-
Wymiana nagrzewnicy A4 B5 film
A rozebrałeś coś, żeby zobaczyć co kryje się pod spodem? Chociaż tą klapkę przy dmuchawie.
-
Wymiana nagrzewnicy A4 B5 film
Ktoś chyba tu coś grubego dołożył, wygląda trochę jakby była wersja bez klimy i może dołożył parownik, wtyczkę od poduszki powietrznej Ty odpinałeś? Najlepiej odkręć tą zaślepkę na dwie śruby w obudowie dmuchawy co idą do niej kable i pokaż co tam siedzi bo dość grube te kable, może ktoś wymyślił sobie jakieś elektryczne dogrzewanie powietrza.
-
Regeneracja gąbki na klapach
Po wielu miesiącach odkopuję z odpowiedzią dla potomnych, winna okazała się być nagrzewnica, teraz zawsze grzeje jak szalona przy okazji parę fotek: Czujnik temperatury na nogi Czujnik temperatury z kratek Oraz jak się okazało, klapy są w całości gumowe Robiłem to przy pomocy godzinnego filmiku na youtube jednak w wielu miejscach miałem dodatkowe wyciszenia, których na filmie nie było, w niektórych momentach wręcz utrudniały odkręcanie śrub, zwłaszcza nawiewu na szybę, który koniec końców odpuściłem i jakoś "wyszarpałem"
-
Audi A4 B6 - zakup nowego auta
Co do dynamiki to 3.0 w tiptronicu do 100kmh przyspiesza w około 9s podczas gdy manual robi to w około 7s, spora różnica Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
-
Regeneracja gąbki na klapach
No jak jest nawiew na kratki ustawiony to leci ciepłe na tyle, że bez problemu ogrzewa ręce i zagrzewa budę. W momencie zmiany nadmuchu na nogi leci po prostu zimne powietrze... Tak znacząca różnica w temperaturze może być związana z ogólnym problemem dość niskiej temp nawet na ustawieniu Hi. edit: Dopiero gdzies po przejechaniu 20km zaczyna normalnie ciepłe na nogi lecieć więc dziwna sprawa.
-
Regeneracja gąbki na klapach
Robiłem tak, że ustawiłem nawiew ze wszystkich możliwych otworów i czuć wyraźną różnicę (wiem, że najlepiej termometrem było by to zmierzyć) między szybą (najcieplejsze), kratkami (dość ciepłe), a na nogi zdecydowanie zimnie jednak czasami po dłuższej jeździe zdarzało się, że na nogi też leciało ciepłe... Myślę, że nie ma już co kopać tematu, robi się ciepło więc w najbliższym czasie wyciągnę mieszalnik i dam znać o co chodziło. Tutaj dodatkowe pytanie, jest możliwość jakoś dobrać się do mieszalnika, żeby były widoczne wszystkie silniczki i odpalić w VCDS output test? Czy już wtedy będzie wszystko na tyle rozebrane, że lepiej nie włączać zapłonu?
-
Regeneracja gąbki na klapach
Sterownik miał kodowanie 04160 i nie można zmienić go na 00160, wtedy zmienia się samo na 04142 więc przywróciłem 04160. Kompresor firmy denso więc chyba jest ok bo chodzi głownie o trzecią cyfrę? Błędów żadnych nie ma, klimatronik widzi jak wszystkie silniczki się ruszają prawidłowo, a wciąż jest taki efekt ze z kratek leci ciepłe a na nogi zimne. Oczywiście resztę zrobiłem jak wyżej napisałeś.
-
Stukający reling
Pierwszy raz z czymś takim spotykam ale wszystko wskazuje na to że lewy reling w okolicach środkowego mocowania stuka (bardziej brzmi to jak trzaski) na dziurach. Przy szarpaniu ręką czuć minimalny ruch i stuk, da radę jakoś to wyeliminować? Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
-
Duże spalanie LPG ..
Jak sprawdziłeś ten współczynnik adaptacji? Ja mam wrażenie że skrzynia dość szybko się przestawia bo mieszkam w górach i widać jak czasem ciągnie do 3.5k z gazem na np 10% a czasem gaz na 30-40% a ona zmienia biegi przy 2k rpm. Swoją drogą pytanie offtopowe do Josefa, mierzyłeś moze czas 0-100kmh? Jestem ciekaw jak u innych to wygląda bo mam wrażenie że mój to straszny muł w sprincie do setki. Edit: Jeśli matmac też mierzyłeś to chętnie się dowiem jaki uzyskałeś wynik Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
-
Duże spalanie LPG ..
To całkiem dobre, ja jeszcze trasy nie robiłem swoim ale już wiem czego powinienem się spodziewać. Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
-
Duże spalanie LPG ..
Faktyczne spalanie czy wg fisa? No i trasa czy miasto? Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
-
Regeneracja gąbki na klapach
Takie pytanie na boku, przy aktualnych temperaturach kiedy sprężarka nigdy nie jest zasprzęglona też ma to znaczenie? Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
-
Regeneracja gąbki na klapach
Więc tak, sprawdziłem czujnik pod filtrem kabinowym i jest ok, na dworze jest z 1-2 stopnie i on pokazywał 5 na postoju, pewnie trochę ciepła z komory silnika zaciągało. Jest on oznaczony jako "Fresh Air" i jest w innej zakładce niż na fotce w poprzednim poście ale działa jak należy. Ten pomiędzy radiem a klimatronikiem też działa jak należy, jest oznaczony "Interior". Wciąż nie wiadomo skąd klimatronik ma informację o "Center outlet" i "Floor Outlet" na zewnątrz nigdzie nie widać żadnych czujników więc jeśli coś jest to gdzieś w tunelach. Nie znalazłem tego czujnika na powrocie z nagrzewnicy, jeszcze jutro za nim zobaczę. Problem z ogrzewaniem jest w zasadzie od kupna auta, klima chłodzi, zasprzęgla sprężarkę więc działa. Przyciski są wypukłe. Ogólnie auto kupiłem od kolegi i wiem co było robione w zasadzie od momentu zakupu auta przez niego, około 3 lata temu i problem z ogrzewaniem był zawsze. Przypomniałem sobie sytuację, że kiedyś też był problem z klimatyzacją ale to była sytuacja jak jechaliśmy dynamicznie i w korkach przy upale około 40 stopni. Potem nawet temperatura oleju trzymała się w okolicy 100 stopni i klimatyzacja po prostu nie działała. Tu była teoria, że albo jeden czujnik jest walnięty i klimatronik myślał, że w aucie jest chłodno lub silnik się za bardzo grzał i kompresor się wyłączył, żeby nie grzać dodatkowo chłodnicą klimy (o ile takie coś jest wgl możliwe w audi). Wieczorem jak temperatura opadła poniżej 30 stopni klima wróciła do życia. Błędów w panelu brak, nie wyświetlają się żadne na panelu klimy jak i w VCDS.
-
Regeneracja gąbki na klapach
Odgrzewam kotleta ponieważ posiadam dodatkowe info Tak wyglądają temperatury widziane przez klimatronica zaraz po osiągnięciu 90' czyli jakichś 5min jazdy. Nadmuch był ustawiony na max na szybę, a mimo to temperatura na nogi widziana przez VCDS jest wysoka i rośnie gdy nadmuch jest ustawiony na szybę lub nogi, a spada tylko gdy leci przez kratki. Rozumiem, że czujniki "Center" i "Floor" znajdują się wewnątrz tuneli z nadmuchem, a "Interior" to ten przy panelu klimatronica?
-
Duże spalanie LPG ..
Około 42l, zazwyczaj jest to 80% maksymalnej objętości butli. Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Shan
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta