziś przeczyszczony został układ wspomagania (fakt troszkę brudny był) ale nadal nie został rozwiązany mój "ból głowy" ze wspomaganiem... Co może być przyczyną zacinąjącego się zaworu pompy?
-
[A4 B7] brak wspomagania na biegu jałowym
Wracam od mechanika, przyczyną jest blokujący się/zatykający (czy jak tam zwał) zawód na pompie. Jutro będzie czyszczony cały układ.
-
[A4 B7] brak wspomagania na biegu jałowym
do 2.0 130KM na 110bar a do 1.8T na 105bar.
-
[A4 B7] brak wspomagania na biegu jałowym
Witam. Wymieniłem uszkodzoną pompę na drugą używaną, zalany nowy płyn (zielony), nowy pasek wielorowkowy... Zauważalny brak wspomagania na biegu jałowym - 800obr, czasami podczas jazdy, kiedy wrzucę na luz (obroty na 800) również brak wspomagania. Wystarczy dodać gazu (1200-1400obr) i wspomaganie jest. Przyczymy: - źle naciągnięty pasek? - wadliwa pompa wspomagania? może ogólnie w audi nie ma wspomagania i ja się czepiam? Dzięki koledzy za jakieś sugestie bo mnie kur... ogarnia.
-
[A4 B7] brak wspomagania
Witam, problemem braku wspomagania okazała się pompa. Wymieniona na drugą. Pasuje od 1.8T po małych przeróbkach.
-
[A4 B7] bład czujnika temperatury
Witam, dziś kolega podpiął VAGa i odczytał błąd: P-1290 czujnik temperatury płynu chłodzącego Po skasowaniu błąd wystąpił ponownie. Auto chodzi bez zarzutu, nie grzeje się, temperaturę trzyma, płynu nie ubywa. Co może być przyczyną? Jak ten błąd wyeliminować? Gdzie jest owy czujnik? Dzięki za instrukcje.
-
[A4 B7] brak wspomagania
tak, tylko, że ta pompa na wolnych obrotach raczej stoi (kierownica sztywna), przy dodaniu gazu jakby chwilowo wspomaganie jest...
-
[A4 B7] brak wspomagania
uważasz, że wymiana płynu może poskutkować? Kurcze trochę mnie to auto zaczyna rozczarowywać, miesiąc temu przeboje z klimą, sprężarką, teraz znika sobie od tak wspomaganie
-
[A4 B7] brak wspomagania
No właśnie nie, a przynajmniej gołym okiem nic nie widać... Więcej będzie wiadomo, jak auto zostanie podniesione i od spodu zobaczymy pompę... aczkolwiek ubytku płynu wspomagania nie zaobserwowałem przez 4 miesiące (tyle mam audi).
-
[A4 B7] brak wspomagania
przedwczoraj sprawdzałem stan poziomu płynu w zbiorniczku, było O.K. , więc zakręciłem korek ponownie i tyle... Jedyna moja czynność ze wspomaganiem. Próbowałem odpowietrzyć skręcając kierownicą kilka razy w obie strony ale nie przyniosło, to żadnego efektu.
-
[A4 B7] brak wspomagania
Witam. Dziś rano nagle zniknęło mi wspomaganie kierownicy, które do tej pory chodziło bez zarzutu... płyn stan max, pompa co najdziwniejsze według wstępnych oględzin działa. Przy dodaniu gazu (wyższe obroty) wspomaganie jakby na chwilę wraca. Co może być przyczyną? Dzięki za jakieś podpowiedzi
-
Klima słabo chłodzi
Mi po miesiącu czynnik uciekł z powodu bardzo małej nieszczelności, która na próbie azotowej nie została odkryta. Przepuszczał delikatnie oring przy łączeniu skraplacza z rurką od klimy (lewy dół). U Ciebie po 2-latach... wiesz, może nieszczelność powstała niedawno i dlatego dopiero teraz czynnik uciekł? Przegląd klimy w aucie kilkunastoletnim ten raz w roku, no góra raz na 2 lata (jak się nic nie dzieje) musi być zrobiony... Najlepiej podjedź do "klimaciarza" aby Ci sprawdził czy jest czynnik a potem szczelność. Jeżeli 2 lata temu było nabijane z barwnikiem (zielony), to powinien zlokalizować źródło nieszczelności.
