Treść opublikowana przez Knox-181
-
Wyciek oleju spod głowicy (?)
Cześć, w mojej a4 pojawił się problem ze zaczęła brać olej i okazało się że to jakiś wyciek, z tego co dostałem informację to z okolic glowicy i rozrząd też jest mokry. Ubyło około 1/4-1/3 miarki. Ubytek pojawił się niedawno, mniej więcej w okresie jak zrobiło się zimno. No i teraz pytanie, wiadomo, że mitów o głowicy jest pełno, chciałem się dowiedzieć czy ktoś zmagał się z czymś podobnym, jaki ewentualnie koszt i czy jest to bardzo groźne dla silnika? Wybaczcie brak konkretnych informacji - tyle na szybko przekazał mi mechanik.
-
Drgania kierownicy i "zgrzypienie" przegubów (?)
Cześć, mam pewien problem z moim a4 (quattro), który nie możne zostać zdiagnozowany i liczę na jakąś pomoc. Samochód był u mechanika, sprawdził on wachacze i przeguby i wszystko ok, na stacji diagnostycznej stwierdzili że zawieszenie w bardzo dobrym stanie, tylko dwa łączniki z tyłu do wymiany (po jednym na stronę). A problem wygląda tak, przy jeździe ok. 100km/h i więcej przy lekkim ruchu kierownicy (ok. 2-3cm) odczuwalne są jej drgania. Może ktoś się z tym spotkał bo tak jak pisze, z zewnątrz jest wszystko ok. Drugi problem to dźwięk jaki wydaje zawieszenie przy ruszaniu, nie wiem czy to urok quattro ale prz pełnym skręcie (niezależnie od kierunku jazdy) słychać takie charakterystyczne strzelanie/pykanie jak dla uszkodzonego przegubu, słuchaj je z tyłu jak i z przodu (chyba że tak się po prostu wydaje). Poza tym z zawieszeniem jest wszystko ok, dodam że jest ono obniżone (1bv??), felgi 18.
-
A4 B7 cały czas włączone światła
A jakieś opinie o firmie Bosma? Mają w dosyć niskich cenach i czytałem, że są całkiem fajne. U mnie xenony i tak będą używane sporadycznie bo raczej rzadko jeżdżę po zmroku także nie chce wydawać nie wiadomo jak dużej kasy.
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Umówiłem się z gościem na usunięcie tego bo za nic nie chce mi się połączyć z autem... Mam jeszcze jedno pytanie, jakieś fajne i tanie xenony?
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Vcds wywalał mi błąd jakiegoś sterownika, ale nic mu nie pomagało. Zainstalowałem wszystko co możliwe i nic. Dzisiaj jeszcze spróbuję.
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Mam się martwić tą żarówką? Chciałem wczoraj podpiąć pod vcds ale mam windowsa 10 na laptopie i oczywiście nie chce działać... ? Dzisiaj będę próbował z innym lapkiem.
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Sprawdziłem światła. Teraz xenony mrugają bardzo rzadko ale niezależnie od pozycji na przełączniku świecą te same światła. Dodatkowo na ostatniej pozycji wyskakuje coś takiego na fis (zdjęcie).
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Sprawdzę potem jak będzie ciemno i przez komputer i ewentualnie przejadę autem zobaczyć czy xpenony dalej migają.
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Na każdej z 4 pozycji świecą tak samo.
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Udało mi się zmienić przełącznik, teraz na każdej pozycji światła świecą tak samo. Wrzucam zdjęcie. Potem sprawdzę na komputerze tryb skandynawski.
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Z na i wygląda sprawa tak że za ekranem miałem wsadzoną płytę z mapami z 2010, po wyciągnięciu jej na navi wyskakuje napis żeby włożyć płytę z mapami.
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Sprawdzę jeszcze tak. Ale czy na auto nie powinny być od razu xenony?
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Sprawdzę to dzisiaj. Co do świateł to w nocy tak to wygląda. Światła na auto. Co jakiś czas migały xenony.
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Próbowałem dzisiaj wyciągnąć przełącznik jak i wgrać aktualizacje ale w obu ptzypadkah mam problem. Przełącznik nie chce wyjść, tak jakby wiązka była za krótka a nie chce próbować tego ciągnąć na siłę. Co do navi, płytę wykrywa jako navi update ale nie uruchamia się aktualizacja. Nagrana była najmniejsza możliwą prędkością.
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Dzisiaj będę miał przełącznik to będę próbował wyciągać stary i sprawdzę jak to wygląda w środku.
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Moje doświadczenie z takimi lampami jest żadne więc sory za brak szczegółów Wydaje mi się że świecą tylko mijania a xenony czasem migały bo była inna barwa światła. Tak jak pisałem była sytuacja że gasły całkiem. Jak włączyłem postojówki to częściej gasły niż na auto.
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Wrzucę zdjęcia. To że światła świecą mi nie przeszkadza aż tak, bardziej chodzi o to że migają a czasem gasną.. ?
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Cześć, wracam z kolejnymi pytaniami.. Jechałem dzisiaj po ciemku i ogólnie światła działają tylko na auta czasami migały, jak zmieniłem na inną opcję na przełączniki (dwie koleje po auto) to w pewnym momencie zgasły na dłużej. Możliwe że jest to wina przełącznika? I kolejene pytanie, od jakiej odległości powinny działać czujniki parkowania?
-
[1.6 AHL] Problem z odpalaniem po dłuższym postoju.
Może nie do końca to samo ale miałem podobnie. U mnie pogarszało się to z czasem więc może być tak, że u Ciebie będzie podobnie (choć nie musi...). Do wymiany miałem uszczelki w kolektorze dolotowym, był problem z odpalaniem i ogólnie obrotami, chociaż na początku właśnie zaczęło się od odpalania. Warto sprawdzić akumulator, świece, kable.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć, aktualnie posiadacz A4 B7 2.0T quattro (chociaż czekam jeszcze aż mi przerejestrują.. ?). Wcześniej A4 B5 1.6. Już znalazłem pomoc na kilka pytań co do B7 także super ?
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Ok, super. Dzięki wielkie za pomoc, w razie czego będę jeszcze pytał ?
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Ogólnie pytałem bo widzę że u Ciebie inne, a nie grzebałem w niej aż tak i nie zwróciłem uwagi. Auto odbiorę prawdopodobnie jutro więc będę kombinował ze światłami i językiem Jesli chodzi o sam przełącznik to coś takiego wystarczy kupić? WŁĄCZNIK PRZEŁĄCZNIK ŚWIATEŁ AUTO do Audi A4 B6 B7 8008494188 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 34,99 zł - WŁĄCZNIK PRZEŁĄCZNIK ŚWIATEŁ AUTO do Audi A4 B6 B7...
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Mam avanta więc pewnie tylko otwiera bez podnoszenia. Mam z CD/tv wrzucę zdjęcie w razie czego. Rozumiem że jak gdzieś pogrzebie to będzie opcja do zmiany kolorów? i jeszcze jedno pytanie, aktualizacja tylko z płyty czy karta pamięci też przejdzie?
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Super, dzięki wielkie! Musze jeszcze tylko poszukać tematu z aktualizacją do navi bo nie mam polskiego. Co do bagażnika, po przytrzymniu zamek się otwiera, klapa się nie podnosi, tak ma być?
-
A4 B7 cały czas włączone światła
Ok bagażnik sprawdzę. Co do fis, muszę kliknąć ten przycisk od spodu prawej manetki i tam otwiera się menu z 3 opcjami i wybieram opcje menu off i pokazuje normalnie informacje o spalaniu itd. Mam RNS-E, będę szukał. Jeśli chodzi o ten kostek, to po prostu mam zewrzeć te dwa piny tak?