-
[B6 AWX] Szarpie przy ruszaniu. Dwumas dobry
Witam koledzy . Od dwóch tygodni w moja audi odstawia numery jak baba. Przy ruszaniu z jedynki strasznie szarpie silnikiem . Muszę ruszac delikatnie lub dac troche wiecej gazu zeby ruszyc ''gładko'' . Dwumasa jest sprawna . Poduszki silnika , skrzyni , tuleje sanek - wszystko NOWE . Gdzies kiedys czytałem , że może to bys wina jakiegoś czujnika....czy ktoś coś ?
-
[B6 AVF/AWX] Wymiana paska wielorowkowego ???
Witam . Przymierzam się do wymiany paska wielorowkowego w swoim AWXie. W związku z powyższym czy ktoś to już robił i coś mądrego podpowie?
-
[B6 AWX] Po 8h postoju nie odpalił
Dzięki za sugestie ale już wiadomo o co chodzi . Mój mechanik był wczoraj u mnie i ściągnął pokrywę klawiatury.....jak się okazało szklanka pierwszego cylindra ma spore luzy i trzeba będzie wymieniac...przy okazji wyleciał brok (zaślepka) głowicy od strony rozrządu . Idąc za ciosem wymienię od razu oringi pompowtryskó bo pewnie też nie są w najlepszym stanie. Ogólnie rzecz biorąc części plus robota krzyknął mi plus minus 900zł także tragedii jakiejś nie ma. Problem jest tylko w tym, że koleś ma czas dopiero za dwa tygodnie a ja dwa tygodnie bez samochodu nie dam rady bo mam daleko do pracy. Czy znacie może jakiegoś ogarniętego mechanika we Wrocławiu który by to zrobił? Przede wszystkim dobrze zrobił?
-
[B6 AWX] Po 8h postoju nie odpalił
Witam koledzy . Mamm problem ze swoją czarnulą. Samochód do A4 B6 1.9TDI AWX . Rano jak zawsze odpaliłem silnik wszystko ładnie i piękne dojechałem do pracy . Po 8 godzinach pracy idę na parking odpalam i kupa. Rozrusznik kręci bardzo ładnie a silnik nie chcę odpalić. Więc odpaliłem niestety na Plaka....mam 11km z domu do pracy więc nie miałem wyjścia ;/ Po odpaleniu na Plaka strasznie kopci na biało jakby trochę tez na niebiesko. Przy tym dymieniu czuć zapach ropy. Taki słodki zapach ropy. dodam że silnik mimo kopcenia pracuję bardzo równo i ma kopyto jak zawsze..... Jakies porady moi Drodzy ?
-
[B6 AWX] Wskaźnik poziomu paliwa
Właśnie akumulator mam raczej dobry . Silnik po nocy odpala na strzała nie ma długo kręcenia czy coś w tym rodzaju...Od czego byście zaczeli ? Zalać do pełna mówisz?
-
[B6 AWX] Wskaźnik poziomu paliwa
Witam. Mam pytanie odnośnie wskaźnika poziomu paliwa. Moje autko to Audi A4 B6 1.9TDI AWX. Jadąc do pracy wskazówka paliwa rano była na pierwszej czerwonej kresce - komputer pokazywał 40km i paliła się lampa rezerwy . Po pracy wsiadam do auta odpalam silnik , patrze a wskazówka leży jak martwa w poziomie - jakby nie było w ogóle paliwa w baku. Komputer wówczas pokazywał zasięg ''0km'' . Czy to jest normalne bo zgłupiałem i nie wiem czy to ma tak wyglądac?