-
Klima słabo chłodzi
Temat załatwiony. Okazało się, że oring przepuszczał. Fakt, że bardzo minimalnie, gdyż ponownie na próbie azotowej nic nie było słychać ani nie ubywało gazu... Oring zmieniony i póki co (odpukać) jest good.
-
Klima słabo chłodzi
Dokładnie tak jak piszesz, trzeba zrobić raz a porządnie dlatego też chciałem aby wykonał sprawdzenie szczelności azotem aby nie było w przyszłości niespodzianek (niestety nic to nie dało). Jeszcze raz podkreślę, płaciłem dodatkowo za usługę próby ciśnieniowej, która po miesiącu okazała się bezsensowna, bo mi czynnik uciekł.
-
Klima słabo chłodzi
właśnie w tym miejscu (stojąc przodem do maski auta z lewej strony na dole skraplacza jest łączenie z rurką i tam jest wilgoć... Mechanik twierdzi, że miesiąc temu klima była 100% szczelna, bo wpuścił azot i przez 40 min nic nie ubyło.
-
Klima słabo chłodzi
Ehhh nie wiem co i jak gadać z mechanikiem... czy na zasadzie reklamacji czy znowu bulić kase... Obecnie odessał mi czynnik aby sprężarka nie chodziła na sucho.
-
Klima słabo chłodzi
Wihajster miałeś rację... brak czynnika aczkolwiek do poniedziałku nie mam klimy. Czy ubytek mógł powstać sobie od tak - nagle ? Czy po prostu została źle sprawdzona szczelność układu i jest to błąd mechanika od klimy??
-
Klima słabo chłodzi
byłem u gościa, który mi miesiąc temu robił klimę. Była wymieniana sprężarka, bo moja była zatarta. Z tego co mówił, miesiąc temu była sprawdzana szczelność azotem (40 min na 20 bar) i układ był szczelny. Był napełniany zielonym płynem aby spr szczelność. Wszystko było w porządku, klima została nabita. Chłodziła aż do wczoraj. Dziś zauważył nieszczelność na łączeniu chłodnicy klimy (skraplacz?) z metalową rurką. Tam jest wilgotne. Czy nieszczelność mogła sobie powstać od tak w jeden/kilka dni?? Nie uderzyłem nigdzie, mam osłonę pod silnikiem, więc raczej kamień nie mógł jej uszkodzić...
-
Klima słabo chłodzi
Sam już nie wiem co robić. wydałem w ch** na naprawę klimy (sprężarka była zatarta) , sprawdził mi szczelność, odgrzybił, nabił (miesiąc temu) chłodziło OK aż do wczoraj. Rurki są w szronie...
-
Klima słabo chłodzi
Czynnika mało powiadasz tylko, że przed nabiciem klimy (miesiąc temu) sprawdzana była szczelność. Generalnie do wczoraj chłodziło fajnie. Byłem u gościa co mi ją nabijał i pow, że jego zdaniem czynnik jest, bo rurki w szronie... Mówił coś o klapach i silniczkach, które są od prawej strony tunelu centralnego, przy kolanie pasażera.
-
Klima słabo chłodzi
Witam. Miesiąc temu napełniałem, odgrzybiałem i sprawdzałem szczelność klimatyzacji. Wszystko chłodziło i chodziło OK aż do wczoraj... Sprężarka pracuje, rurki od klimy na podszybiu w szronie, na panelu klimatronika niby wszystko w porządku ale w środku bardzo słabo chłodzi. Na ustawieniu LO w moim odczuciu jest podobnie do temperatury 18-19st. Co może być przyczyną najbardziej prawdopodobną?? Dzięki za jakieś podpowiedzi.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam serdecznie, powróciłem po 4,5 roku do marki z pod znaku pierścieni. Miłego dnia