Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9Tdi AWX...po deszczu cieknie woda spod uszczelki-przelotki ściany grodziowej od pompy sprzęgła ...POMOCY


WrOcŁAWiAK ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nie typowy problem w swojej A4 B6 2002r. AWX. 

Chodzi o pompę sprzęgła , która jest usytuowana nad pedałem i zamocowana do ściany grodziowej dwiema śrubami Imbus. 

Na jednej z tej śrub znajduje się guma (uszczelka , przelotówka ) która jest usytuowana przy ścianie grodziowej i właśnie  z tamtego miejsca po opadach deszczu cieknie mi woda spod tej uszczelki prosto pod wykładzinę . 

Czy ktoś wie może żeby wyciągnąc pompę sprzęgła wystarczy odkręcić tylko te dwa imbusy i ona wyjdzie lekko do tyłu czy trzeba ściągać od strony silnika całe serwo itp itd?

Drugie pytanie czy ta okrągła guma- przelotówka ściany grodziowej przy pompie sprzęgła jest dostępna oddzielnie i można ją kupić samą czy tylko w zestawie z pompą sprzęgła? 

Dzięki za odpowiedzi koledzy ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, WrOcŁAWiAK ;) napisał:

Witam. Mam nie typowy problem w swojej A4 B6 2002r. AWX. 

Chodzi o pompę sprzęgła , która jest usytuowana nad pedałem i zamocowana do ściany grodziowej dwiema śrubami Imbus. 

Na jednej z tej śrub znajduje się guma (uszczelka , przelotówka ) która jest usytuowana przy ścianie grodziowej i właśnie  z tamtego miejsca po opadach deszczu cieknie mi woda spod tej uszczelki prosto pod wykładzinę . 

Czy ktoś wie może żeby wyciągnąc pompę sprzęgła wystarczy odkręcić tylko te dwa imbusy i ona wyjdzie lekko do tyłu czy trzeba ściągać od strony silnika całe serwo itp itd?

Drugie pytanie czy ta okrągła guma- przelotówka ściany grodziowej przy pompie sprzęgła jest dostępna oddzielnie i można ją kupić samą czy tylko w zestawie z pompą sprzęgła? 

Dzięki za odpowiedzi koledzy ;)))

Chyba kolego troche mylisz pompe hamulcową z pompą sprzęgła. Pompę sprzęgła wyciąga się w kierunku wnętrza samochodu. Od strony grodzi silnika musisz odpiąć zasilanie płynem ze zbiorniczka oraz przewód do wysprzęglika.

Pompę hamulcową wyciągasz w kierunku silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, misiek95 napisał:

Chyba kolego troche mylisz pompe hamulcową z pompą sprzęgła. Pompę sprzęgła wyciąga się w kierunku wnętrza samochodu. Od strony grodzi silnika musisz odpiąć zasilanie płynem ze zbiorniczka oraz przewód do wysprzęglika.

Pompę hamulcową wyciągasz w kierunku silnika

Przecież dobrze mówi. 

Zacznij od wyciągnięcia gumowego przewodu z prawej strony zbiornika płynu  wyciągnij go i zaslep czymś zbiorniczek żeby nie wyciekal płyn po demontażu tej krótkiej rurki przy samej pompce. Pod serwem z prawej masz rurkę zasilająca wysprzeglik cienkim długim śrubokrętem wysuń w prawo zawleczke tylko tak żeby nie wypadła całkiem bo wtedy masz przerabane ja znaleźć i włożyć, wysuń przewód i wsun zawleczke z powrotem i idź do środka. U góry pompy jest taki krótki przewód wysuń go do góry potem odkrec te dwie śruby i wyciągnij z pedału te białe plastikowe zabezpieczenie. I to wszystko,  trzeba się trochę na wyginac ale temat do zrobienia. Później ta gumę najlepiej wklej na sylikonie przy montażu ta duża podkładkę co jest przy tej gumie wpychaj pod pedaly śrubokrętem powinno wejść bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie pięknie, ale ja tej dużej podkładki metalowej przy gumie nie mam . Jest sama guma....czy ta podkładka metalowa ma jakieś znaczenie?

Ogólnie tą uszczelkę przy scianie grodziowej można swobodnie obracać palcem - wnioskuję , że ona musi trzymac się ''sztywno'' w swoim miejscu i nie powinna latać czy się obracać jak u mnie ;/

Musiałbym u kogoś w małyszówce podglądnąć jak ona jest założona wtedy bym wiedział jak ją założyć czy jest jakiś rowek czy coś w który ona wchodzi itp.

Jak możecie koledzy to cyknijcie jakieś ze dwie fotki i wyslijcie to sobie zobaczę jak ona się u Was trzyma . 

Dzięki za zainteresowanie tematem ;) ;*;* :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkładka metalowa ma kluczowe znaczenie :) Wyjmij kolego swoją pompkę z gumką i dołóż sobie podkładkę wielkości gumki. Przy wkładaniu będziesz czuł, czy guma jest dociśnięta z odpowiednim oporem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że kolega ma zatkane odpływy w podszybiu pod akumulatorem i serwem. Woda się gromadzi i piętrzy a potem wcieka do kabiny.

Edytowane przez jmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jmk napisał:

A mi się wydaje że kolega ma zatkane odpływy w podszybiu pod akumulatorem i serwem. Woda się gromadzi i piętrzy a potem wcieka do kabiny.

jak nie ma podkladki to nie ma siły zeby sie woda nie lała. pewnie ktos wymieniał pompe i nie umiał jej wsadzić i poszedł na  łatwizne pozbywajac sie jej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływy kolego wszystkie są czyste i udrożnione . Osobiście to robiłem bez bubla itp ;)

Jakby dpływy były zatkane to i woda by stała we wnęce am gdzie akumulator serwo komputer itp a tam jest sucho wszędzie. 

Kwestia tylko tej gumy - przelotówki pompy sprzęgła i chyba po temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie kogoś z Wrocławia kto mógłby mi to zrobić?

Ja niestety nie mam warunków a na dworze jest aż 2* Celsjusza więc nie ma opcji by w tym się paprac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później musisz sprzęgło odpowietrzyć a to z kanału trzeba robić także jak sam nie możesz to oddaj na warsztat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weź bez demontażu pompy od środka potraktuj to porządnie sylikonem kręc ta gumą i wpychaj pod nią sylikon. Wklej ja porostu na sylikonie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz teoretycznie masz rację żeby ją wkleić na silikon bo i taki pomysł mam w głowie ale problem tkwi w szczegółach ....otóż tam nawet nie ma miejsca żeby dwa palce wsadzić a co dopiero ładnie to zasilikonować...tu jest lipa ;/ Musiałbym raczej cała podstawę wraz z pedałami ściagać  i dopiero jako tako dojście może byłoby ciut lepsze...Kurcze we Wrocławiu u mnie najblizsze terminy dopiero za tydzień czy dwa a jak deszcz popada po niedzieli to będzie lipa bo bede miał troche wody pod wykładziną którą suszyłem 4 dni farelką ;//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasno tam jest ale da się to zrobić bez demontażu pedałów żeby wyciągnąć pedaly musisz odkręcić serwo kupa nie potrzebnej roboty. Albo spróbować to wkleić albo demontaż pompy szukanie podkładki i odpowietrzanie sprzęgła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadaj do Wrocławia mi zrób mi to ;D

A tak na poważnie...Mówisz że da się to zrobić - czyli od początku. 

Odkręcam dwie śruby Imbus które trzymają pompkę przy ścianie grodziowej...i ona powinna lekko wyjść ze ściany grodziowej czy jeszcze muszę ją od strony silnika jakos odłaczyć zeby mi wyszła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry masz napisane. Jak nie ma tej podkładki to wyjdzie gładko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sam nie wiem czy ta uszczelkę poprostu wkleić na silikon czy lepiej z ta podkładką tak jak fabryka dała założyć tak jak powinno być...bo podkładki takiej napewno nie dobiorę....Myślałem żeby pompkę używaną kupić za 6 dyszek i miałbym w zapasie od razu gumę pompkę i podkładkę do swojej pompki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup pompę jak była oryginalnie podkładka to musi tam być żeby dociskala gumę do ściany. Można gumę dodatkowo przesmarowac cienko silikonem na pewno nie zaszkodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze odlusc to miej od strony grodzi i zaklej to klejem do uszczelnienia dachowek.

Mozesz dac jakis maly kotownik na to po tym tzn przykleic do grodzi nad tym miejscem.

Cieknie z podszybia i leci na ten przewod.

Najlepiej byloby to zrobic jak sie nalezy ale jest zabawy z pompka a ta podkladke trzeba wpierw lekko posmarowac smarem skleic z guma a nastepnie przykleic to na smarze do grodzi i potem dopiero celowac pompka.

Jak wsio jest ok ze sprzeglem to uszczelnij to co napisalem i oblukaj od razu zasilenie pompki tamtedy tez leci czasem woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę na allegro jak sprzedają używane pompy sprzęgła czy nawet na googlach patrzyłem to te podkładki wszędzie wystepują....a u mnie NIEEE ;) jakieś inne te moje auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...