-
1.9Tdi AWX...po deszczu cieknie woda spod uszczelki-przelotki ściany grodziowej od pompy sprzęgła ...POMOCY
Nie jestem mechanikiem ale dużo sam potrafię zrobić . Pierwsze auto miałem w wieku 14 lat i sam przy im grzebałem (Polonez Caro) ;D także coś tam wiem...ale z tym trocche wymiekłem bo to taki pierwszy przypadek z którym się motam od 4 dni....patologia jakaś
-
1.9Tdi AWX...po deszczu cieknie woda spod uszczelki-przelotki ściany grodziowej od pompy sprzęgła ...POMOCY
Wiesz ja tego nie sprawdzę bo nie mam warunków...pozostaje mi tylko jakis ogarniety warsztat aczkolwiek dwa warsztaty nie chciały się nawet za to zabierać bo dużo roboty a kolejne pięć warsztatów dopiero terminy za dwa tygodnie . To jest jakaś patologia naprawdę...
-
1.9Tdi AWX...po deszczu cieknie woda spod uszczelki-przelotki ściany grodziowej od pompy sprzęgła ...POMOCY
z tego co widzę na allegro jak sprzedają używane pompy sprzęgła czy nawet na googlach patrzyłem to te podkładki wszędzie wystepują....a u mnie NIEEE jakieś inne te moje auto
-
1.9Tdi AWX...po deszczu cieknie woda spod uszczelki-przelotki ściany grodziowej od pompy sprzęgła ...POMOCY
Tylko sam nie wiem czy ta uszczelkę poprostu wkleić na silikon czy lepiej z ta podkładką tak jak fabryka dała założyć tak jak powinno być...bo podkładki takiej napewno nie dobiorę....Myślałem żeby pompkę używaną kupić za 6 dyszek i miałbym w zapasie od razu gumę pompkę i podkładkę do swojej pompki
-
1.9Tdi AWX...po deszczu cieknie woda spod uszczelki-przelotki ściany grodziowej od pompy sprzęgła ...POMOCY
Ok bede walczył jutro ... Dzieki za info kolego
-
1.9Tdi AWX...po deszczu cieknie woda spod uszczelki-przelotki ściany grodziowej od pompy sprzęgła ...POMOCY
Wpadaj do Wrocławia mi zrób mi to ;D A tak na poważnie...Mówisz że da się to zrobić - czyli od początku. Odkręcam dwie śruby Imbus które trzymają pompkę przy ścianie grodziowej...i ona powinna lekko wyjść ze ściany grodziowej czy jeszcze muszę ją od strony silnika jakos odłaczyć zeby mi wyszła?
-
1.9Tdi AWX...po deszczu cieknie woda spod uszczelki-przelotki ściany grodziowej od pompy sprzęgła ...POMOCY
Wiesz teoretycznie masz rację żeby ją wkleić na silikon bo i taki pomysł mam w głowie ale problem tkwi w szczegółach ....otóż tam nawet nie ma miejsca żeby dwa palce wsadzić a co dopiero ładnie to zasilikonować...tu jest lipa ;/ Musiałbym raczej cała podstawę wraz z pedałami ściagać i dopiero jako tako dojście może byłoby ciut lepsze...Kurcze we Wrocławiu u mnie najblizsze terminy dopiero za tydzień czy dwa a jak deszcz popada po niedzieli to będzie lipa bo bede miał troche wody pod wykładziną którą suszyłem 4 dni farelką ;//
-
1.9Tdi AWX...po deszczu cieknie woda spod uszczelki-przelotki ściany grodziowej od pompy sprzęgła ...POMOCY
A znacie kogoś z Wrocławia kto mógłby mi to zrobić? Ja niestety nie mam warunków a na dworze jest aż 2* Celsjusza więc nie ma opcji by w tym się paprac
-
1.9Tdi AWX...po deszczu cieknie woda spod uszczelki-przelotki ściany grodziowej od pompy sprzęgła ...POMOCY
Odpływy kolego wszystkie są czyste i udrożnione . Osobiście to robiłem bez bubla itp Jakby dpływy były zatkane to i woda by stała we wnęce am gdzie akumulator serwo komputer itp a tam jest sucho wszędzie. Kwestia tylko tej gumy - przelotówki pompy sprzęgła i chyba po temacie
WrOcŁAWiAK ;)
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta