-
Awaria wspomagania w Audi A4 B8
Witam Tak jak w temacie, audi z 2014 roku, elektryczne wspomaganie zaniemogło. Podczas jazdy pojawia sie żółta kontrolka wspomagania a po kilku minutach czerwona kontrolka. Wyskakuje błąd o kodzie C10AD29 czyli czujnik położenia silnika niewiarygodny sygnał, rozkręciłem puszkę sterownika i ani śladu wody. Czy mogło zalać silniczek wspomagania? Jest szansa, że to jakaś pierdoła czy konieczna jest wymiana lub regeneracja całego wspomagania?? Piszę by się upewnić. Proszę o pomoc, będę wdzięczny za wskazówki . Czytałem podobne posty, ale w moim przypadku nie pasuje mi ładny stan płytki sterownika. Pozdro
-
Tomaszwa obserwuje zawartość Awaria wspomagania w Audi A4 B8
-
Audi A4 B8 ściąga po wymianie wahaczy
Witam Sytuacja ma się następująco, szukając przyczyny ściągania powróciłem do oryginalnych wahaczy z wymienionymi tulejami. Niestety i to nie przyniosło pożądanego efektu. Wszyscy rozkładali ręce. Zacząłem przyglądać się podwoziu i zauważyłem, że jeden łącznik stabilizatora mam nowy z serwisu ale jest aluminiowy a drugi jest plastikowy. Po ściągnięciu stabilizatorów wydawały się takie samej długości (różnica może 2 milimetrów). Postanowiłem zamówić 2 nowe łączniki tym razem zamienniki. Niby łączniki nie mają wpływu na ściąganie, ale nie miałem już nic do stracenia. Co się okazało, po wymianie i ponownym ustawieniu geometrii kół, jak ręką odjął. Nauczka pilnować i wymieniać elementy zawieszenia zawsze parami, nawet łączniki stabilizatora. Cała zabawa kosztowała kilka tysięcy w plecy i nerwy, stracony czas gratis. Pozdrawiam
-
Wymiana zwrotnicy w Audi A4 B8 2.0 TDI
Witam Mam pytanie czy zwrotnica o tych samych numerach, ale od innego producenta będzie pasować ? Otwory niby takie same . Mam a4 b8 lift
-
Audi A4 B8 ściąga po wymianie wahaczy
Masz rację , tak zrobię. Dzięki za wskazówki.
-
Audi A4 B8 ściąga po wymianie wahaczy
Tylko zastanawia mnie to, że przed wymianą była ta sama różnica kątów i nie ściągało. Auto jest bezwypadkowe, oryginalny przebieg i lakier z udokumentowaną przeszłością. Mam to auto 8 lat, nalot ponad 400 tyś. km po trasach. Zawieszenie było oryginalne, także pierwsza wymiana. Pogadam z mechanikiem odnośnie przestawienia ławy. Z tego co kojarzę to mechanik twierdzi, że jak przestawi ławę to prawe koło polepszy się a lewe pogorszy się.
-
Audi A4 B8 ściąga po wymianie wahaczy
Raczej tak, delikatnie brało opony od środka, ale nie ściągało. Były tylko stuki od wyrobionych tulei dlatego zmieniłem wahacze.
-
Audi A4 B8 ściąga po wymianie wahaczy
Witam Po wymianie wahaczy z tyłu i z przodu zbieżność ustawiona, ale niestety prawe koło z przodu ma kąt pochylenia poza zakresem 10'. Objawy są takie, że auto ściąga w prawo. Dodam, że przed wymianą wahaczy auto miało przekroczone kąty pochylenia po obu stronach, ale różnica był także 10'. Różnica kątów jest taka sama a mimo to ściąga. Zamiana kół nic nie dała. Objawy najbardziej widać powyżej 100 km/h. Wahacze lemforder . Czujnik kąta skrętu był kalibrowany. Ciśnienie w kołach sprawdzone. Moje pytanie brzmi co może być przyczyną ? Wadliwe wahacze? Błąd montażu? Czy wymiana zwrotnicy da gwarancje poprawy ? Z góry dzięki za pomoc i wskazówki
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Witam Zbieram się do wymiany kpl. rozrządu. Proszę o poradę , zestaw kpl. INA czy paski INA + pompa wody oryginał? Zależy mi na większym przebiegu bez wtopy. Może jakaś alternatywa, czy DAYCO faktycznie jest lepsze? Pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam Mam na imię Tomek, posiadam A4 B8 2.0 TDI ultra pozdrawiam wszystkich członków forum
Tomaszwa
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta