Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

TOMALO

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez TOMALO

  1. Myślę że Twoja logika dobrze Ci mówi. Odnośnie szarpanina na zimnym to dziś rozwiązałem u siebie ten problem. Pacjent to Audi a4 b7 1.9 TDI silnik BKE. PRZYCZYNĄ okazał się czujnik g62 i spalone 2 świece żarowe. Wymieniłem wszystkie 4 ? Ogólnie miałem kilka złych objawów tj: -szarpanie silnika na zimnym -podwyższone średnie spalanie -brak osiągania temperatury 90 stopni -znaczne kopcenie z wydechu -zbyt długie grzanie świec żarowych Wszystko ustąpiło.Teraz dużo lepsza kultura pracy silnika ✅?
  2. Ciekawy sposób i kusi mnie spróbować. Jak narazie mogę być pewny tylko tej poduszki przy skrzynki, która jest odpowiedzialna za stabilizację lewarka. Mam rozumieć że też miałeś dziwne hałasy z skrzyni i problemy przy zmianie biegów i wymiana oleju oraz wodzika rozwiązała problem? :-o
  3. Czytam te wszystkie wypowiedzi i również z własnego doświadczenia wnioskuje że te skrzynie GYA w 1.9 TDI to chyba najbardziej wadliwe z tych modeli wszystkie te objawy były u brata w jego A4 B6 1.9 TDI skrzynia GYA i u mechanika okazało się że całe sprzegło do wymiany a skrzynia do regeneracji bo łożyska i pare innych części było na rozpadzie m.in. też poduszka gumowo-olejowa skrzyni była wylana Jako że zamierza jeszcze jeździć długo tym samochodem szukamy oryginalnych częsci, a z tymi jest wyjątkowo bardzo ciężko do skrzyni GYA U mnie w B7 z tą skrzynią jak narazie tylko albo aż słychać huczenie podczas jazdy, lewarek sam porusza sie przód/tył przy przyspieszaniu i przy zimnym silniku jest duży opór żeby wrzucić 2 bieg z pierwszego
  4. Czytam te wszystkie wypowiedzi i również z własnego doświadczenia wnioskuje że te skrzynie GYA w 1.9 TDI to chyba najbardziej wadliwe z tych modeli wszystkie te objawy były u brata w jego A4 B6 1.9 TDI skrzynia GYA i u mechanika okazało się że całe sprzegło do wymiany a skrzynia do regeneracji bo łożyska i pare innych części było na rozpadzie m.in. też poduszka gumowo-olejowa skrzyni była wylana Jako że zamierza jeszcze jeździć długo tym samochodem szukamy oryginalnych częsci, a z tymi jest wyjątkowo bardzo ciężko do skrzyni GYA U mnie w B7 z tą skrzynią jak narazie tylko albo aż słychać huczenie podczas jazdy, lewarek sam porusza sie przód/tył przy przyspieszaniu i przy zimnym silniku jest duży opór żeby wrzucić 2 bieg z pierwszego
  5. Czytam te wszystkie wypowiedzi i również z własnego doświadczenia wnioskuje że te skrzynie GYA w 1.9 TDI to chyba najbardziej wadliwe z tych modeli wszystkie te objawy były u brata w jego A4 B6 1.9 TDI skrzynia GYA i u mechanika okazało się że całe sprzegło do wymiany a skrzynia do regeneracji bo łożyska i pare innych części było na rozpadzie m.in. też poduszka gumowo-olejowa skrzyni była wylana Jako że zamierza jeszcze jeździć długo tym samochodem szukamy oryginalnych częsci, a z tymi jest wyjątkowo bardzo ciężko do skrzyni GYA U mnie w B7 z tą skrzynią jak narazie tylko albo aż słychać huczenie podczas jazdy, lewarek sam porusza sie przód/tył przy przyspieszaniu i przy zimnym silniku jest duży opór żeby wrzucić 2 bieg z pierwszego
  6. Jakiś czas temu z ciekawości sprawdziłem świece żarowe w swoim a4 b7 1.9 BKE PD i okazało się że 3 świece mają złą oporność (inna niż ok 1 ohm) którą mierzyłem multimetrem. Do tej pory myślałem że jeśli 3 na 4 świece są padnięte to samochód nie odpali, zwłaszcza w okresie zimowym. Okazało się że jednak odpali Dzisiaj wziąłem się za wymiane i po paru dniach okaże się czy będzie to taki sam rozruch silnika na 4 sprawnych świeczkach dodam że wymieniłem wszystkie świece naraz. Żeby dopasować odpowiednie najpierw wykręciłem starą po czym udałem się na zakupy. Stare świece które prawdopodobnie były od nowości to Beru GE100 5v i długość 97 mm i takie też kupiłem (1 szt. 60 zł) jeśli macie jakieś zdanie na ich temat to chetnie poczytam czy to oryginały itd. poniżej dodaje zdjęcie starej świecy która ma czerwoną izolacje i napisy grawerowane. Nowe świece które założyłem mają tak samo.
  7. Witam wszystkich serdecznie prosto z małopolskiego ! Na wstępie dla was szerokości i mimo wszystko bezawaryjności !

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.